Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Smugi po malowaniu ścian - co robić?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Smugi po malowaniu ścian - co robić?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • becia_koronczarka 3 gru 2010, 21:04
    Tak to jest jak się oszczędza na gruncie, który wyrównuje chłonność i zapobiega takim niespodziankomuśmiech
    Cytuj
  • Williams 3 gru 2010, 22:48
    Problem nie wyniknął z mojego skapstwa jak sugerujesz, bo uzywałem dobrego preparatu gruntującego. Tyle, ze może z braku doświadczenia nie zrobiłem tego zbyt dokładnie.
    Ale jak rozumiem, sytuacja jest jeszcze do uratowania tak? Czyli jak teraz pomalowana ścianę zagruntuję to wyrówna sie chłonność i kolejna warstwa farby chwyci wszędzie jak należy?
    Cytuj
  • Yago 4 gru 2010, 0:01
    Z mojego doświadczenia lepsze sa farby gruntujące np Tikkurila. Super wydajne i farba chwyta idealnie! Mozna jeszcze delikatnie przetrzeć ścianę przed malowaniem, to zależy od ajkości tynku - jeśli sa dziurki, chropowatości itp to warto przeszlifować.
    Cytuj
  • Grantorino 4 gru 2010, 6:00
    Uzywałem tego gruntu i moge tylko potwierdzić, że Tikurila jest świetna. Ja ją jeszcze ciut rozrzedzałem żeby nie było struktury wałka. Jak sie maluje dużą płaszczyznę na intensywny kolor to koniecznie trzeba dobrze przygotować podłoże, bo będzie widać wszystko bezlitośnie. Jasne kolory sa mniej wymagająceprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Cloudy 4 gru 2010, 9:08
    Nie powiedziałabym... ja malowałam ściany na kremowy kolor i też efekt był fatalny bez gruntowania. Z tym, że lateksowe farby generalnie mają o wiele lepsze krycie i nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.
    Cytuj
  • Williams 4 gru 2010, 12:12
    To farba lateksowo-akrylowa, jednak nie to samouśmiech
    Cytuj
  • Manolito 4 gru 2010, 14:54
    Hm. Rozpisujecie się tu na temat gładzi, gruntów itp, a rozwiązanie może być o wiele prostsze. Sam pomalowałem kiedyś ściany i sufit w swoim "salonie", patrze,a całość jest w szerokie, pionowe pasy. A przyczyna była taka, że sam te pasy zrobiłem malując na zakładkęuśmiech Chciałem sobie ułatwić i tam gdzie jeden pas zachodził na drugi to było dwa razy grubiej farby.
    Cytuj
  • Yago 4 gru 2010, 18:32
    Ej to chyba nie tak. Dobra farba powinna kryć jednakowo niezależnie od tego czy wartswa jest cieńsza czy grubsza.
    Cytuj
  • grandtech 6 gru 2010, 19:18
    Prawda jest taka szanowni koledzy że jakość pomalowanej ściany zależy od wielu czynników
    - światła
    - powierzchni
    - malarza
    - farby
    - temperatury
    - koloru
    te wszystkie czynniki zgrać to prawie niemożliwe ale udaje się przy pilnowaniu pewnych podstawowych zasad i grubość powłoki malarskiej nic tu nie ma.
    Technika idzie do przodu i np fluger wypuścił farbę która po wyschnięciu daje jednolitą ekstra matową powierzchnię ale przy ostrych kolorach typu czerwień lub brąz i ścianach powiedzmy 3m wysokich i 5m długich a na końcu okno balkonowe też nie do końca się sprawdza.Poza tym cena też odpowiednia.Przy ogólnie dostępnych farbach i zastosowaniu ostrych kolorów nie ma szans zrobić bez smug.Przy kolorach spokojnych jest to do zrobienia bez większego problemu.
    Cytuj
  • bilans3 8 gru 2010, 19:00
    proponuję użyć odpowiedniego podkładu pod farbę i po kłopocie . uśmiech
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum