Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wszystko na temat altanek

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wszystko na temat altanek

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • justynape 3 lis 2010, 13:27     (ostatnio zmieniony przez autora 3 lis 2010, 13:28, w całości zmieniany 1 raz)
    Budowa altany bez porażek



    Altana jest pożądanym akcentem w kompozycji ogrodu. Wielu klientów marzy o tym idealnym miejscu do wypoczynku, jednak zniechęca ich wizja budowy skomplikowanej konstrukcji. Często obawiają się również, że drewno jest nietrwałym materiałem i szybko ulegnie zniszczeniu. Solidna wiedza techniczna pozwala rozwiać te wątpliwości. Oto garść najważniejszych wskazówek przydatnych przed rozpoczęciem budowy altanki.


    Jak zapewnić trwałość.
    Przed kupnem drewnianej altany, należy sprawdzić, czy wszystkie jej elementy są odpowiednio zaimpregnowane. Najlepsze efekty daje impregnacja ciśnieniowa przy pomocy środka z dodatkiem hydrofobizującym (np. Tanalith Extra). Drewno zabezpieczone w ten sposób zyskuje wzmocnioną ochronę przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków pogodowych oraz zwiększoną stabilność wymiarową. Elementy metalowe powinny być wykonane z nierdzewnych stopów lub ocynkowane. Tak zabezpieczona altana, będzie służyć wiele lat bez konieczności kłopotliwej i kosztownej konserwacji.

    Konstrukcja.
    Samodzielne stworzenie konstrukcji altany wymaga wiedzy technicznej i posiadania znacznych umiejętności stolarskich. Alternatywą dla zatrudniania fachowej ekipy jest budowa altany z prefabrykowanych elementów. Firma Jagram dysponuje szeroką gamą takich altan. Do każdego produktu dołączana jest instrukcja montażu, z rysunkami przedstawiającymi proces instalacji krok po kroku. Szczególnie polecamy altany o konstrukcji samonośnej, wyjątkowo stabilnej dzięki drewnianej opasce wiążącej wszystkie słupy podtrzymujące konstrukcję.

    Podłoże
    Przy budowie altan ogrodowych kluczową kwestią jest staranne wypoziomowanie gruntu. Altana powinna być ustawiona na betonowych bloczkach lub dobrze wypoziomowanej kostce brukowej. Dzięki temu konstrukcja budynku odizolowana jest od gruntu. Drewno, które nie styka się bezpośrednio z podłożem ma trzykrotnie dłuższą trwałość.
    Altany firmy Jagram nie wymagają budowy fundamentów oraz zakotwienia konstrukcji do podłoża.
    [url=http://www.jagram.com.pl]Strona Główna Jagram SA[/url]


    Cytuj
  • Marcin_Dombal 13 wrz 2012, 13:59
    Zapraszam do zapoznania się z różnymi, ciekawymi projektami altan ogrodowych.
    Cytuj
  • serenity85 15 lis 2012, 21:49
    a mi sie marzy taka altanka:

    jest sliczna! mam ja upatrzona i mam nadzieje, ze w przyszlym sezonie bedzie juz moja :-)
    Cytuj
  • Kajakarz 26 gru 2012, 11:51
    Piękne są takie naturalnie wyglądające altanki.
    Jeszcze tylko ławka ogrodowa ( <-- przykładowe z drewna są tutaj) do postawienia przed taką altaneczką i mamy pełen wypas na wakacyjny wypoczynek przed własnym domem.
    Zyć nie umierać jak mawiała moja babcia wielki uśmiech
    Cytuj
  • Nessie 7 sty 2013, 13:28
    Fajne są takie altanki, świetne na wakacyjne lub weekendowe wieczory. Inne fajne rozwiązanie, na działkę to odpowiednie domki letniskowe, z tarasami, które mogłyby spełniać funkcję altanki.


    Cytuj
  • luska75 9 lut 2013, 12:35
    Ja swoją altanę kupiłam w firmie s-bud, mam ją już parę lat i świetnie się trzyma, wybrałam największą bo mamy dużą rodzinę , często też mamy gości więc idealnie spełnia nasze potrzeby. Ma 320cm średnicy wyposażona jest w podłogę, duży sześciokątny stół oraz pięć ławek.
    Cytuj
  • pistacja 26 lut 2013, 10:38     (ostatnio zmieniony przez autora 26 lut 2013, 10:38, w całości zmieniany 1 raz)
    Mi podoba się altana taka, jak tutaj i właśnie coś w tym stylu planuję kupić do swojego ogrodu. Myślę, że prezentuje się bardzo stylowo i widzę w niej jakiś zalążek stylu retro, który uwielbiam.
    Cytuj
  • szkielet 3 kwi 2013, 13:22
    serenity85 ładne altanki, szkoda tylko, że mało zdjęć skrzywienie A co sądzicie o tych domkach letniskowych?
    Cytuj
  • blue-green 18 mar 2014, 12:16     (ostatnio zmieniony przez autora 18 mar 2014, 17:44, w całości zmieniany 1 raz)
    Ostatnio mocno zainteresował mnie temat domków letniskowych. Zastanawiamy się nad postawieniem nie za dużego domku na naszej działce rekreacyjnej . Mniej więcej takiego jak te ze strony letniskowo.pl Z tego co czytałam na to pozwolenie na budowę nie będzie potrzebne. Czy macie może jakieś doświadczenia w tym temacie i moglibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
    Cytuj
  • 25 mar 2014, 18:23
    Sprawa jest prosta bo o ile wiem jeżeli ogródek jest za miastem to do 35m2 można postawic bez zezwolenia. Ciekawe tylko co zmieniła ustawa o działkach
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum