Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Płyta kuchenna - ceramiczna czy indukcyjna?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Płyta kuchenna - ceramiczna czy indukcyjna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Domatorres 3 lut 2011, 20:17
    Witam. Czy ktoś zechce się podzielić opinią na temat płyty kuchennej jaka ma w domu? Zastanawiam się czy warto wydać więcej pieniędzy na indukcję, czy taka płyta ma jeszcze jakieś plusy oprócz tego, że nie jest gorąca? A minusy?
    Cytuj
  • caipirinha 3 lut 2011, 22:16
    My używamy zwykłej ceramicznej płyty, sterowanej sensorami na płycie. Jestem z niej zadowolona, a do indukcyjnej kuchni też się przymierzałam, ale ostatecznie nie chciałam decydować sie na nową technologię, która pewnie nie jest do końca przetestowana. Skoro nie mogą jej używać osoby z rozrusznikiem serca, to może są jeszcze i inne przeciwskazania, o których dowiemy sie za kilkanaście, kilkadziesiąt lat? Wolę na sobie tego nie zprawdzać, zwłaszcza, że planuję dziecko...
    Cytuj
  • kaziu 3 lut 2011, 22:35
    Są na rynku płyty indukcyjne bezpieczne dla osób z rozrusznikiem. Bodajże Mastercook takie ma (pewnie nie tylko) i nie ma tu jakiejś magii, więc co miałboy sie okazać? Ale ciekaw jestem, bo sam nie używałem, czy faktycznie zauważyłbym tą oszczędność energii.
    Cytuj
  • Domatorres 3 lut 2011, 23:42
    No producenci zapewniają, że do 30% osczędniej. To pewnie zależy od modelu. A też nie wierzę żeby to było te 30%, ale na pewno mniej energii zużywa skoro nie grzeje grzalki i plyty, a tylko przekazuje prosto do garaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • kaziu 4 lut 2011, 0:13
    Ciekawe po jakim czasie zwróciłaby się różnica w cenie płyty, bo indukcyjne są jednak sporo droższe!
    Cytuj
  • Yago 4 lut 2011, 7:35
    Różnica między zwykłą płytą elektryczna a indukcyjną? Oszczędność energii na pewno, ale też szybciej się gotują potrawy (to akurat się wiąże te dwie rzeczy) no i sie nie przypala. Poza tym idukcja jest bezpieczniejsza, bo nie poparzysz się w razie czego tak mocno jak na zwykłej płycie jak przez nieuwage dotkniesz. Nie robi się tak gorąco w kuchni jak gotuje się cały obiad i wszystkie pola zajęte. Przewaga indukcji jest oczywista.
    Cytuj
  • Barbra67 4 lut 2011, 9:48
    Jeśli chodzi o koszt inwestycji, to na ogół trzeba jeszcze doliczyć nowy komplet garnków, bo nie każde nadają się do indukcji. A te na ogól są dość drogie, więc będzie to kilkaset złotych wiecej.
    Cytuj
  • marek_kk 4 lut 2011, 11:07
    A propos dotykania, bo sam też stoję przed kupnem płyty. Jestem za indukcją, ale żona boi się tego sterowania sensorycznego na płycie. Czy ktoś widział kuchnię indukcyjną z normalnymi pokrętłami?
    Cytuj
  • caipirinha 4 lut 2011, 11:34
    Pewnie żona się obawia, że to gorące i moze się poparzyć. Ale ja mam sensory na zwkłej płycie, co prawda są mocno ciepłe jak obok nich coś sie w garnku gotuje, ale nie aż tak żeby parzyło. A tym bardziej nie ma się czego bać przy indukcyjnej, bo się nie nagrzewa płyta...
    Cytuj
  • latynowska8 4 lut 2011, 12:34
    Jeśli ktoś wymienia w ogóle z gazowej kuchenki na płytę cerammiczną to musi garnki wymienić... a oszczędności sa i to spore. Ja mam płytę indukcyjną marki nie powiem jakiej, ale jestem bardzo zadowolona. Pierwszy raz wyszłam dobrze na tym, że dałam się przekonać sprzedawcyprzymrużenie oka Bo namawiał oj namawiał...
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum