Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Ocieplanie domu - na co uważać?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ocieplanie domu - na co uważać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Specyfinder 21 lip 2010, 20:20
    Witam wszystkich!
    Wkrótce zabieram się za ocieplanie domu. Chcę użyć styropianu, ale chętnie posłucham rady kogoś, kto juz ma to zadanie za sobąuśmiech Chciałem też zapytać jak uniknąć pękania tynku po docieplaniu, bo z tego co zauważylem to czesto można zaobserwować. Macie jakies doswiadczenia w tej sprawie?
    Cytuj
  • freshuser 24 lip 2010, 21:35
    Ja fachowcem nie jestem ale pomagalem wujkowi niedawno ocieplać chałupę i co moge poradzić to dobrze zamontować listwę cokołową, żeby nie odkształcała się pod wpływem temperatur i na czystym podłożu musi być. A płyty styropianu czy innego materiału izolującego trzeba też starannie układać, niektórzy robia byle jak i szpachlują szczeliny zaprawą klejową a potem ucieka przez te szpary ciepło i do d... cała robota.
    Cytuj
  • kaziu 24 lip 2010, 23:43
    Najlepiej płyty styropianu ukałdać "na mijankę" wtedy nie ma jednej wielkiej szczeliny przez całą długośc/szerokość elewacji. No i nie uszczelnia się zaprawą tylko pianką!
    Cytuj
  • ekoplus 28 paź 2010, 11:38
    Polecam
    http://www.favore.pl/240586_ocieplanie-poddaszy-stropow-piana-termicza.html
    niestety trzeba wykonać karkas i później fasadę ale efekt izolacyjny bez porównania lepszy bez szczelin i mostków termicznych.
    Cytuj
  • maksd 1 lis 2010, 6:55     (ostatnio zmieniony przez autora 1 lis 2010, 6:55, w całości zmieniany 1 raz)
    Zajmuję się certyfikacją energetyczną budynków i lokali mieszkalnych. Zwracam uwagę ,że obecnie min. grubość styropianu to 12 cm (zalecam 14 cm).Piszę o tym,gdyż wykonawcy od lat dają 10 cm nie zważając,że od tego czasu normy zmienily się a będą jeszcze ostrzejsze.
    Chyba nie chcesz, aby wartość przyszła Twojego domu spadła do niskiej kategorii z uwagi na niekorzystny wskaźnik Ep.
    Cytuj
  • goldenpg 22 lis 2010, 11:46
    maksd napisał:Zajmuję się certyfikacją energetyczną budynków i lokali mieszkalnych. Zwracam uwagę ,że obecnie min. grubość styropianu to 12 cm (zalecam 14 cm).Piszę o tym,gdyż wykonawcy od lat dają 10 cm nie zważając,że od tego czasu normy zmienily się a będą jeszcze ostrzejsze.
    Chyba nie chcesz, aby wartość przyszła Twojego domu spadła do niskiej kategorii z uwagi na niekorzystny wskaźnik Ep.
    Bzdura. Zależy z jakiego materiału masz ściany postawione. Każdy materiał ma inne właściwości termoizolacujne i czasami wystarczy 8cm styropianu żeby dobrze uszcelnić. Nie używać tego samego kleju do siatki co do styropianu. Kleje mają różne właściwości i jest błędem myśląc że jeżeli się kupi klej uniwersalny to będzie z głowy. Klej do siatki powinien być elastyczny i nie żałować na niego pieniędzy. Najlepiej wziąć fachowców, spisać umowę i niech oni się martwią.
    Cytuj
  • STYROPUR-ELEWACJE 14 gru 2010, 10:14
    Chłopie normy normami ale gdy będziesz miał mur gruby na 36cm to pomyśl na zdrowy łep dasz 14cm styropianu od tego są tabele termiczności które się oblicza względem muru aby nie zrobić z chaty termosu,właśnie przez takich amatorów w Polsce połowa chat jest docieplona tragicznie bo jakiś cymbał przyszedł i stwierdził żę tu damy 20 cm ale niczym tego nie podparł.
    maksd napisał:Zajmuję się certyfikacją energetyczną budynków i lokali mieszkalnych. Zwracam uwagę ,że obecnie min. grubość styropianu to 12 cm (zalecam 14 cm).Piszę o tym,gdyż wykonawcy od lat dają 10 cm nie zważając,że od tego czasu normy zmienily się a będą jeszcze ostrzejsze.
    Chyba nie chcesz, aby wartość przyszła Twojego domu spadła do niskiej kategorii z uwagi na niekorzystny wskaźnik Ep.
    Cytuj
  • STYROPUR-ELEWACJE 14 gru 2010, 10:29     (ostatnio zmieniony przez autora 14 gru 2010, 10:35, w całości zmieniany 2 razy)
    Jeśli chodzi o listwy cokołowe to w każdym systemie nie nadają się do użytku są wykonane ze zbyt ciękiej stali ,powodują potem oberwania i nie trzymają lini na długości całego cokołu w rezultacie i tak potem trzeba na nowo narożnikować,ja na życzenie klienta sam robię cokoły na giętarce z grupszej stali ale to kosztuje exstra,a swoją drogą cokuł służy w systemie jako okapnik wody.

    DO freshuser
    Cytuj
  • konto_usuniete_201305 18 mar 2011, 16:29
    STYROPUR-ELEWACJE napisał:Jeśli chodzi o listwy cokołowe to w każdym systemie nie nadają się do użytku są wykonane ze zbyt ciękiej stali ,powodują potem oberwania i nie trzymają lini na długości całego cokołu w rezultacie i tak potem trzeba na nowo narożnikować,ja na życzenie klienta sam robię cokoły na giętarce z grupszej stali ale to kosztuje exstra,a swoją drogą cokuł służy w systemie jako okapnik wody.

    DO freshuser
    Z całym szacunkiem panie wykonawco ,proszę nie pisać bzdur.To ze panu wiszą listwy to jest pana wina niedbałość ,Słyszał pan może o listwach aluminiowych ,lub z tworzywa ,myślę że nie.Jestem strasznie ciekawy jak wyglądają pana listwy startowe gięte z blachy za dopłatą i jaką mają długość, jak te cacko trzyma linie i odprowadza wodę, ile razy w roku trzeba myć cokół z rdzy ,żenada
    Cytuj
  • Sate 29 cze 2011, 17:14
    Ja ostatnio słyszałam od znajomej, że jakaś jej znajoma zamówiła sobie specjalną firmę, która miała jedynie ocieplić dom i owszem ocieplili, ale coś sknocili i przyszedł fachowiec i okazało się, że dali materiały budowlane na inny rodzaj ścian niż miała ta znajoma i teraz poprawki kosztują 2 razy tyle... Nie znając się lepiej nic samemu nie robić, nawet z "fachową firmą"... skrzywienie
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum