Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Ocieplanie domu - na co uważać?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ocieplanie domu - na co uważać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • porszat 4 lip 2011, 10:58
    Masz racje, kuzyn ostatnio wybrał tańsze kolektory słoneczne i już żałuje. A wiadomo że kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje. uśmiech
    Cytuj
  • stasiek56 22 wrz 2011, 13:34
    i dodam coś w tym temacie na co uważać przed wszystkim na najtańszych producentów np styropianu, którym nie zależy na jakości a tylko i wyłączenie na zarobieniu. Trzeba być ostrożnym i skorzystać z porad znajomych, poszukać w internecie info na ten temat, na wielu forach użytkownicy polecają konkretne marki które przetestowali sami. moim zdaniem najważniejsze to kierować się jakością, kupować od liderów rynku, żeby mieć pewność, że materiał nie jest bublem. Warto też zwracać uwagę na to czy producent posiada np rekomendacje instytutów takich jak ITB. mogę polecić jedna markę z racji tego, że 3 czy 4 lata temu szwagier ocieplał dom i długo trwały nasze poszukiwania ale trafiliśmy na krakowskiego producenta Termo Organike i szwagier jest zadowolony, więc myślę, że to marka godna polecenia
    Cytuj
  • expertyza 23 wrz 2011, 10:38
    Myślę, że najrozsądniej i najtaniej jest w tej kwestii zatrudnić specjalistów, którzy zajmą się polożeniem ocieplenia i będą wiedzieli jakiego materialu najlepiej użyć i co zrobić, żeby tynk nie pękał. Ze swojej strony polecam Dolnośląską Grupę Budowlaną. Warto z nimi nawiązać współpracę, bo znają się na rzeczy.
    Cytuj
  • nowika 25 wrz 2011, 11:23
    ja ostatnio docieplałam się wełną mineralną firmy knauf, cała inwestycja nie była aż tak droga, mąż sam wykonał wszystkie prace więc na ekipie oszczędziliśmy
    Cytuj
  • mirus6 24 paź 2011, 11:08
    ocieplenie domu to świetna inwestycja! bardzo szybko się zwraca! ale ze swojego doświadczenia wiem, że na rynku jest mnóstwo nieuczciwych producentów, którzy na rynek wypuszczają trefny towar, dlatego polecam Ci najpierw rozeznać się w sieci, wśród znajomych, w pismach branżowych, czy popytać fachowców. no i materiały koniecznie powinny mieć rekomendację instytutów budowlanych np ITB. pozdrawiam
    Cytuj
  • radexx 4 wrz 2012, 16:04
    jak już ktoś napisał uważaj na jakość materiałów, tylko sprawdzeni producenci z rekomendacjami technicznymi, do tego sprawdzona ekipa. koszty może nie sa najmniejsze, ale w zależności od wielkości ocieplonego budynku zwracają się na przełomie 3-4 lat (przynajmniej tak było u mnie, ocieplili mi już chyba ze 3 lata temu kropkowanym styropianem, 12 cm) i zwraca się a koszty ogrzewania u mnie przynajmniej spadły o mniej więcej połowe
    Cytuj
  • Gmarcin 21 lis 2012, 11:19
    Podczepię się trochę pod temat. Z doświadczenia (niestety) wiem, że lepiej jest zapłacić więcej za usługę, ale mieć pewność, że robota będzie dobrze wykonana, niż oszczędzić i potem płacić drugi raz. Jeśli będziesz zainteresowany instalacja centralnego ogrzewania to polecam skorzystać z tej bazy fachowców - wykonują dobrą robotę.

    Pozdrawiam.
    Cytuj
  • Marta30S 23 lis 2012, 16:53
    Dodam, że dobrze jest zgrać ocieplenie domu (grubość styropianu) z ogrzewaniem, jakie chcemy mieć w środku,
    bo są bardziej i mniej wydajne sposoby ogrzewania domów, oraz te tańsze i droższe, więc warto do tego dopasować elewację (ocieplenie). Jak np się chce miec ogrzewanie elektryczne (np eko na podczerwień) to ta elewacja nie musi być mega gruba, ale też najcieńszego styropianu to bym nie polecała.
    Cytuj
  • patrykopiel 11 sty 2013, 12:22
    witam . moim zdaniem za około 10-15 lat ludzie będą demontować styropian,
    A uważam tak gdyż rok temu miałem okazje demontować docieplenie budynku i akurat ta ściana którą demontowałem była najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych styropian na tej ścianie był montowany w okresie w którym akurat ta technologia wchodziła na rynek budowlany naciąłem dużą szlifierka kątową ów tynk szlachetny miał możę grubość 1-1,5cm po wycięciu paska tynku okazało się że ze styropianu został pył i szczątki tzn coś na podobieństwo pianki montażowej lecz wiele razy bardziej kruche
    jaki z tego wniosek? styropian nie nadaje sie do ocieplania budynków mieszkalnych ponieważ ulega degradacji ze strony środowiska i nic na to nie poradzimy. zajmuje się tym tematem od roku i już miałem 3 takie przypadki gdy w czasie demontażu ocieplenia ze styropianu ale takiego który juz na tej śćianie jest ponad 10 lat i jest narażony na promienie słoneczne spotykam to styropian który ulega degradacji. samo rozkładu pod wpływem promieni słonecznych


    taka jest moja opinia dziękuje za przeczytanie
    i
    Cytuj
  • andrzejkmyc 10 maj 2013, 13:10
    Pomysł poprzednika, że za kilka lat może nie być styropianu jest całkiem ciekawy. Buszuję i jak patrzę na [url=http://] ocieplanie domu[/url] wg. np. muratora to gdzieś tam na dole jest tekst z alternatywami dla styropianu właśnie. Coś w tym może być uśmiech
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum