Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • quato 18 lut 2015, 8:54
    W tym roku planuję rozpocząć budowę domu i zastanawiam się nad tym, jaki system ogrzewania wybrać. Ostatnio sporo czytałem, że niskie koszty eksploatacyjne można uzyskać montując u siebie ogrzewanie nadmuchowe oparte na pompie ciepła (takie jak [url=http://www.sunday-ogrzewanie.pl/ogrzewanie-nadmuchowe.html]tutaj[/url]). Jest to jednak większy koszt niż w przypadku pieca gazowego, no i nie znam nikogo kto ma takie ogrzewanie u siebie i kogo mógłbym spytać jak sprawdza się w praktyce. Prosiłbym zatem forumowiczów o opinie na temat takiego ogrzewania - czy faktycznie koszty są takie niskie? Jak wygląda sprawa z awaryjnością?
    Cytuj
  • kex45 22 lut 2015, 16:08
    Ja wybrałbym jednak piec gazowy. Jest znacznie tańszy, a jednocześnie tak samo energooszczędny.
    Cytuj
  • konsultant-junkers 19 cze 2015, 12:45
    Pompy ciepła najczęściej stosuje się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Ogrzewanie nadmuchowe jest mniej powszechne.
    Wybierając system grzewczy warto pomyśleć o systemach odzysku ciepła z powietrza usuwanego – tzw. Rekuperacja.

    W tego typu systemach istnieje możliwość dołożenia dodatkowej nagrzewnicy połączonej z np. pompą ciepła, lub kotłem gazowym, w którym powietrze nadmuchowe (wprowadzane do budynku), jest dodatkowo podgrzewane.

    Pozdrawiam,
    Konsultant marki Junkers
    Cytuj
  • AdamMal 23 lip 2015, 12:47
    Ja się osobiście przekonałem do rekuperacji. Łączę ją z ogrzewaniem gazowym, dzięki czemu rachunki płacę niewielkie. To bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie. Inwestycja mi się zwraca, więc pod kątem pieniędzy jest ok. Rekuperator to naprawdę fajny pomysł.
    Cytuj
  • suchomski3 23 lip 2015, 13:41
    Innowacyjnym pomysłem ogrzewania domu bądź mieszkania jest ogrzewanie elektryczne. Można zakupić specjalne płyty grzewcze. Takie ogrzewanie w efekcie zmniejsza nasze rachunki za prad.
    Cytuj
  • kajman30 23 lip 2015, 17:02
    Tak zgadza się ja też czytałem, że podobno ogrzewani elektryczne opłaca się bardziej od węglowego czy gazowego
    Cytuj
  • bogdanwel 27 lip 2015, 3:24     (ostatnio zmieniony przez autora 29 lip 2015, 18:26, w całości zmieniany 1 raz)
    kajman30 napisał:Tak zgadza się ja też czytałem, że podobno ogrzewani elektryczne opłaca się bardziej od węglowego czy gazowego
    Na pewno jest bardziej bezpieczne, ale pewnie to spora inwestycja. Tak, czy inaczej większość posiadaczy domów jednorodzinnych zazwyczaj decyduje się na montaż kotła. Dobrym rozwiązaniem będzie automatyczny model RES LUX: [url=http://www.kotly-ekowitt.pl/kotly-ares-lux]www.kotly-ekowitt.pl/kotly-ares-lux[/url]. Obsługa takiego urządzenia jest minimalna, kocioł posiada dodatkowe palenisko w formie rusztu wodnego. Pozwala ono spalanie drewna i węgla kamiennego bez konieczności wygaszania paleniska automatycznego. Poza tym charakteryzuje go niska emisja szkodliwych związków, spalanie opału jest praktycznie bezdymne.
    Cytuj
  • lidio 30 lip 2015, 22:06     (ostatnio zmieniony przez autora 3 sie 2015, 2:57, w całości zmieniany 1 raz)
    Jeżeli dysponuje się odpowiednim budżetem na pewno warto rozważyć zakup pompy ciepła.
    Cytuj
  • luna634 22 sie 2015, 16:52
    Ja mam zamiar zmienic ogrzewanie w moim domu i rozważam właśnie pompy ciepła. Na razie dom w budowie więc mam mozliwość wyboru sposobu ogrzewania przymrużenie oka
    Cytuj
  • szarlottka 24 sie 2015, 14:54
    pompy ciepła i systemy solarne to z pewnością rozwiązania w które warto zainwestować. My właśnie budujemy dom i na pewno będzie on ekologiczny i energooszczędny. Na początku chcieliśmy ogrzewać piecem na eko groszek ale pompy ciepła to zdecydowanie lepsza opcja.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum