FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wymiana okien

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Sajana 26 sty 2016, 19:31
    Zastanawiam się kiedy najlepiej wymienić okna?
    Cytuj
  • stobejczyk 26 sty 2016, 22:24
    Zima, mróz to nie jest najlepszy moment. Okna powinno się montować przy dodatniej temperaturze. Najlepiej dopytaj o to przedstawicieli Budvar w Warszawie przy ul. przy ulicy Obornickiej 229 Doradzą ci, robią to rzetelnie.
    Cytuj
  • Yakin 1 lut 2016, 13:45     (ostatnio zmieniony przez autora 23 mar 2016, 11:18, w całości zmieniany 1 raz)
    Najlepiej wymieniać okna w momencie, kiedy jest stała temperatura w granicach +15 - +20 stopni.
    Oczywiście wszystko zależy od tego jakie okna zamierzasz instalować. Tutaj znajdziesz szczegóły http://styl-dom.info/okna-pcv/
    Ja jestem świeżo po wymianie okien na takie 6 komorowe. Usługodawca powiedział, że najlepiej montować je w okresie wczesnoletnim, gdy temperatury są stabilne. Dobrze też aby 48h po montażu, nie narażać ich na wilgoć, lub wspomnianą zmianę temperatur. Po tym okresie, wahania wilgoci i temperatury mogą być w ogromnych przedziałach - nic im już nie zaszkodzi.
    Cytuj
  • nabierak 28 lut 2016, 19:26
    Yakin napisał:Najlepiej wymieniać okna w momencie, kiedy jest stała temperatura w granicach +15 - +20 stopni.
    Oczywiście wszystko zależy od tego jakie okna zamierzasz instalować.
    Ja jestem świeżo po wymianie okien na takie 6 komorowe. Usługodawca powiedział, że najlepiej montować je w okresie wczesnoletnim, gdy temperatury są stabilne. Dobrze też aby 48h po montażu, nie narażać ich na wilgoć, lub wspomnianą zmianę temperatur. Po tym okresie, wahania wilgoci i temperatury mogą być w ogromnych przedziałach - nic im już nie zaszkodzi.
    Dokładnie tak. Bardzo dobrze, że się nad tym zastanawiasz, w oknach dobry montaż jest na tyle istotny, że jak już je wymieniać to zrobić to od początku do końca, bez drogi na skróty. Popieram konsekwnencję w działaniu.
    Cytuj
  • martinus22 3 mar 2016, 20:27
    stobejczyk napisał:Zima, mróz to nie jest najlepszy moment. Okna powinno się montować przy dodatniej temperaturze. Najlepiej dopytaj o to przedstawicieli Budvar w Warszawie przy ul. przy ulicy Obornickiej 229 Doradzą ci, robią to rzetelnie.
    Też już o nich słyszałem sporo i pisało się o nich na forum jakiś czas temu. Sprawdzeni ludzie, ale trzeba też wiedzieć czego się chce, bo za kogoś decyzji nie podejmą. Jednak patrząc po ich stronie i doświadczeniu to warto im zaufać. Pozostaje kwestia tego ile możesz zainwestować.
    Cytuj
  • ola_by_ola 28 maj 2016, 11:42
    Ja uważam, że wiosna to najlepszy moment na wymianę okien. Temperatura na zewnątrz nie może spaść poniżej -10°C, bo wtedy pianka montażowa nie spełni w 100% swoich funkcji. No i nie może być jakiś silnych opadów.
    Cytuj
  • celestenek 16 sie 2016, 12:48
    Yakin napisał:Najlepiej wymieniać okna w momencie, kiedy jest stała temperatura w granicach +15 - +20 stopni.
    Oczywiście wszystko zależy od tego jakie okna zamierzasz instalować. Tutaj znajdziesz szczegóły http://styl-dom.info/okna-pcv/
    Ja jestem świeżo po wymianie okien na takie 6 komorowe. Usługodawca powiedział, że najlepiej montować je w okresie wczesnoletnim, gdy temperatury są stabilne. Dobrze też aby 48h po montażu, nie narażać ich na wilgoć, lub wspomnianą zmianę temperatur. Po tym okresie, wahania wilgoci i temperatury mogą być w ogromnych przedziałach - nic im już nie zaszkodzi.
    Oczywiście zmiana profilu okiennego to rzecz niezwykle ważna.
    Co do montażu, to zgadzam się zarówno z Tobą, jak i z przedmówca, że musi być wszystko wykonane w odpowiednim terminie. Podpisuję się pod tezą, że montaż to niejako podstawa.
    Cytuj
  • nabierak 31 paź 2016, 21:35
    Dobry montaż okien niestety dość kontrowersyjną sprawą, ponieważ są różne szkoły, które różnią się w technice. I te szkoły ze sobą się spierają czy należy montować w taki albo czy inny sposób. Niestety często montażu w ogóle nie można nazwać dobrym, a klient, który nie jest świadomy jak powinno się wstawiać okna zostaje z takim bublem na wiele lat.
    Cytuj
  • corega 3 lis 2016, 10:59     (ostatnio zmieniony przez autora 3 lis 2016, 11:03, w całości zmieniany 1 raz)
    Czytałam, że choć wymiana zimą jest możliwa to nie wolno przeprowadzać takich prac, gdy temperatura spadnie poniżej -10 stopni.
    W takich warunkach pianka montażowa traci swoje właściwości. No i bardzo niska temeperatura powoduje, że okna PCV stają się kruche, co grozi pęknięciem profilu w czasie transportu czy montażu. Swoją drogą rozumiem, że Twój wybór padł właśnie na klasyczne PCV?
    Podrzucę Ci namiar na firmę Atos: http://www.atoslublin.pl/ bo w ich ofercie znalazłam okna w nowoczesnym systemie Inoutic, o największej sztywności. To jakaś niemiecka technologia, dostępna w rodzajach np. Arcade, Prestige (energooszczędne rozwiązanie) czy Eforte (w sam raz dla domów pasywnych). Nie znam się na dokładnej specyfikacji każdego modelu ale możesz poczytać wszystko na ich stronie. Interesująca technologia. A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru - ich doradcy Ci pomogą uśmiech
    Cytuj
  • mikola 5 lis 2018, 23:06
    Na oknach nie warto oszczędzać, to inwestycja na wiele lat. Zobaczcie sobie okna od drutexu, mają duży wybór, sprawdźcie sobie na przykład Iglo Light one mają wąskie profile i większą powierzchnię szklenia. Dobra, polska firma, mają też okna drewniane, aluminiowe, sprzedają też stolarkę drzwiową.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Następna: Co jecie w pracy