Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Odpadające płytki - co robić?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odpadające płytki - co robić?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • pimpek 21 lip 2010, 23:24
    Proszę o pomoc, dwa dni temu położyłem sobie w domu kafelki i zabieram się do fugowania, a płytki jedna po drugiej odchodzą od podłoża! Po prostu klej nie chwycił, a użyłem elastycznego kleju doradzonego przez sprzedawcę. Nie wiem czy to wina kleju, przeterminowany nie jest bo sprawdziłem. Może zły produkt kupiłem? Jeśli ktoś wie jaka jest przyczyna to proszę o poradę.
    Cytuj
  • freshuser 23 lip 2010, 14:50
    A na jakim podłożu przykleiłeś? Może trzeba było zastosować jeszcze podklad spajajcy warstwę płytek z podłożem.
    Cytuj
  • pimpek 24 lip 2010, 15:42
    Płytki kładę na płycie wiórowej. Wczoraj byłem w innym markecie i co ciekawe bez zbędnych pytań inny sprzedawca mi tamten klej od razu odradził. Ale powiedział też o gruncie, o czym tamten z kolei nie zająknął sie ani słowem, a ja pierwszy raz kładłem kafle i zwyczajnie nie wiedziałem skrzywienie
    Cytuj
  • Manolito 26 lip 2010, 20:12
    Do płyty wiórowej jest specjalny grunt, radzę go nie żałować i hojnie nakładać przed zaprawą. Bez tego ani rusz!
    Cytuj
  • bmj 7 sie 2010, 11:23
    na płycie wiórowej płytki układa sie na klejach dwuskładnikowych (epoksydowych)
    to jest jedyny klej który utrzyma Ci płytki (wada dość drogi)
    Cytuj
  • pimpek 7 sie 2010, 14:41
    Drogi nie drogi, taniej by mi wyszło kupic go od razu, a teraz muszę go kupić i tak i drugi raz kleić te płytkiskrzywienie Do d... z taką robotą.
    Cytuj
  • marbudotex 15 sie 2010, 19:50
    od razu mozna bylo wziasc fachowca bylo by na pewno taniej i solidnie czyli raz a dobrze uśmiech
    Cytuj
  • konto_usuniete_104731 27 paź 2010, 17:33
    Zastanow sie czy musza byc plyty wiorowe,jesli podloze jest zbyt dziurawe proponuje Ci abys je wyrownal lepiej i o wiele taniej to wyjdzie.Pamietaj gruntuj po dzisiejsze materialy tego wymagaja.
    Cytuj
  • wojtek23 27 paź 2010, 18:47
    pimpek napisał:Płytki kładę na płycie wiórowej. Wczoraj byłem w innym markecie i co ciekawe bez zbędnych pytań inny sprzedawca mi tamten klej od razu odradził. Ale powiedział też o gruncie, o czym tamten z kolei nie zająknął sie ani słowem, a ja pierwszy raz kładłem kafle i zwyczajnie nie wiedziałem skrzywienie
    Szanowny panie zapraszam Cię do naszego portalu Glazurnicy.pl tam znajdziesz wszelkie pytania i odpowiedzi. a jeśli kleisz na płycie wiórowej to polecam klej atlas plus ale cieniutko posmaruj płyte klejem i poczekaj aż wyschnie i dopiero klej sobie płyteczki..
    Cytuj
  • tomkwi3 27 paź 2010, 19:14
    Po pierwsze ; pod jakie podłoże i jak jest przymocowana płyta i dla czego . Po drugie pod każdą glazurę trzeba zastosować odpowiedni grunt w zależności od podłoża . Po trzecie są odpowiednie kleje do podłoży drewno pochodnych i drewnianych
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum