Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Pompa ciepła czy się opłaca?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Pompa ciepła czy się opłaca?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • gudlaj67 5 paź 2011, 22:41     (ostatnio zmieniony przez autora 5 paź 2011, 22:42, w całości zmieniany 1 raz)
    Ma ktoś pompę ciepła? Jak to się ma do poboru energii elektrycznej, jak dużo wzrastają opłaty? skrzywienie
    Cytuj
  • Kajakarz 28 wrz 2012, 10:11
    Odświeżę wątek bo ciekawe pytanie:
    Jak Ci pompę dobrze zainstalują to nie ma jakoś mega duzego wzrostu kosztów prądu, ale tu polecałbym fachowca autoryzowanego (do pomp sofath np dumarchwenta) - a do innych pomp też autoryzowany montaż. Tu sztuka doboru i umiejętności instalacji pompy do warunków w domu i jego otoczeniu ma ogromne znaczenie.
    Cytuj
  • marianka123 15 lip 2013, 13:09
    Ja mam podgrzewacz wody z pompą ciepła, fajne rozwiązanie dla CUW. Generalnie pobór prądu się nie zwiększył, a wręcz obniżył bo podgrzewacz Nuos od Aristona czerpie energię z powietrza (do -7stC), a dopiero przy większych mrozach załącza się grzałka. Nie musisz się więc przejmować opłatami. Naprawdę polecam!
    Cytuj
  • Asariel 6 gru 2013, 10:55
    Moim zdaniem bardzo się opłaca. [url=http://]koszty pomp ciepła[/url] nie są wysokie szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę ich wydajność, są w stanie ogrzać nawet duży metraż bez strat energii i w największe mrozy uśmiech
    Cytuj
  • betinka99 6 gru 2013, 12:14
    Opłaca się, niby spory wydatek, ale później koszty się zwracają uśmiech
    Cytuj
  • konto_usuniete_416200 21 lis 2014, 13:23
    Jesteśmy firmą montują instalacje CO oparte o pompy ciepła. Jeżeli ma ktoś ochotę zobaczyć działającą instalację na żywo lub porozmawiać o użytkowaniu, otrzymać wycenę na instalację i szacowane koszty eksploatacji to prosimy o kontakt. Instalacja znajduje się w woj. śląskim w okolicach Myszkowa.
    Cytuj
  • grejs 22 lis 2014, 22:30
    Opłaca się, koszty Ci się zwrócą
    Cytuj
  • mrozik00 23 lip 2015, 15:36
    dla mnie świetnym rozwiązaniem jest bojler do ogrzewania wody, nawet, jak się coś zepsuje to nie ma większego problemu. Ni ostatnio poszła grzalka do bojlera, ale znalazłem nową, kupiłem, wymieniłem i działa świetnie, wszystko bardzo tanio.
    Cytuj
  • bogdanwel 27 lip 2015, 2:24     (ostatnio zmieniony przez autora 3 sie 2015, 3:08, w całości zmieniany 4 razy)
    Pompa ciepła to urządzenie ekologiczne, jednak koszty jej zakupy i instalacji są dosyć wysokie, wprawdzie inwestycja się zwraca, ale dopiero po kilku latach. Poza tym jej działanie jest uzależnione od energii elektrycznej. Tak, więc najlepiej w tym wypadku wyposażyć dom w dodatkowe akumulatory albo w dodatkowe źródło ciepła np. kominek.
    Cytuj
  • mrtaszyn 26 mar 2016, 20:27     (ostatnio zmieniony przez autora 3 kwi 2016, 17:44, w całości zmieniany 2 razy)
    A co sądzicie o jakiejś sprawdzonej pompie zanurzeniowej? Opłaca się ją kupić? Czy np. taka [url=http://techmig.pl/pompy-do-brudnej-wody-szamba/329-pompa-zanurzeniowa-maxima-120s.html]pompa zanurzeniowa[/url] jest warta uwagi?
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum