Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Rolety zewnętrzne - warto w nie inwestować?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Rolety zewnętrzne - warto w nie inwestować?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Popeye 31 lip 2010, 1:19
    Rolety? Kwestia gustu, natomiast warto wziąć jedno pod uwagę. Złodziei interesuje kiedy nie ma nikogo w domu, a spuszczone rolety sa dla nich fajna wskazówką, że dom stoi pustyuśmiech


    Cytuj
  • Grantorino 31 lip 2010, 8:34
    Dokładnie. Lepiej nie polegać na właściwościach antywłamaniowych takich roletprzymrużenie oka
    Cytuj
  • nafnafff 31 lip 2010, 9:29
    Na temat czy warto czy nie zawsze sa podzielone zdania. Wg mnie rolety to wygoda i oszczędność, ktos inny może mieć inne zdanie. Ale jedno mogę doradzić, jak już robic to z silnikami. My zrobiliśmy część z silnikiem, część bez, a teraz chcemy dołożyć do tych drugich silniki, bo to duża wygoda. więc jeśli na etapie budowy brak funduszy, to radzę chociaż doprowadzić przewody elektryczne, zeby była potem możliwość podpięcia. Pozdrawiamuśmiech

    Cytuj
  • yellowphone 31 lip 2010, 13:23
    Ja się przekonałam do rolet jak mi je zamontowali w pracy (musiała być mozliwośc zaciemniania pokoju do projekcji). I teraz w moim pokoju jest nejchłodniej latem, a najcieplej zimąuśmiech Już wszyscy chca żeby im założyćprzymrużenie oka
    Cytuj
  • stis 8 lis 2011, 20:16
    Czy warto inwestować w rolety? przymrużenie oka
    Czy warto, Tak na pewno warto.

    Oto kilka powodów takich z życia użytkownika:

    1- duża oszczędność energii cieplnej w zimowe dni ( należy opuszczać przynajmniej na noc),
    2- duża oszczędność chłodu w upalne dni gdy mamy nasłonecznioną stronę (okno musi być zamknięte żeby opuszczona roleta nie grzała jak grzejnik i przez otwarte okno nie wnikało bardzo gorące powietrze do wnętrza) oczywiście opuszczanie i podnoszenie w zależności od pory dnia i strony nasłonecznionej,
    3- coś co rzadko doceniają niektórzy a doceniła moja żona, gro ludzi przeprowadza się z miast na tereny wiejskie gdzie oświetlenie nocne nie działa przeważnie całą noc ( od zmroku do godziny 24 góra 1 i od 4-5 rano do świtu) bez rolet jasne wnętrze jest dla osób na zewnątrz bardzo dobrze widoczne,
    4- czy ktoś ma znajomego do którego złodzieje weszli na tzw. „śpiocha” bandyta przewierca otwór w ramie okna i wpuszcza gaz . Jak jest roleta nie bardzo wiadomo gdzie wiercić.
    5- oczywiście walory antywłamaniowe które przeważnie są eksponowane przez sprzedawców. U moich znajomych najprawdopodobniej roleta opóźniła wejście złodziei do domu a może hałas powodowany jej wyrywaniem kogoś zainteresował. Poza tym w roletach można zamocować czujniki i już faza przejścia wcale nie łatwa przez roletę wzywa grupę interwencyjną.
    6- No i dla nieoceniona zaleta dla śpiochów wieczna noc w domu jak chcesz się wyspać warunki masz naprawdę idealne.

    Wady są a jakże :

    1- trzeba najlepiej pomyśleć o nich przed budową żeby schować je w nadprożach nad oknami a nie montować na zewnątrz,
    2- jeżeli wybierzesz elektryczne przy braku prądu warto mieć agregat bo nie drgną ani w górę ani w dół oczywiście pozbawione tej wady są rolety o napędzie ręcznym,
    3- cena chyba główna wada,
    4- nie można zapomnieć że w przypadku rolet elektrycznych trzeba kontrolować przebieg opuszczania bo zdarz się po śnieżnym dniu że na parapecie jest dużo śniegu i mogą się zablokować oczywiście zdarza się że ktoś coś położy na parapecie i skutek jest podobny. język
    Cytuj
  • samuraj 21 maj 2012, 12:52
    moim zdaniem warto, z informacji, które tutaj wyczytałem coraz bardziej przekonuję się o tym, że warto inwestować w rolety zewnętrzne.
    Cytuj
  • marek100 23 maj 2012, 8:32
    w czasach gdy były zakładane w moim domu były jescze badzo drogie a teraz są w przystępnych cenach.
    Cytuj
  • mikolaj898 28 mar 2013, 23:19
    Generalnie jakość rolet zależy od marki oraz firmy, która je montuje. Jeśli dobrze wybierzemy, to mamy pewność, że będą one nie tylko doskonale wyglądać, ale i chronić nasze pomieszczenie przed słońcem, włamywaczami i utratą ciepła. Ja mam rolety z firmy Roletex i jestem z nich bardzo zadowolony. Początkowo sceptycznie podchodziłem do tego rozwiązania i do tej firmy (żona znalazła ją przypadkowo na necie), ale teraz wiem, że był to strzał w 10! Trochę przesunęli termin montażu i się wkurzyłem, ale dali za to dodatkową gwarancję.
    Cytuj
  • bartosz7389 29 mar 2013, 1:42
    mikolaj898 napisał:Generalnie jakość rolet zależy od marki oraz firmy, która je montuje. Jeśli dobrze wybierzemy, to mamy pewność, że będą one nie tylko doskonale wyglądać, ale i chronić nasze pomieszczenie przed słońcem, włamywaczami i utratą ciepła. Ja mam rolety z firmy Roletex i jestem z nich bardzo zadowolony. Początkowo sceptycznie podchodziłem do tego rozwiązania i do tej firmy (żona znalazła ją przypadkowo na necie), ale teraz wiem, że był to strzał w 10! Trochę przesunęli termin montażu i się wkurzyłem, ale dali za to dodatkową gwarancję.
    A jest na nie jakaś gwarancja?
    Cytuj
  • Tytuss 29 mar 2013, 11:35
    Zmniejszają straty ciepła zimą a nie dopuszczają ciepłą słonecznego i nadmiernego światłą latem - dla mnie rewelka
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: malowanie tapety