Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Oczyszczalnia czy szambo?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Oczyszczalnia czy szambo?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Barbra67 29 sie 2010, 15:59
    Witam, mam pytanie do mieszkańców domów bez kanalizacji i innych znawcow tematuprzymrużenie oka
    Zaczynamy budowę domu, niestety póki co nie można go podłączyć do kanalizacji. Co będzie lepsze: szambo czy przydomowa oczyszczalnia?
    Będę wdzięczna za porady.
    Cytuj
  • kaziu 29 sie 2010, 18:54
    Jeśli chodzi o koszty budowy to są porównywalne, ale oczyszczalnia wychodzi tanije w eksploatacji.
    A do tego plus - nie przyjeżdża szambiarkauśmiech
    Cytuj
  • Barbra67 29 sie 2010, 19:44
    A jakie oczyszczalnie są lepsze, biologiczne czy drenażowe? Czy na taką przydomową oczyszczalnie potrzebna jest czyjaś zgoda?

    Cytuj
  • Ronjaa 29 sie 2010, 20:50
    Ja mam oczyszczalnię biologiczną z systemem rozsączania, jestem zadowolona. Polecam firmę Aquaeco.
    Mam studzienkę chłonną, ponoć najlepiej oczyszczone ścieki odprowadzać do rowu.

    Cytuj
  • Grantorino 30 sie 2010, 0:28
    Przed zamontowaniem oczyszczalni trzeba załatwić zgłoszenie budowlane, mi załatwiła to firma, w której dokonałem zakupu.
    Jeśli moge coś jeszcze doradzić to nie szukać tańszych modeli, warto nawet zapłacić więcej, ale nie mieć później klopotów z wybieraniem albo zapchanym filtrem. Dobra oczyszczalnia służy przez lata.
    Cytuj
  • Barbra67 30 sie 2010, 1:12
    A co trzeba robić po zamontowaniu żeby wszystko sprawnie działało? Jak się obchodzić z taką oczyszczalnią?
    Cytuj
  • Orion456 30 sie 2010, 7:00
    Ja też postawiłem na aquaeco, ogólnie nie ma z tym dużo zachodu, nie trzeba dodawać żadnych biopreparatów. Za to raz w roku trzeba wywieźć ok.1m3 osadu szambiarką. Mało skomplikowaneprzymrużenie oka
    Cytuj
  • pimpek 30 sie 2010, 8:55
    Grantorino napisał:Jeśli moge coś jeszcze doradzić to nie szukać tańszych modeli, warto nawet zapłacić więcej, ale nie mieć później klopotów z wybieraniem albo zapchanym filtrem. Dobra oczyszczalnia służy przez lata.
    Zgadza się, nie warto się skusić na tanie marketowe, bo po pierwszym wybieraniu trzeba je wymieniać albo rozsączanie przestaje funkcjonować po 3 latach i trzeba rozkopywać ogród
    skrzywienie
    Cytuj
  • Popeye 30 sie 2010, 11:22
    Dokładnie, nie ma co oszczędzać na tym, bo można sie narazić na nieporównywalnie większe koszty! I jeszcze zabawa z rozkopywaniem w razie czego...
    Cytuj
  • casia1980 30 sie 2010, 13:46
    A czy ktoś może wytłumaczyć jak działa taka oczyszczalnia?
    I czy jak się ma szambo to można zamienić w coś takiego?
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum