Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wilgoć w łazience.

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wilgoć w łazience.

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • papaj4910 16 gru 2010, 20:26
    Witam tych co robią w wykończeniach i nie tylko.Więc mam problem i pytam?Robie te sprawy, ale to co mnie spotkało,to akurat u mnie.Zdarłem cały sufit do starego tynku, bo tynk okazał się bardzo mocny, 2 razy grunt bez rozcięczania,następnie mp75 dość grubo,po tym gotowizna z wiadra, i na koniec super latex. 2 razy przylane.Dodam że latex Briluxa a nie jakiś syf.I tak,u sąsiada u góry, niby wszystko jest OK,bynajmniej on tak twierdzi,a u mnie po ok 2 tyg,bo dopiero tam mieszkam, jakieś żółte plamy,ciemniejsze, dość sporo ich tam.Zaznaczam że zrobiłem 2-e kratki wętylacyjne i w drzwiach też są otwory,oczywiście wszystko jest mocne,nic nie wisi,może folia w płynie coś da?ale sam już nie wiem.Doradzicie coś,serdecznie pozdrawiam przebiegły
    Cytuj
  • grandtech 18 gru 2010, 15:43
    Pytanie Kolego czy wcześniej nie był sufit zalany - przed Twoim remontem lub parę lat wstecz? Objawy wskazują na to że był - jeśli tak to wszystko zrobiłeś książkowo tylko przed podwójnym gruntowaniem potrzebny jest preparat na zalania - jest ich mnóstwo - ja polecam sopro - sprawdzony. Teraz na pomalowany sufit połóż sobie tzw "szklane oko lub wodę szklaną" - jak zwał tak zwał w markecie jest. Połóż dwa razy w odstępie 12h i pomaluj ponownie.Jeśli nie ma innej przyczyny - bardziej skomplikowanej np nic nie wchodzi w reakcję chemiczną z gipsem to masz problem z głowy.
    Cytuj
  • papaj4910 19 gru 2010, 15:25
    Z tym wcześniejszym zalaniem,dobre pytanie? u mnie brak wiedzy na ten temat,ale dzięki za podpowiedz,tak czy inaczej,teraz musi to trochę wyschnąć.Pozdrawiam i wesołych świąt uśmiech
    Cytuj
  • grandtech 19 gru 2010, 22:20
    Bezwzględnie musi być suche.Najlepiej sprawdzić prostym wilgotnościomierzem.
    Pozdrawiam i Wesołych Świąt.
    Cytuj
  • zetbud 22 gru 2010, 9:47
    Witam!Proponuje farbę na zacieki plamy itd. firmy dekoral .Ta farba pokryje wszystkie plamy a potem dany kolor na to przebiegły
    Cytuj
  • pomadka 7 sty 2011, 10:16
    Nie znam się na tych sprawach zbyt dobrze - od razu przyznam. Ja sama mam problem z wilgocią we własnym mieszkaniu, zwłaszcza w łazience i zastanawiam się nad zakupem termowentylatora, który osuszałby powietrze i w ten sposób pomagał zwalczyć wilgoć. Zastanawia mnie to, czy Ty kiedyś używałeś takich urządzeń, a jeśli nie to myślę, że jedną z rzeczy, które powinieneś zrobić by polepszyć sytuację w łazience jest kupno właśnie takiego termowentylatora, czy promiennika ciepła. W sklepie Savion mają takie nieduże i niedrogie sprzęty. Na pewno w jakimś tam stopniu pomożeuśmiech.
    Cytuj
  • konto_usuniete_201305 18 mar 2011, 12:48
    pomadka napisał:Nie znam się na tych sprawach zbyt dobrze - od razu przyznam. Ja sama mam problem z wilgocią we własnym mieszkaniu, zwłaszcza w łazience i zastanawiam się nad zakupem termowentylatora, który osuszałby powietrze i w ten sposób pomagał zwalczyć wilgoć. Zastanawia mnie to, czy Ty kiedyś używałeś takich urządzeń, a jeśli nie to myślę, że jedną z rzeczy, które powinieneś zrobić by polepszyć sytuację w łazience jest kupno właśnie takiego termowentylatora, czy promiennika ciepła. W sklepie Savion mają takie nieduże i niedrogie sprzęty. Na pewno w jakimś tam stopniu pomożeuśmiech.
    Rozbawiła mnie pani wypowiedz ,promiennik . Proszę zadbać o dobrą cyrkulacje powietrza w pomieszczeniu ,drożny kanał wentylacyjny ,kratka w drzwiach .Zapobiegnie to kompensacji pary wodnej na ścianach ,w ostateczności wentylatory do kanału wentylacyjnego z czujnikami wilgotności ,a promiennik do garażu hehe pozdrawiam
    Cytuj
  • dertyserwis 19 lip 2011, 20:08
    Likwidacja wilgoci i grzyba , to nie problem wystarczy srodek do usuwania grzyba o szerokim spektrum dzialania oparty na zwiazkach cyny i azotu nieszkodliwy dla ludzi (samych plesni jest okolo 32000 gatunkow domowych najczesciej wystepujacych okolo 100) potem gleboka impregnacja sciany co daje dwuletnia ochrone przed grzybami porostami i bakteriami a na koncu Bomba malujemy farba oparta na nanotechnologii, ktora zwieksza ewaporacje wody z gruntu 18000 razy 1.5mm schnie w 24godziny!. Niestety nie moge podac marki systemu aby nie robic kryptoreklamy,powiem tylko, ze uzywa sie go do renowacji zabytkow. Moja firma wykonuje takie uslugi i nie oprze mi sie zadna wilgoc bo dodatkowo stosuje bariery wodochronne z plynnego polimeru. Pozdrawiam i zycze sukcesow w walce z wilgocia i zagrzybieniem uśmiech
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum