Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Jaki ekspres do kawy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki ekspres do kawy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Buyer 3 gru 2010, 10:27
    Teraz w TV lecą reklamy eksprersu do kawy. Tak mnie wzięło, aby coś takiego kupiś żonie pod choinkę. No też i dla mnie przymrużenie oka
    Interesują mnie te ciśnieniowe ekspresy, tylko ich cena jakby z sufitu jest wzięta po 1500 zł czy po 2000 zł. Tu chyba za coś konkretnego się płaci.
    Są jakieś różnice w tych maszynkach do robienia kawy.
    Cytuj
  • Konsument 3 gru 2010, 11:07
    Ja mam polski expres do kawy ciśnieniowy Zelmera i sprawuje się dobrze, a robiona kawa jest bardzo dobra. Jednak do takich ekspresów nie nadaje się gruboziarnista kawa.
    Najlepiej udac się do sklepu typu świat kawy i herbaty, które są w większych miastach. Mają tam spory wybór kaw i eksperymentalnie można znaleźć coś dla siebie.
    Cytuj
  • Greed 3 gru 2010, 12:56
    Konsument napisał:Ja mam polski expres do kawy ciśnieniowy Zelmera i sprawuje się dobrze, a robiona kawa jest bardzo dobra. Jednak do takich ekspresów nie nadaje się gruboziarnista kawa.
    Najlepiej udac się do sklepu typu świat kawy i herbaty, które są w większych miastach. Mają tam spory wybór kaw i eksperymentalnie można znaleźć coś dla siebie.
    Ta ale kawa po 30 i 40 zł tam jest. Jakoś drogo.
    Cytuj
  • Prostownik 3 gru 2010, 15:05
    Mój znajomy pracował jakiś czas w serwisie AGD i nie ma reguły, który ekspres psuje się częściej. Dobre urządzenia ma firma Saeco.
    Ja bym nie zwracał uwagi na reklamy bo tam zawsze wszystko ładnie wygląda.
    Pytanie też jest takie zależy ci dodatkowym wyświetlaczu i dużej konfigurowalności i innymi bajerami, czy tylko na lampce sygnalizującej błędy i niewielkimi możliwościami regulacyjnymi.
    Bardzo dobre modele to Royal Cappucino, Royal Digital. Unikać ekspresów szwajcarskiej firmy Jura – drogie i psują się.
    Cytuj
  • Pstryk 3 gru 2010, 17:01
    W hipermarketach czasem są degustacje czy okazji akcji sprzedażowych. Tam zrobią ci z ekspresu kawę, latte czy czekoladę. I spróbować czy są dobre.
    Ekspres ciśnieniowy nie ogranicza się tylko do jednej czy 2 kaw, a w wielu (zależy od ilości programów) można spokojnie zrobić np. pyszne cappuccino lub możesz zaprogramować zmienione proporcje itp. a jak masz chęć na gorącą czekoladę, to nawet mleko sobie spienisz w ekspresie.
    Cytuj
  • Megawacik 3 gru 2010, 19:33
    Lepiej zacząć o podstaw. Nie jestem specem od ekspresów, ale do zrobienia espresso potrzebujemy min. 9 barów ciśnienia. Większość ekspresów ciśnieniowych na rynku ma podobno 15 barów. Jeśli w opisie ekspresu, który nam się spodobał widzimy, że barów jest mniej niż 9-10, to nie ma sensu wydawać na niego pieniędzy. Lepiej kupić najprostszą kawiarkę, a na espresso iść do kawiarni.
    Dwa – pojemność zbiornika na wodę. Niektóre lekkie maszyny mają pojemność 0,8 L. To mało. Ekspresu raczej się ze sobą na wakacje nie zabiera, więc nie musi być lekki. A im cięższy, tym bardziej stabilny - filiżanki nie będą nam "tańczyć" na tacce.

    Trzy. Modne są automatyczne ekspresy na saszetki (podsy) albo kapsułki np. Nescafe Dolce Gusto. Kawa jest zawsze taka sama, ale problem jest taki, że wymusza picie tej samej kawy przez całe życie ekspresu, bo kapsułki innej firmy nie pasują. Nie licząc ceny kapsułek, które są drogie. Lepsze rozwiązanie to ekspresy z sitkiem na saszetki.

    Warto zwrócić uwagę na ekspresy: Demoka, Ascaso, Gaggia Baby Class D.
    Cytuj
  • Buyer 3 gru 2010, 20:11
    No to już nie wiem czy ten ekspress ciśnieniowy to dobry pomysł smutny
    Cytuj
  • 7z9 3 gru 2010, 21:43
    Jak zrobić kawę macchiato
    http://www.youtube.com/watch?v=HL88XGb1Ucg

    O ekspresach nic nie wiem więc nie pomogę. Kawę z ekspresu piję tylko w kawiarniach.
    Cytuj
  • 16 gru 2011, 16:24     (ostatnio zmieniony przez autora 8 maj 2013, 10:29, w całości zmieniany 1 raz)
    Generalnie to jakoś specjalnie się na ekspresach nie znam, bo kawę piję tylko w biurze, ale szef u nas zawsze preferował dobry ekspres do kawy Saeco i teraz mamy taki model z dwoma młynkami, to ponoć jakieś super jest. No ale rzeczywiście kawa jest bardzo dobra.
    Cytuj
  • PokerFace 16 gru 2011, 16:52
    Ale wiesz, że ekspres ciśnieniowy to może nawet i 5tysięcy złotych kosztować? uśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum
Następna: Telewizor Funai