Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jakiego języka warto się uczyć?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakiego języka warto się uczyć?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Kandydat 26 maj 2011, 22:07
    Witam, mam zamiar podjąć naukę drugiego języka i zastanawiam się nad wyborem. Jak sądzicie jaki język prócz angielskiego będzie najbardziej "przydatny"? Chodzi mi o potencjalne oferty pracy, popularnośc języka. Jeśli ktos z Was się orientuje to bede wdzięczny za rady.
    Cytuj
  • Bandito 27 maj 2011, 0:22
    Niemiecki, francuski - ale bardzo trudny, ostatnio też rosyjski. Ewentualnie hiszpański, bo tez jest kilka krajów gdzie się dogadasz.
    Cytuj
  • marsjanin 27 maj 2011, 0:45
    Fakt, dzisiaj jeden jezyk obcy to mało. Ale oprócz angielskiego na pewno warto znać niemiecki, to w koncu nasi sąsiedzi i podejrzewam, ze jesli chodzi o rynek pracy to też spora ilość ofert wiąże sie ze znajomością tego języka. Nie tak dawno była moda na hiszpański czy wloski, ale to bardziej dla przyjemności, tak ogólnie na pewno mniej praktyczne.
    Cytuj
  • 8I5I 27 maj 2011, 6:15
    Jeżeli znasz angielski to warto znać jeszcze niemiecki i rosyjski, ale to zależy jaki masz talent do nauki języków. Rosyjski na pewno jest łatwiejszy i podobny do polskiego, niemiecki moim zdaniem dość trudny, ale nie tak jak francuski. Kiedyś był to język tzw konferencyjny, dzisiaj na szczęście nie jest taki znaczacy, bo piekielnie trudno go opanować. Albo inaczej - duzo czasu zajmuje nauczenie go w takim stopniu by sie swobodnie porozumiewać.
    Cytuj
  • warkoczyk 27 maj 2011, 7:18
    No podstawa to na pewno angielski... a jesli już znasz to chiński jest przyszłościowyuśmiech
    Cytuj
  • Lilijka 27 maj 2011, 11:06
    Ja kiedys chcialam uczyć sie włoskiego, bo bardzo mi się podoba ten język. Ale pod kątem pracy mało praktyczny, no chyba, że akurat Twoja firma ma kontakty z Wlochami... ja postawiłam na niemiecki.
    Cytuj
  • caipirinha 27 maj 2011, 13:15
    Włoski jest o tyle niepraktyczny, że poza Włochami raczej się nie przydaje... chociaż Włoch uważa, że wszędzie dogada się po włoskuwielki uśmiech
    Cytuj
  • Ervin 27 maj 2011, 15:40
    8I5I napisał:Jeżeli znasz angielski to warto znać jeszcze niemiecki i rosyjski, ale to zależy jaki masz talent do nauki języków. Rosyjski na pewno jest łatwiejszy i podobny do polskiego, niemiecki moim zdaniem dość trudny, ale nie tak jak francuski. Kiedyś był to język tzw konferencyjny, dzisiaj na szczęście nie jest taki znaczacy, bo piekielnie trudno go opanować. Albo inaczej - duzo czasu zajmuje nauczenie go w takim stopniu by sie swobodnie porozumiewać.
    Sugerujesz, że nie warto już dzisiaj uczyć sie francuskiego, z czym sie nie zgodzę. Rzeczywiscie stracił na znaczeniu, ale dzisiaj wiele firm ma kontakt zz instytucjami unijnymi, gdzie francuski jest językiem roboczym równie powszechnym co angielski.
    Cytuj
  • MemoNemo 27 maj 2011, 18:54
    To jest racja, sam zostałem zmuszony zeby sie francuskiego uczyć, bo mamy kontakt z urzędami unijnymi w Belgii.
    Cytuj
  • 8I5I 27 maj 2011, 19:46
    Zgoda, ale nie zmienia to faktu, że jest mniej praktyczny niż angielski, który został spopularyzowany na całym świecie. Natomiast po opanowaniu angielskiego, chcac znać jeszcze jeden język, który będzie atutem dla pracodawców nadal postawiłabym na coś łatwiejszego, bo na francuski trzeba co najmniej kilka lat. Oczywiscie wiele osób pisze sobie w cv znajomość języka, w którym zaledwie umie sie przedstawić (albo i to nie) ale chyba nie o to chodziprzymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum