Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Jaki okap do kuchni

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki okap do kuchni

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • PaniDomu 3 mar 2011, 10:11
    Obecnie zastanawiam się na zakupem okapu do kuchni. Nie wiem czy to jest sens kupować coś takiego i czy to się sprawdza. Zupełnie się na tym nie znam. Na co powinnam zwrócić uwagę kupując opak kuchenny. Urządzenia za 3 tys. złotych odpadają bo są zdecydowanie za drogie. Raczej myślę o czymś w granicach 200 do maks. 500 zł.
    Cytuj
  • 007 3 mar 2011, 13:26
    Najlepiej zwrócić uwagę na parametry techniczne co ten okap ma.

    Wydajność okapu — mierzona w m3 na godzinę, czyli ile metrów sześciennych powietrza pochłaniacz jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny
    Liczba silników — jaką liczbę silników posiada okap - z reguły jeden
    Średnica wylotu powietrza — jakie dokładnie wymiary ma wylot, który odprowadza opary
    Poziom hałasu — mierzony w decybelach poziom hałasu - niektóre potrafią strasznie buczeć
    Tryb pracy — sposób w jaki okap pozbywa się nieczystości: na zewnątrz (wyciąg) bądź w obiegu wewnętrznym (pochłaniacz)
    Filtry — rodzaje filtrów odpowiednie dla danego typu okapu
    Oświetlenie — w jaki rodzaj żarówek jest wyposażony okap, a także ile tych żarówek jest
    Wymiary okapu — Wysokość x Szerokość x Głębokość (W x S x G)
    Waga — ciężar okapu - 3-4 kg przeważnie
    Cytuj
  • evKa 3 mar 2011, 16:34
    Mój okap to jakaś Amica. Prosta i tania. Ma jeden wentylator bez odprowadzania oparów. Za to ma film przeciwtłuszczowy i bibułkę pochnianiającą opary. Tylko to oświetlenie jest z tyłu i niestety nie podświetla przedniej części nad kuchenką. I ta żarówka ma 100W a to ciągnie prąd. Lepsza byłaby jarzeniówka.
    Cytuj
  • FreeKo 3 mar 2011, 18:40
    3 tys. zł? Ja widziałem okap o taki model Miele DA 424 V za 13 000 zł !!! Normalnie SZOOOOOK.
    W życiu nie dałbym aż tyle za opak. wielki uśmiech
    Cytuj
  • Greed 3 mar 2011, 19:53
    Zwróć uwagę na to czy jest odprowadzane powietrze na zewnątrz poprzez system wentylacji czy opary są pochłaniane przez filtry. Ten pierwszy jest lepszy, ale nie zawsze da się go zamontować.

    Okap z wentylacją
    zużyte powietrze wydalane jest na zewnątrz
    tania eksploatacja
    konieczność posiadania otworu wentylacyjnego w miejscu gdzie chcemy powiesić okap - możliwe problemy z montażem
    konieczność posiadania dodatkowej kratki wentylacyjnej - jeżeli nie ma możliwości jej zamontowania, konieczne jest częste wietrzenie pomieszczenia kuchennego.

    Okap z pochłaniaczem
    może być montowany wszędzie gdzie nie ma otworów wentylacyjnych
    konieczność posiadania filtra węglowego, który trzeba zazwyczaj dodatkowo dokupić do okapu - bardzo rzadko jest w wyposażeniu
    filtry węglowe muszą być systematycznie wymieniane, a one kosztują
    nieznacznie gorsza skuteczność niż w przypadku wyciągów - wiadomo wszystko idzie w filtr a nie na zewnątrz
    filtr węglowy na dłuższą metę nie radzi sobie z pochłanianiem dymu papierosowego, więc lepiej rzucić ten nałóg
    Cytuj
  • CoolerFan 3 mar 2011, 21:48
    Na tej stronce jest pełno okapów do pooglądania
    okapykuchenne.pl/

    lub tu
    okapy24.com

    Mnie się podoba ten kominowy


    Cena ok. 600 zł, ale bardzo ładnie wygląda.
    Cytuj
  • InfernoO 3 mar 2011, 23:59
    Okapy różnią się wydajnością filtrowania powietrza – wiadomo im wyższa tym lepiej. Np. Amica OS 6 W (ok. 250-300 zł) ma wydajność 200 m3 a Teka DP 90 (ok. 5500 zł) ma 800 m3 na godzinę.

    Oczywiście okap powinien być dostosowany do kubatury kuchni. W małej nie ma sensu instalować mega wydajnych okapów.
    Aby oszacować, jaką wydajnością powinien się charakteryzować należy zastosować taki wzorek.
    Kubatura =Powierzchnia kuchni * wysokość kuchni

    Min wydajność okapu=Kubatura *6
    Max wydajność opaku=Kunatura*12

    Czyli jeśli kuchnia ma 6 metrów powierzchni i 2,5 m wysokości to kubatura wyniesie 15 metrów. Zatem wydajność okapu

    Min = 15 * 6 = 90 m3/h
    Max=15*12 =180 m3/h
    Cytuj
  • PaniDomu 4 mar 2011, 7:27
    O to widzę, że zakup okapu to prawdziwe przedsięwzięcie. Wzorki, wydajność i inne. Sporo tego jest.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 4 mar 2011, 11:10
    Może tak być. Ale i tak jak jest promocja to ludzie się rzucają i kupują a dopiero potem sprawdzają czym im to odpowiada.
    Cytuj
  • InfernoO 4 mar 2011, 13:52
    To może łatwiej będzie jak będziemy mieć więcej informacji o kuchni.
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum