Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Rolety zewnętrzne - warto w nie inwestować?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Rolety zewnętrzne - warto w nie inwestować?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Yosemitysam 29 lip 2010, 20:36
    Pilnie szukam opinii na temat zewnętrznych rolet. Jak zaczynaliśmy budowac dom to wydawały mi się niezbędne, a teraz się zastanawiam czy to me sens. Ponoć wcale nie chronią przed włamaniem, są malo wytrzymałe, kosztują sporo, poradźcie czy warto...?
    Muszę się zdecydować szybko, bo potem już nie da się zamontować ich tak żeby nie było widać...
    Cytuj
  • marsjanin 29 lip 2010, 21:53
    Masz rację. Ja mam rolety i trochę żałuję. Masa problemów była podczas montażu,kosztowały kupę kasy, a są bardzo nietrwałe. A poza tym z urządzaniem też mieliśmy problem, bo musi być dostęp od wewnątrz. Chyba raczej nie polecam.
    Cytuj
  • Bancroft 30 lip 2010, 0:31
    A ja mam i sobie chwalę, głównie ze względu na zatrzymywanie ciepła - jak jest zimno i wieje to opuszczenie rolet dużo daje. A jak jest na dworze upalnie to w domu utrzymuje się miły chłodek. W kwestii zabezpieczenia antywłamaniowego to dają jakieś 5 dodatkowych minut dla ochronyuśmiech
    Cytuj
  • 77henry 30 lip 2010, 6:28
    Chyba lepiej te pieniądze zainwestować w lepsze okna. A co do tych 5 minut w razie włamania (w które i tak nie bardzo wierzę) to... śmiech na saliprzymrużenie okal
    Cytuj
  • Paniusia 30 lip 2010, 9:46
    Ja uważam, że warto. Po pierwsze ze względów estetycznych, nie musisz się przejmować czy zasłona/firana/roleta będzie Cię wieczorem zasłaniać przed sąsiadami, dekorujesz okna jak chcesz, a w innym razie musisz dać jakąś przesłonę czy roletkę materiałową, która Ci nie do wszystkiego pasuje.
    Poza tym może i nie chronią przed włamywaczami-zawodowcami, ale przed amatorami tak.
    Sama mam i polecamuśmiech
    Cytuj
  • birata 30 lip 2010, 11:41
    Jak się troszeczkę rozszczelni to można fajnie wietrzyć uchylając okno przy zasłoniętej rolecie. I nie wpuszczają upału do domu.
    Cytuj
  • Bandito 30 lip 2010, 15:18
    Marsjanin, Ty chyba dawno kupowałeś swoje, bo teraz są takie z rewizją od spodu, nawet nie widać. I wcale nie kosztują tak dużo, a z zalet dodałbym jeszcze, że można się wyspać dzięki nim w dzień (idealnie zaciemniają pomieszczenie i tłumią hałasy z zewnątrz).
    Cytuj
  • marsjanin 30 lip 2010, 16:59
    No nie wiem, w RKS-ach jest tak, że rewizja owszem jest od spodu, ale spróbuj dobrać skrzynkę do grubości muru, trzeba uzupełniać i jest problem. Trzeba dół zabudowywać, a jak roleta się schrzani to trzeba zniszczyć całą dolną zabudowę:/
    Cytuj
  • Bandito 30 lip 2010, 20:28
    Ja mam BeClever i wszystko pasuje eleganckouśmiech
    Cytuj
  • Beetlejuice85 30 lip 2010, 23:09
    Zdecydowanie zmniejszają straty ciepła w zimie!
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: malowanie tapety