Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Zakup mieszkania pod wynajem. Czy to się opłaca?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zakup mieszkania pod wynajem. Czy to się opłaca?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • erykit 23 paź 2014, 16:17
    Sprzedałam ostatnio dom po babci na wsi i zastanawiałem się nad zakupem mieszkania na wynajem.Czy Waszym zdaniem jest to opłacalna inwestycja?
    Cytuj
  • fleszyn 24 paź 2014, 6:37
    Myślę, że tak.
    Szczególnie,że z tego co się orientuję jeśli nie kupisz sobie kolejnego mieszkania to będziesz musiał odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego.
    Polecam jednak zastanowić się nad większym miastem. O wiele łatwiej będzie Ci znaleźć chętne osoby na wynajem. Jak i mieszkanie nie straci w przyszłości na wartości ( a takie ryzyko jest w przypadku tych mniejszych miast....).
    Na tej stronie:
    http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-krakow/
    znajdziesz wirtualne targi nieruchomości gdzie znajduje się zestawienie wszystkich nowych mieszkań jakie budowane są aktualnie w Krakowie oraz okolicach. Moim zdaniem bardzo dobry rynek na zakup takiego mieszkania.
    Możesz sobie przejrzeć.
    Cytuj
  • 31 paź 2014, 12:05
    Jeśli odziedziczyłaś dom i od razu go sprzedasz, to będziesz musiała zapłacić dość duży podatek, dlatego też warto w to miejsce kupić jakieś mieszkanie i wynająć.
    Czy wynajęcie mieszkania się opłaca? Ciężko powiedzieć, ponieważ ludzie oszukują i nie płacą, a ponadto istnieje możliwość wprowadzenia podatku kastralnego przez co ceny mieszkań pewnie spadną, a wynajem podrożeje, co jeszcze bardziej spowoduje falę oszutów (ponieważ Ci których stać na kredyt będą woleli w tym momencie kupić własne mieszkanie). Ty w tym momencie za dużego wyboru nie masz, natomiast na Twoim miejscu kupiłbym mieszkanie, wynajmował 5 lat a później sprzedał.

    Mam nadzieję że coś Ci mogłem pomóc. uśmiech
    Cytuj
  • justyna_puszko 7 lis 2014, 17:44
    Jest to inwestycja na przyszlosc na pewno. Ja wynajmuje [url=http://casaensol.pl/12-oferty_nieruchomosci.html?typ=3]apartamenty hiszpania[/url]i naprawde powoli mi sie zwraca to co zainwestowalam. WIadomo jest to kredyt na lata, ale na starosc masz zabezpieczenie, a takze jest to rpzyszlosciowe dla dzieci... Tylko wiadomo to jest dobra inwestycja, ktorej zalety zaczniemy dostrzegac pozniej..
    Cytuj
  • zelkaa 9 lis 2014, 8:51
    Moim zdaniem zakup mieszkania pod wynajem jak najbardziej się opłaca. My z mężem chcemy kupić takie mieszkanie na Słonecznym Ołtaszynie we Wrocławiu a pieniądze z wynajmu przeznaczymy na przyszłość naszych dzieci. Mieszka ktoś z was na Ołtaszynie? Co myślicie o tym osiedlu? Według mnie jest idealne dla młodych małżeństw. Z tego co wiem niedługo ma tam powstać Słoneczny Park z wypasionym placem zabaw.
    Cytuj
  • selenka 9 lis 2014, 15:23
    zelkaa napisał:Moim zdaniem zakup mieszkania pod wynajem jak najbardziej się opłaca. My z mężem chcemy kupić takie mieszkanie na Słonecznym Ołtaszynie we Wrocławiu a pieniądze z wynajmu przeznaczymy na przyszłość naszych dzieci. Mieszka ktoś z was na Ołtaszynie? Co myślicie o tym osiedlu? Według mnie jest idealne dla młodych małżeństw. Z tego co wiem niedługo ma tam powstać Słoneczny Park z wypasionym placem zabaw.
    Moja znajoma mieszka na Słonecznym Ołtaszynie, byłam u niej tydzień temu i strasznie jej zazdroszczęuśmiech Okolica jest naprawdę cicha i spokojna a jak powstanie tam park to już w ogóle będzie bajka. Możesz powiedzieć mi za ile będziecie wynajmować to mieszkanie? Chętnie bym je wynajęła w rozsądnej cenie...
    Cytuj
  • 13 lis 2014, 11:08
    Niektórzy tak inwestują. Przynosi to stały miesięczny dochód o ile nie ma problemów z wynajmującymi. A jak już problem się pojawi... No to jest duży. Czasem istne piekło potrafi wyniknąc. Ale i tak wg mnie wynajmowanie mieszkania w dużym mieście w odpowiedniej lokalizacji to dobry interes.
    Cytuj
  • in-serwis 17 lis 2014, 17:29
    Jest pewne ryzyko, ale obecnie jest to najlepsza inwestycja.
    Cytuj
  • Kwiat_Kalafioru 25 lis 2014, 15:38
    Zgodzę się z przedmówcami, że wynajmowanie mieszkania jest dobrą inwestycją, szczególnie jeżeli trafi się na przyzwoitych ludzi. Z doświadczenia wiem, że warto nawet czasem opuścić cenę wynajmu, co być może zaprocentuje dłuższym okresem trwania umowy. My wynajmujemy mieszkanie, które kupiliśmy w stanie dobrym, nieumeblowane (była jedynie zabudowa kuchenna) i włożyliśmy 2-3 tys.zł w sprzęty potrzebne rodzinie, która je od nas wynajęła i nawet, gdyby zdarzyło się tak, że po wyprowadzce okaże się, że coś jest podniszczone lub trzeba będzie przemalować mieszkanie dla nowych wynajmujących, to i tak jakiś zysk jest, a i inwestycja na przyszłość dla dzieci czy pomoc dla kogoś bliskiego.
    Cytuj
  • kluczyk_ 25 lis 2014, 21:15
    Wynajem mieszkania jest inwestycją opłacalną ale trzeba wiedzieć czy jest to lokata długoterminowa czy tylko na okres przejściowy. Podstawowa kwestia to przygotowanie mieszkania pod wynajem które powinno wyglądać inaczej niż remont dla siebie.
    W mieszkaniu pod wynajem trzeba zrobić remont "po kosztach" ponieważ nie jest to coś co się zwróci i lepiej jak dwa pokoje będą schludnie odmalowane tańszą farbą niż jeden bardzo dobrą a kolejny nietknięty. Cena wynajmu zależy od lokalizacji i od tego jak bardzo spodoba się klientowi. Warto poszukać dłużej ale wynająć pewnym osobą a nie młodym studentom którzy będą wiecznie imprezować i demolować mieszkanie. Starajcie się też szukać ludzi zdecydowanych wynająć mieszkanie na długi okres gdyż czas szukania nowego lokatora to zawsze czas w którym dokładacie zamiast zarabiać.
    Warto kupić dobre i w miarę ciche drzwi wejściowe, żeby sąsiedzi się nie skarżyli gdyż tylko od nich można się dowiedzieć co naprawdę dzieje się w waszym mieszkaniu język
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum