Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Uszkodzenie matrycy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Uszkodzenie matrycy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wiceprezes 15 kwi 2011, 13:38
    Witam,
    w moim dwuletnim telewizorze LCD Samsung 46" (dokładnie model SAMSUNG LCD full HD LE46B650) pojawiły się biało-czerwone pionowe pasy. Początkowo tylko po prawej stronie ekranu, później - także na całym ekranie. Pasy stały się również różnokorolowe. Obawiam się, że może to być matryca - słyszałem, że jest to uszkodzenie raczej nie naprawialne - a jako, że telewizor jest już po gwarancji (dwa miesiące) jest to dla mnie ważne. Jeżeli ktoś się spotkał z podobnymi objawami, proszę o komentarz.
    Cytuj
  • henry_1 15 kwi 2011, 17:18
    To jest właśnie Szajsung - zaraz po okresie gwarancji pada matryca i nic z tym nie można zrobić. Przerabiałem to kolego, w większości przypadków wymiana matrycy okazuje się nieopłacalna - szczególnie przy tak dużej przekątnej obrazu jak u Ciebie - 46 cali. Samsung niestety umywa ręce.
    Cytuj
  • kara_7 15 kwi 2011, 20:42
    Słyszałam, że częste wyłączanie telewizorów LCD z gniazdek (np. na noc) bądź włączanie i wyłaczanie telewizora powoduje kłopoty z nagrzewaniem się i awarię matrycy. Czy to prawda??? przebiegły
    Cytuj
  • Januszjawor 15 kwi 2011, 21:49
    kara_7 napisał:Słyszałam, że częste wyłączanie telewizorów LCD z gniazdek (np. na noc) bądź włączanie i wyłaczanie telewizora powoduje kłopoty z nagrzewaniem się i awarię matrycy. Czy to prawda??? przebiegły
    Nic mi o tym nie wiadomo, a zajmowałem się amatorsko serwisem sprzętu elektronicznego RTV. Natomiast w telewizorach typu Plazma powszechne jest wypalanie części matryc jeżeli za długo włączony jest stacjonarny obraz na telwizorze.
    Cytuj
  • kar0l 16 kwi 2011, 1:03
    Faktycznie miałem podobne objawy, ale w telewizorze LG (model mój to LG 32LC2R) - cała prawa strona w białe pionowe pasy. Diagnoza w serwisie elektroniki w moim mieście - matryca do wymiany. Jak widać nie jest to aż w takim stopniu zależne od marki, co chyba od technologii samej w sobie. Gdzie te bezawaryjne, wielkie telewizory które grały po 20 lat?
    Cytuj
  • pantomaszek 16 kwi 2011, 6:04
    kolego taki sprzet musi sie psuc po gwarancji zeby wielkie kompanie na nas szaraczkach zarabialy
    Cytuj
  • gendux 10 lip 2011, 9:12
    Dlatego ja wybieram elektronikę od LG uśmiech ich sprzęt zawsze służył mi jeszcze długo po gwarancji.
    Cytuj
  • bzyk27 10 lip 2011, 20:51
    Zgodzę się z przedmówcą. Posiadam telewizor oraz monitor tego producenta od ponad 5 lat i nie miałem z nimi żadnych problemów. Obecnie zastanawiam się nad wymianą na coś większego, a zarazem bardziej zaawansowanego technicznie i zapewne mój wybór kolejny raz padnie na LG.
    Cytuj
  • pavel23 13 kwi 2012, 15:41
    A to ciekawe, śledzę ostatnio dosyć uważnie wszelkie nowości w temacie „telewizory LCD” i LG wzbudzał mój sceptycyzm, wszystko przez kłopoty, które mój brat miał z telefonem komórkowym tej firmy. Ale może miał po prostu aparat z jakiejś lichej serii. Skoro tak polecacie monitory tej marki, to chyba nie pozostaje mi nic innego, niż bliżej im się przyjrzeć.
    Cytuj
  • hekate 16 lip 2014, 17:48
    Wydaje mi się, że warto z tym problemem przejść się do serwisu, bo może jest jeszcze szansa, żeby uratować matrycę. Przejdź się do e-serwis foto. Warto się do nich odezwać, bo naprawa może Cię naprawdę kosztować o wiele mniej niż kupno nowego aparatu. Szczególnie, że ze starym już przynajmniej wiesz jak się obchodzić. No i szkoda kasy na kupno znowu czegoś nowego.
    Cytuj
1 2 z 2  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum