Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Słaba jakość elektroniki w Polsce, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Słaba jakość elektroniki w Polsce

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • xelloss 27 lut 2011, 11:48
    To może być faktycznie absurd, to PE mówi o całych urządzeniach a nie jego komponentach.
    Ciekawe jakby wprowadzili kompa sprzed 5 lat jako nową maszynę? Jakoś tego nie widzę. Niby co mieliby tam zmodernizować - płytę główną (jak?), procesor (jak?), a może dysk twardy (jak?).

    Politycy jak zwykle nie czają tematu.
    Cytuj
  • GUEST 27 lut 2011, 15:32
    A ja mam golarkę Philishave już 10 lat i służy mi jak nowa. Komórę Alcatela ma już 6 rok i działa wciąż na tej samej baterii !.
    Ja tam mam szczęście do elektroniki choć co raz mi światło małpy wyłączają, a od tego podobno sprzęt się psuje.
    Cytuj
  • Greed 27 lut 2011, 16:03
    Być może jakieś sprzęty są słabe, ale ja tam jak dotąd nie miałem żadnego problemu.
    Może ktoś ma pecha i akurat natrafi na jakieś badziewie. Wystarczy popatrzeć gdzie te urządzenia są w więkości składane Made in China.
    Już podczas transportu może się coś popsuć. Pudełko się rzuci, a to tu się walnie i kłopot gotowy. Najważniejsze jest jak szybko i skutecznie serwis naprawi dany sprzęt.
    Cytuj
  • HaAnia 5 sie 2011, 16:10
    A ja sądzę, że jest właśnie kompletnie odwrotnie. Dla przykładu powiem, że jakieś 5 miesięcy moja mama kupiła sobie taki piekarnik i jest z niego więcej niż tylko zadowolona. Funkcjonalny, estetyczny, prosty w obsłudze dla ludzi w każdym wieku. Nie wiem skąd się biorą te negatywne opinie o technice w PL. Ja mam pralkę Indesit i też jest ok,a na dodatek była o wiele tańsza.
    Cytuj
  • jenny_g 22 sie 2011, 23:07
    Sporo prawdy w tym jest, już miałam kilka takich sytuacji, że kończyła się gwarancja a sprzęt się psuł i nadawał się już na śmietnik niestety. A o usterkach nawet w okresie gwarancyjnym nawet nie wspomnę przymrużenie oka Dlatego staram się już teraz inwestować w jakość. Wolę zapłacić nawet 2 razy więcej za coś solidniejszego. Wiadomo, żaden sprzęt nie jest wieczny, ale np. 2 lata temu kupowałam okap i zdecydowałam, ze wolę dołożyć i za 2 tys. mieć coś na lata. Wybór padł na firmę Globalo i póki co, nie narzekam. Rewelacyjny sprzęt. Chociaż może nie powinnam chwalić dnia przed zachodem słońcawielki uśmiech przymrużenie oka
    Cytuj
  • calvaro25 16 lis 2011, 13:14     (ostatnio zmieniony przez autora 9 gru 2011, 10:39, w całości zmieniany 3 razy)
    Wszystkim,którym polecono nie wyłączając mnie - nie narzekał nikt.Może coś tkwi w mocy przyciągania złych przypadków do danej osoby.Warto nie nosić w głowie myśli o złym zakupie,który nam się przydarzył.
    Zasada jest prosta:złe przyciąga drugie złe a dobre - dobre! Nie ma znaczenia producent,kraj pochodzenia i gdzie było składane.To jest szukanie kozła ofiarnego,fakt łatwiej to przychodzi niż szukanie w sobie.Życzę zmiany myśli i podejścia a udane zakupy same przyjdą.
    język
    Cytuj
  • annaskora75 25 lis 2011, 15:20
    Aż coś nie mogę uwierzyć. Czy w takim razie RecoveryHDD twierdzi, że jeśli kupię cos w polskim sklepie (np aparaty fotograficzne cyfrowe), to będzie mniej trwały, niż kiedy kupię np na Amazonie?
    Cytuj
  • Piotr4 7 gru 2011, 18:33
    Cześć
    Wiadomo, że jednemu trafi się coś lepszego, a drugiemu badziewie. Generalnie jednak jakość produkowanej elektroniki - obojętnie co by to nie było - jest o wiele gorsza niż kiedyś. Z jednej bardzo prostej przyczyny - kiedyś produkowało się na jakość, dzisiaj produkuje się na ilość.
    Nie dalej jak kilka dni temu oglądałem w TV program, gdzie pokazana była struktura produkcji na rynek europejski. I tak - mimo, że większość produkcji odbywa się w Chinach i krajach Dalekiego Wschodu, to w zależności od danego kraju - różna jest jakość produkowanych urządzeń RTV, AGD !! Na przykład to co idzie na Niemcy jest lepszej jakości, niż to co importują Czechy lub Bułgaria. Poszczególne kraje mają swoje specyfikacje jakościowe i odpowiednie wymogi odnośnie sprowadzanych towarów.
    Czyli Chińczycy też potrafią wyprodukować dobrze i solidnie, ale trzeba im nieco więcej zapłacić i określić wymogi.
    No ale przecież komu by się opłacało jechać po komórkę do Niemiec? Ale już po telewizor, to kto wie?

    Cytuj
  • ElaW 18 lut 2014, 9:32
    Oj już nie jest taka najgorsza jakość, moim zdaniem wzrasta a nie maleje, bo rośnie poziom rozwinięcia technologii. Np lg ma w swoich pralkach te silniki direct drive na które daje 20 lat, no to moim zdaniem dążenie ku lepszemu i ku poprawie.
    Cytuj
  • Wycierak 17 lis 2015, 16:20
    Mysle, ze tez sa problemy z dbaniem o swoje sprzety. ja na przyklad mam staly serwis, Redicreo, do ktorego zawsze oddaje swoj laptop/pc. nie bylo przypadku w wyborze, zrobilem ogromny research. jak cos sie psuje, nie jestem pewny, czy cos jest nie tak, to go tam oddaje. ale niektorzy wola naprawiac kompy u 'kuzyna siostry corki brata' i potem placz, ze sie popsulo cos. i to mowie nie tylko o kompach, ale o wszystkim.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum