Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wykończeniówka - podłogi

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wykończeniówka - podłogi

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Dejvn 25 lis 2014, 17:25
    Czy waszym zdaniem do położenia parkietu lepiej jest wziąć kogoś, kto się na tym zna, tj. specjalistów, czy też laik dałby sobie radę? Zastanawiamy się bowiem, czy zamawiać materiał z montażem, czy nie? Jakie są wasze doświadczenia w tej materii?
    Cytuj
  • Agna 25 lis 2014, 21:33
    Tu już były podobne pytania, przeszukaj forum. Z montażem jak kupisz to się nie namęczysz z kładzeniem, tym bardziej jak się na tym nie znasz. Poza tym jak kupisz np. w Voxie to mniej zapłacisz za podłogę, więc to ekonomiczne rozwiązanie.
    Cytuj
  • kluczyk_ 26 lis 2014, 22:19
    Dejvn napisał:Czy waszym zdaniem do położenia parkietu lepiej jest wziąć kogoś, kto się na tym zna, tj. specjalistów, czy też laik dałby sobie radę? Zastanawiamy się bowiem, czy zamawiać materiał z montażem, czy nie? Jakie są wasze doświadczenia w tej materii?
    Jest wiele rodzajów podłogi i nie wszystkie kładzie się w jednakowy sposób. Jaką podłogę rozważasz, ile metrów jest do położenia, blok czy dom ( bardzo istotne jest wyrównanie podłogi co często w blokach jest utrudnione)?
    Najpierw sprawdź jaka będzie różnica w cenie między zakupem z montażem i bez. Kupując np. stolarkę drzwiową czy okienną z montażem doliczany jest podatek 8% a nie 23% i do tego montażysta ponosi część odpowiedzialności za produkt w okresie gwarancji.
    Cytuj
  • meculline 1 gru 2014, 21:01
    Nie warto się w to bawić samemu, jeśli nie ma się o tym pojęcia. U nas kładli profesjonaliści nie żałowaliśmy wydanych pieniędzy.
    Cytuj
  • charlotte1991 8 gru 2014, 11:54
    Jeśli masz jakieś doświadczenie w kładzeniu podłogi i nie masz za dużo kasy na remont to na twoim miejscu odpuściłabym ekipę remontową. Poza tym w necie jest tyle filmików instruktażowych, że możesz w każdej chwili sprawdzić co i jak. Mój mąż też ma zamiar sam robić remont i z tego co wiem chce wynająć narzędzia. Stwierdził, że nie będzie nic kupował skoro może wynająć. Zawsze to jakaś oszczędność.
    Cytuj
  • Dejvn 8 gru 2014, 19:25
    meculline napisał:Nie warto się w to bawić samemu, jeśli nie ma się o tym pojęcia. U nas kładli profesjonaliści nie żałowaliśmy wydanych pieniędzy.
    No i tak chyba jednak zrobimy, tym bardziej, że w paru innych miejscach też tak nam poradzono. Jeszcze tylko kwestia wyboru właściwych ludzi, bo fachowcy fachowcom nierówni...
    Cytuj
  • jarekparkiet 10 gru 2014, 13:30
    charlotte1991 napisał:Jeśli masz jakieś doświadczenie w kładzeniu podłogi i nie masz za dużo kasy na remont to na twoim miejscu odpuściłabym ekipę remontową. Poza tym w necie jest tyle filmików instruktażowych, że możesz w każdej chwili sprawdzić co i jak. Mój mąż też ma zamiar sam robić remont i z tego co wiem chce wynająć narzędzia. Stwierdził, że nie będzie nic kupował skoro może wynająć. Zawsze to jakaś oszczędność.
    Błędny tok rozumowania. Podłoga drewniana do tanich nie należy, a ponadto chodzi nie tylko o sam montaż. Należy określić parametry posadzki, dobrać odpowiedni klej i wiedzieć jak prawidłowo ułożyć. Na etapie posadzki popełnianych jest najwięcej błędów, które skutkują poważnymi konsekwencjami w przyszłości. Sporo informacji i filmów, jak układać podłogi drewniane znajdziemy tu [url=http://...]link http://budomaxparkiety.pl/zakres-uslug/ukladanie-parkietu-deski-mozaiki.html[/url]
    Cytuj
  • AngelikaSwie 11 gru 2014, 15:34     (ostatnio zmieniony przez autora 30 gru 2014, 9:51, w całości zmieniany 1 raz)
    Nie radziłabym się samemu tym zajmować, najlepiej wynająć fachowców i zapłacić za dobrą pracę niż samemu kombinować i coś zepsuć. Mogę ci polecić firmę która u mnie układała parkiet w salonie i w jadalni - bardzo lubie drewniane podłogi. Firma zajmuję się także [url=http://www.stolarbud-warszawa.pl/]cyklinowaniem parkietów i jest z Warszawy[/url]
    Używają bardzo dobrych materiałów do wykonania podłogi, wybór drewna też jest bardzo duży i na pewno znajdziesz coś co Ci będzie odpowiadać. Ja kupiłam od nich także trochę środków do pielęgnacji - o taką podłogę trzeba dbać i to jest chyba największy minus.
    Cytuj
  • meculline 16 gru 2014, 16:54
    Dejvn napisał:No i tak chyba jednak zrobimy, tym bardziej, że w paru innych miejscach też tak nam poradzono. Jeszcze tylko kwestia wyboru właściwych ludzi, bo fachowcy fachowcom nierówni...
    Jeśli masz możliwość, to proponowałbym Parkiet Studio. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że prezentują bardzo dobry poziom. Robią na czas i jakościowo przyzwoicie.
    Cytuj
  • mp-bud 22 gru 2014, 12:04
    Odpowiedź zawsze jest taka sama: parkiet to nie panele a i tutaj wiedza konieczna jest bo to się tylko wydaje łatwe z pozoru. Jak ma być profesjonalnie zrobione i nie na lata a na dziesięciolecia to weź fachowców tylko porządnych nie taniochę i będziesz miał kłopot z głowy. Dostaniesz gwarancję czego robiąc samemu nie dostaniesz. Tylko przypominam już raz o tym pisałem należy uważać z firmami i salonami sprzedającymi usługę z montażem - wiele takich prac widzieliśmy robiąc własne [url=http://]usługi remontowe[/url] chodź sami parkietów nie robimy. Nie zawsze ekipy tam pracujące robią dokładną robotę a wynika to zawsze z jednego - mają niską stawkę za m2. Czasem więc warto kupić materiał i zlecić usługę wyspecjalizowanej firmie parkieciarskiej działającej wiele lat i mogącej się pochwalić udanymi inwestycjami.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum