Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • milena19 22 sie 2010, 14:35
    Nie wiem jak to możliwe ale udało mi się nareszcie uzbierać sensowną sumkę na moim koncie oszczędnościowym wielki uśmiech Mam już dosyć przemieszczania się komunikacją miejską, więc w najbliższym czasie mam zamiar kupić moje pierwsze autko. Niestety będzie to samochodzik używany skrzywienie Ale lepszy rydz, niż nic ! Chciałabym się dowiedzieć, o co warto zapytać sprzedającego? Na co powinnam zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego samochodu?
    Cytuj
  • gacek22 22 sie 2010, 18:21
    Szczególną uwagę należy zwrócić na wszystko uśmiech
    Cytuj
  • kisanka 22 sie 2010, 19:15
    Na początku warto dowidzieć się ilu poprzednich właścicieli miał dany samochód. Możesz to sprawdzić w karcie pojazdu. Jeżeli właścicieli jest wielu może to oznaczać, że coś jest nie tak z danym samochodem.
    Cytuj
  • farko 22 sie 2010, 22:59
    Spytaj się właściciela ile przejechał samochodzik. Nie chcesz przecież kupić złoma, który ma 300 tyś km na liczniku.
    Cytuj
  • zbigniew48 23 sie 2010, 6:00
    Sercem każdego samochodu jest silnik, więc to właśnie od niego powinnaś rozpocząć oględziny samochodu. Warto sprawdzić czy silnik jest zimny, ponieważ sprzedawca mógł go rozgrzać tuż przed twoja wizytą, aby lepiej chodził. Odkręcasz korek olejowy i sprawdzasz czy nie ma na nim, lub pod nim białej mazi. Możesz też poszukać takowej mazi na bagnecie. Jeśli znajdziesz taką maź to odpuściłbym sobie taki samochód już na wstępie. Następnie odpalasz silnik, odkręcasz korek olejowy, ale zostawiasz go na wlewie olejowym - powinien być zasysany do wewnątrz. Unosisz go lekko i sprawdzasz, czy silnik nie pluje olejem i czy nie dymi. Możesz też sprawdzić czy dymek nie unosi się przypadkiem z otworu na bagnet. Następnie sprawdź czy wydech dymi - spaliny powinny być praktycznie niezauważalne.
    Cytuj
  • farko 23 sie 2010, 7:21
    Jeżeli samochód który kupujesz należy do starszych to możesz spróbować sprawdzić czy wszystkie cyferki na liczniku przebiegu są w linii prostej. Jeśli nie to zapewne licznik kilometrów został cofnięty.
    Cytuj
  • dzasper 23 sie 2010, 7:47
    Warto zapytać sprzedającego czy auto miało jakiś poważniejszy wypadek. Sama możesz sprawdzić poszczególne szyby w samochodzie. Powinny być takie same - tzn numery na każdej z nich, producent itd.
    Cytuj
  • farko 23 sie 2010, 9:11
    Przejedz samochodem parę metrów po czym sprawdź, czy w miejscu, w którym był zaparkowany widoczne są plamy oleju. Chcesz mieć przecież szczelny silnik wielki uśmiech
    Cytuj
  • just_jack 23 sie 2010, 11:42
    Co do silnika to sprawdź, czy pracuje stabilnie, czy nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków.
    Cytuj
  • speed_devil 23 sie 2010, 13:52
    W czasie jazdy próbnej powinnaś sprawdzić :
    czy nie ściąga w czasie jazdy lub przy hamowaniu
    czy słyszysz jakieś dziwne dźwięki w czasie skręcania
    czy biegi biegi wchodzą prawidłowo
    czy silnik działa równomiernie na wolnych obrotach
    czy samochód szarpie przy ruszaniu
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 z 6  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum