Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Klatka 18 wrz 2013, 8:50
    Bostwana ma racje, wentylacja mechaniczna, ale z funkcją odzyskiwania ciepła jest jak najbardziej godna polecenie. To duża oszczędność, szczególnie zimą - nie musimy otwierać okien, żeby wpuścić świeże powietrze, a tym samym nie tracimy ogrzanego wcześniej powietrza. Po za tym taka instalacja sprawdza się też w lecie, pełniąc funkcję klimatyzatora.
    Cytuj
  • wiktora-kowalska 24 mar 2015, 21:02
    A ja się na tym kompletnie nie znam i nie wiem co wybrać. Znajomy mówił, że koniecznie muszę mieć coś takiego. Mam dom, który ma niecałe 100m2 - parter + poddasze.
    Cytuj
  • 26 mar 2015, 13:39
    Orion456 napisał:Rekuperator to wg mnie strata kasy.
    Hmmm... Na jakiej podstawie tak uważasz? Robiłeś jakieś wyliczenia? Znasz kogoś kto ma rekuperator i jest niezadowolony? możemy tylko i wyłącznie na tym zyskać. Możliwy jest całkiem skuteczny odzysk ciepła, świeższe powietrze, mniejsza ilość kurzu, zanieczyszczeń i wiele innych zalet.
    Cytuj
  • szarlottka 20 cze 2015, 7:07
    Ja bym wybrała wentylację mechaniczną ma o wiele więcej zalet niż grawitacyjna tak jak ci wcześniej pisano. Jeśli nadal masz wątpliwości co do wyboru to możesz skontaktować się z firmą i poprosić o radę na temat sprzętu.
    Cytuj
  • helenaa91 14 mar 2018, 13:15
    Wentylacja mechaniczna jest wydajniejsza, ale i bardziej energooszczędna od mechanicznej. Zapewnia idealną wymianę powietrza przez cały rok. Potrzebne rekuperatory produkuje m.in. WANAS - to dość zaawansowane technologicznie urządzenia, ale bardzo proste w obsłudze, o bardzo niskim zużyciu energii.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum