Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Smugi po malowaniu ścian - co robić?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Smugi po malowaniu ścian - co robić?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Williams 2 gru 2010, 15:52
    Witam. Remontuję właśnie mieszkanie w bloku i mam wielki problem z widocznymi po malowaniu pasami. Ściany sa pokryte gładzią i zagruntowane, na to farba. kolor wyszedł ok ale pod światło mocno widoczne sa pionowe pasy. Na wprost praktycznie tego wcale nie widać, ale jak się popatrzy z boku to niestety bardzo. Miał ktoś z Was podobny problem? Nie wiem jak sie tego pozbyć. Malowałem wałkiem, a raczej wałkami, bo już kilka wypróbowałem. Aha, poprzednie malowanie było sześć lat temu.
    Cytuj
  • Bandito 2 gru 2010, 17:34
    Nie zawsze nabierzesz tyle samo farby wałkiem. Pomaluj co najmniej dwukrotnie, to sie wyrówna. I nie maluj dłuzej niż kilka godzin bez rozmieszania, bo farba się rozwarstwia.
    Cytuj
  • Orion456 2 gru 2010, 20:02
    To często spotykane zjawiskoprzymrużenie oka A jakiej użyłeś farby? Niektóre kolory słabiej kryją, tzn rodzaje farb. Mozna spróbowac zmienić odcień na bardziej intensywny.
    Cytuj
  • Paniusia 2 gru 2010, 20:38
    Może to być wina zbyt suchego wałka.
    Cytuj
  • Williams 2 gru 2010, 22:42
    Farba akrylowo-lateksowa z Dekoralu. Odcień pistacjowej zieleni. Z ty msuchym wałkiem też tak myślałem, ale próby ze zmoczonym wałkiem nie poprawiły sytuacjiskrzywienie
    A myslicie, że to wina farby, narzędzia czy raczej samej ściany?
    Cytuj
  • Bandito 3 gru 2010, 1:07
    Jeśli ściana zagruntowana i wcześniej była robiona gładź to jakim cudem miałyby powstać pasy? Bez sensu. Raczej problem w kryciu farby, chociaż lateksowe teoretycznie właśnie dają lepsze krycie... A próbowałeś pomalować po raz drugi te jaśniejsze pasy?
    Cytuj
  • franusia 3 gru 2010, 8:28
    Lateksowa farba dłużej schnie, jak robią sie smugi to trzeba dłużej odczekać z położeniem kolejnej warstwy.
    Cytuj
  • Williams 3 gru 2010, 10:32
    Zdaję sobie z tego sprawę. Odczekaliśmy dwa dni i nic. Znaczy, nadal są smugi. Zaczynam podejrzewać, że chodzi o jakiś błąd przed malowaniem...
    Cytuj
  • 77henry 3 gru 2010, 13:51
    Na 90% przyczyną jest złe przygotowanie ściany. Np nierównomierne zagruntowanie sprawia, że ściana ma inna chłoność w róznych miejscach. Prosze nie malować więcej warstw, bo to nic nie da.
    Cytuj
  • Pan_Kracy 3 gru 2010, 17:13
    Miałem podobny problem, tyle że widać było plamy. Całeściany w placki. Wyglądalo to beznadziejnie. Pokryłem gruntem w płynie nie pamiętam nazwy, ale był bezbarwny i w takim kanistrze. Po kilku dniach pomalowałem i już było ok.
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum