Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Zakup mieszkania pod wynajem. Czy to się opłaca?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zakup mieszkania pod wynajem. Czy to się opłaca?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Agna 25 lis 2014, 21:25
    Bardzo dobra inwestycja, a już tak mieć kilka mieszkań pod wynajemuśmiech
    Cytuj
  • Natsan 26 lis 2014, 18:31
    To też zależy gdzie te mieszkanie będziemy kupować. Bo np. nie wiem dlaczego, ale ceny mieszkań w mniej popularnych miastach są równie wysokie co w tych największych typowo studenckich ośrodkach. Przykładowo na Dom.Money.pl ostatnio przeglądałem ceny zakupu mieszkań w Olsztynie - http://dom.money.pl/mieszkania/sprzedaz/olsztyn/ i powiem Wam, że z tym wynajmem to jest różnie. Ewentualnie jakby kupić takie o wyższym standardzie to by się to opłaciło. W innym przypadku niekoniecznie to taka dochodowa inwestycja.
    Cytuj
  • erykit 11 gru 2014, 8:10
    Ja również uważam,że jest to bardzo dobra inwestycja. Niemniej trzeba również wziąć pod uwagę,że mieszkania w większych miejscowościach osiągają niekiedy szalone ceny i tak naprawdę to mało kogo będzie na takie mieszkanie stać. Sam polecam zainteresować się zakupem mieszkania w mniejszych miejscowościach. Może Rumia ?
    Tutaj można sobie przejrzeć inwestycje w tej miejscowości:
    http://www.mieszkaniarumia.pl/
    Jest tam obecnie budowanych kilka ciekawych apartamentowców. Jednocześnie miejscowość jest bardzo dobrze skomunikowana z Trójmiastem tak więc chętni na wynajem się znajdą.
    Cytuj
  • kieta 12 gru 2014, 10:52
    Jest tylko ryzyko jeśli nikogo nie znajdziesz i będziesz musiała opłacać dwa czynsze...
    Cytuj
  • martinus22 20 gru 2014, 15:44
    To prawda, ale dziś raczej nie ma problemu jeśli chodzi o wynajem. Oczywiście wszystko zależy od kwoty jaką ustalisz za czynsz i jak wysokie są opłaty za media. Przecież musisz jeszcze na tym zarobić, chyba że zależy Ci tylko na tym żeby ktoś po prostu mieszkał w mieszkaniu, ale to bez sensu jak pod wynajem. Wiem, że jakbyś chciał działać w Katowicach to warto odezwać się do Marty Kulawik. To Pani, która pomogła już wielu osobom w tej kwestii. A myślisz nad zakupem jednego mieszkania czy kilku?
    Cytuj
  • martyniana 28 sty 2015, 10:01
    W sumie tak, bo bardzo dużo osób tak robi. Gdyby się nie opłacało to nikt by nie inwestował w nieruchomości.
    A z tego co przeglądałam na http://www.ihouse.pl ceny są teraz bardzo korzystne.
    Więc to dobry moment na zakup nierychomości!
    Cytuj
  • szarlottka 4 lut 2015, 17:36
    Moim zdaniem wynajem mieszkania to świetny pomysł. Sama zastanawiam sie nad zakupem mieszkania na Słonecznym Ołtaszynie we Wrocławiu. Chciałabym je wynajmować bo uważam, że to najlepsza inwestycja na chwilę obecna. Lokaty i giełda nie są już takie bezpieczne jak kiedyś.
    Cytuj
  • suselka007 5 lut 2015, 12:38
    Teraz podobno bardzo opłacalne jest wynajmowanie mieszkań na krótkie terminy,nawet na doby (na przykład przez serwis Bookapart), moja znajoma tak robi uśmiech
    Cytuj
  • kieta 10 lut 2015, 12:26     (ostatnio zmieniony przez autora 10 lut 2015, 12:26, w całości zmieniany 1 raz)
    Na doby? Tego nie znałam uśmiech
    Cytuj
  • sloneczko9 23 wrz 2015, 13:23
    Można. Jest to tak zwany system condo ale nie polecam bo dużo z tym roboty i nie jest to jeszcze tak popularne w Polsce jak za granica. Sama jestem zdania,że warto jest kupić porządne, normalne mieszkanie w większym mieście i wynajmować tradycyjnie.W Warszawie za wynajem nowego mieszkania o wysokim standardzie w dobrej dzielnicy można uzyskać naprawdę dobre pieniądze.
    Świetna inwestycja realizowana jest obecnie na Wilanowie na ulicy Teodorowicza.Osiedle Zora Wilanów. Mieszkania są planowane do oddania do użytku w 2016 roku czyli dosć niedługo. Standard jest bardzo wysoki tak wiec jestem zdania,ze zakup mieszkania pod wynajem w tej okolicy to dobra opcja:
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum