FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Projektor domowy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Koralgol 31 paź 2010, 18:39
    Posiadam zestaw kina domowego i słyszałem, że do wyświetlania obrazu lepszy jest projektor. Od wersalki do ściany mam 5 m. Czy przy takiej odległości opłaca się zakup projektora i ile mniej więcej takie projektory kosztują.
    Cytuj
  • Komputerowiec 31 paź 2010, 20:14
    Projektor do kina domowego, to drogie a nawet bardzo drogie rozwiązanie.
    Generalnie do normalnego obrazu można kupić projektor o rozdzielczości 1024 na 768 pikseli (XGA w formacie 4:3). Standardowy rzutnik potrafi wyświetlić obraz o przekątnej 40 cali z odległości 1 metra. Cena to ponad 3 tys. zł.
    Do filmów w formacie HD potrzeba lepszego projektora, ale ceny wprawiają o zawrót głowy.
    Pamiętam ekstra ofertę firmy Sanyo na mistrzostwa w piłce nożnej w RPA 2010. Sanyo proponował projektor fill HD PLV-Z4000. Cena to "tylko" ok 10 tys. zł.
    Cytuj
  • Holo_gram 31 paź 2010, 21:02
    Projektory nie są tanie, ale można już dostać za 2 tys. zł.
    Najpopularniejsze projektory do 2 tysięcy złotych
    Najchętniej kupowane w ostatnim czasie projektory, według danych Komputronik, to:
    1) LG HS200 (1999 zł),
    2) BenQ W600 (2449 zł),
    3) NEC NP115 (1399 zł),
    4) Epson TW3800 (9590 zł),
    5) Vivitek D535 (2299 zł).
    a tu link http://www.pcformat.pl/News-Najpopularniejsze-projektory-do-2-tysiecy-zlotych,n,5882
    Ja jednak bym wolał duży telewizor full HD w okolicach właśnie 2 tys. zł.
    Cytuj
  • samuraj 4 lis 2010, 22:39
    Projektor to bardzo fajna sprawa, ale po pierwsze trzeba na niego wyłożyć sporo kasy, a po drugie taki sprzęt nie sprawdzi się w każdym mieszkaniu - tu potrzebna jest przestrzeń. Jeśli chcesz jakoś wzbogacić i urozmaicić swoje kino domowe, to lepiej zainwestuj w jakiś fajny odtwarzacz multimedialny http://www.humanmedia.pl/oferta.html - taki sprzęt świetnie się sprawdza i jest z niego spory pożytek.
    Cytuj
  • Koralgol 5 lis 2010, 1:29
    Czyli raczej nie kupię projektora. Myślałem, że takie małe coś nie kosztuje aż tyle. 10 tys. zł za projektor do filmów HD. No bez przesady, za takie pieniądze mam ekstra telewizor i cały zestaw kina domowego i to w podwójnej ilości.
    Cytuj
  • samuraj 11 lis 2010, 21:46
    Za luksusy trzeba płacić - nie ma innej opcji przymrużenie oka Ale jak już wcześniej pisałem projektor ma sens tylko wtedy, gdy masz dużo przestrzeni. W przeciwnym razie nie ma co przeżywać ceny i tego, czy możesz sobie na to pozwolić. Zgodzę się z Tobą w 100%, że lepiej kupić sobie jakiś fajny zestaw kina domowego. I jak już wcześniej wspominałem - zwróciłbym uwagę na jakiś dobry odtwarzacz multimedialny, bo taki sprzęt daje sporo możliwości. A drogi nie jest...
    Cytuj
  • zsp 16 lis 2010, 15:49
    Taki projektor jest moim zdaniem mało praktyczny, potrzebuje miejsca, nie lubi światła i jest dosyć drogi. Lepiej zainwestować w duży telewizor.
    Cytuj
  • Barnaba56 16 lis 2010, 16:25
    Taaaa lampka się spali a zakup nowej to koszt obłędnie wysoki. Projektor zdaje się ma sens, jak ma się przestronny bardzo duży pokój. Wtedy można to jakość rozciągnąć na ścianę i mieć obraz 100 calowy. Mnie tam telewizor wystarczy.
    Cytuj
  • HDMI 15 gru 2010, 11:55
    Projektory są drogie zwłasza to wyświetlania obrazu HD.

    Zobacz na projektor BenQ MX615 - kosztuje ok. 2 tys. zł, ale do filmów HD czy nawet HD Ready nie działa. Koszt wymiany lampy to ok 600 zł.

    Może za granicą u bogatego kuzynostwa można oglądać filmy na projektorze ale nie w Polsce.
    Cytuj
  • Holo_gram 15 gru 2010, 13:53
    Jak się uprzesz na projektor to pomyśl o LG HX300G. kosztuje on ok 2500 złotych, ale jest jedynym urządzeniem w teście, które zapewnia pełną funkcjonalność, dostateczną jakość obrazu i dobrą wygodę obsługi.
    Może on wyświetlać zdjęcia, filmy, prezentacje, arkusze kalkulacyjne, dokumenty tekstowe oraz odtwarzać muzykę. Odtwarzacz bez problemu radzi sobie z plikami wideo z rozszerzeniem .mkv w jakości 720p i 1080p.
    Jednak wadą HX300G jest niska jasność, wynosząca zaledwie 300 ANSI lumenów. Obraz wysokiej jakości można uzyskać jedynie w idealnie zaciemnionym pomieszczeniu. W dzień przy opuszczonych roletach lub wieczorem przy słabym świetle żarówki energooszczędnej obraz wyraźnie szarzeje. Barwy są dużo mniej naturalne, sprawiają wrażenie wypranych.
    Obraz w idealnie zaciemnionym pomieszczeniu (za PCLAB.pl)



    To samo pomieszczenie, środek słonecznego dnia, opuszczone rolety


    To samo pomieszczenie, środek słonecznego dnia, podniesione rolety

    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum