Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Oczyszczalnia czy szambo?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Oczyszczalnia czy szambo?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Ronjaa 30 sie 2010, 17:27
    Odpowiadając na drugie pytanie - można wykorzystać zbiornik i jeszcze na tym przy okazji oszczędzićuśmiech
    Oczyszczalnia biologiczna działa dzięki czynnemu osadowi. Jest on mieszanką mikroorganizmów, które do życia i rozwoju potrzebują substancji zawartych w ściekach. W procesie tym następuje usuwanie anieczyszczeń amoniakalnych i organicznych, nie stosuje się żadnych dodatkowych związków chemicznych.
    Cykl oczyszczania dzieli się na 4 fazy i w ciągu doby powtarza się 3 razy. (system SBR)
    Mam nadzieję,że tyle informacji wystarczyprzymrużenie oka
    Cytuj
  • becia_koronczarka 30 sie 2010, 18:51
    A jak dużą powierzchnią trzeba dysponować żeby dało się zamontować taką oczyszczalnię?
    Cytuj
  • Grantorino 30 sie 2010, 20:56
    Zbiornik pionowy ma niecałe 2m, u mnie 3m od domu więc nie zbyt wiele.
    Cytuj
  • Manolito 31 sie 2010, 0:49
    Mam pytanie. Bo widze tu sprzeczne informacje. Co w końcu z tą szambiarką, potrzebna przy oczyszczalni czy nie?
    Cytuj
  • Orion456 31 sie 2010, 8:12
    Nie jest tak, że w ogóle nie przyjeżdża, ale raz w roku to nie to samo co raz na kilka tygodniuśmiech Różnica jednak spora...
    Cytuj
  • Barbra67 31 sie 2010, 8:32
    Dziękuję za wszystkie informacje, jeszcze bardzo bym chciala wiedzieć ile zapłaciliście za oczyszczalnię z montażem...
    Cytuj
  • Popeye 31 sie 2010, 9:58
    Dwa lata temu zapłaciłem 15 tys. Ale sama oczyszczalnia nie była najtańsza a druga sprawa w tych kosztach bylo wszystko od zgłoszenia budowlanego po montaż.
    Cytuj
  • Grantorino 31 sie 2010, 11:57
    tak dużo? ja zapłaciłem prawie 1/3 mniej... A taka drenażowa oczyszczalnia kosztuje chyba ok 5tys.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 31 sie 2010, 14:35
    Tyle, że drenażową nie wszędzi można zamontować... Ale koszt rzeczywiście spory.
    Cytuj
  • Tomatofan 31 sie 2010, 18:36
    chciałem zauważyć, że tak czy siak musza być spełnione pewne warunki żeby można było zrobić oczyszczalnię. Trzeba wziąć pod uwagę wielkość działki, żeby zostały zachowane odp odległości od domu, granicy działki, ujęć wody. Liczy się też przepuszczalność gruntu i poziom wód gruntowych.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum