Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Kurs na wychowawcę kolonijnego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kurs na wychowawcę kolonijnego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • andzia99 28 lip 2010, 15:35
    Nie wiem, czy nie za późno, chciałabym się załapać na wyjazd kolonijny jako wychowawca. Jak to wygląda od strony formalnej? Pewnie trzeba mieć jakiś papier? Myślicie, że jest jeszcze szansa zrobić to w tym roku, żeby wyjechać?
    Cytuj
  • becia_koronczarka 29 lip 2010, 8:30
    Jasne, że trzeba mieć papier, poslałabyś dziecko na kolonie z wychowawcą bez papieru?przymrużenie oka Takie kursy organizują np ośrodki kształcenia nauczycieli i inne instytucje, pod patronatem kuratorium oświaty. Kiedyś taki kurs ukończyłam, ale to było... ze dwanaście lat temu chyba. Moglo sie trochę pozmieniać od tego czasuprzymrużenie oka ale wtedy to trwało chyba dwa miesiące, zajęcia w weekendy.
    Cytuj
  • franusia 29 lip 2010, 8:48
    Ja się kiedyś przez chwile interesowałam tematem to znalazłam oferty takich kursów przez internet. Ale szczerze mówiąc nie wiem kto za to odpowiada i nie miałabym zaufania do takich kursów...
    Cytuj
  • animatorka 29 lip 2010, 10:09
    Ja robiłam taki kurs standardowo w ośrodku szkoleniowym. Było to już kilka lat temu, ale miałam 30 h zajęć, wyszło 6 weekendów po 5 h zajęć. Uważam, że praca z dziećmi na koloniach to bardzo odpowiedzialne zajęcie, więc nie wyobrażam sobie "odbębnić" takiego kursu, a potem w sytuacji problematycznej nie mieć pojęcia jak się zachować. Zresztą pomyślcie odwrotnie jak byście się czuli powierzając swoje dziecko pod opiekę komuś bez kwalifikacji...
    Cytuj
  • borowina 29 lip 2010, 12:21
    animatorka napisał:Zresztą pomyślcie odwrotnie jak byście się czuli powierzając swoje dziecko pod opiekę komuś bez kwalifikacji...
    Dokładnie! sama mam dwójkę dzieci, jeszcze za małe na kolonie, ale przerażenie mnie bierze jak widzę, że teraz można zrobić kurs na wychowawcę internetowo... Jakoś nie ufam tym szkoleniom, jednak myślę, że godziny spędzone na zajęciach z doświadczonymi wychowawcami są o wiele bardziej wartościowe. Wiadomo jak jest z dzieciakami na takich wyjazdach. Nie można się brać za opiekę nie będąc dobrze przygotowanym...
    Cytuj
  • konto_usuniete_274480 7 gru 2012, 13:42
    Witam.
    Około miesiąc temu (początek listopada) zapisałem się na kurs na wychowawcę kolonijnego przez internet (wiem, że wiele różnych opinii krąży na temat kursów internetowych). Zapisałem się na ten kurs, choć już ponad 4 lata temu zdobyłem uprawnienia na wychowawcę na kursie stacjonarnym, ale zbliża się termin ferii, więc pomyślałem, że warto wrócić do niektórych przepisów (może coś sie pozmieniało), przypomnieć sobie pewne zachowania i ogólnie... Zapisałem się, pouczyłem się trochę :-), przypomniałem sobie pierwszą pomoc itd itd. ogólnie było ciekawiej niż myślałem :-). W momencie kiedy dostałem zaświadczenie ukończenia kursu po zdanym egzaminie końcowym zapomniałem o całej sprawie. Ku mojemu zdziwieniu 2 dni później zadzwonił do mnie telefon z ofertą pracy jako wychowawca za stawkę i tu uwaga - 200 zł NETTO za 1 dzień pracy (obóz trwa 14 dni! . Szybko skalkulowałem wielki uśmiech 200 x 14 = DOBRA KASA). Okazało się, że ta platforma internetowa na której zrobiłem kurs współpracuje z jedną z największych firm organizujących obozy/kolonie i tym sposobem zaklepałem sobie terminy na kolejne ferie,wakacje, półkolonie. POLECAM!
    Cytuj
  • gruzekk 7 gru 2012, 14:10
    Mój sąsiad zrobił taki kurs przez internet. Nie wiem z jakiej strony korzystał. Wiem tylko, że robił go 4 dni i potem dostał pocztą papier, że zdał ten kurs. Później już mógł się śmiało ubiegać jako wychowawca do koloni i udało mu się załapać na wycieczkę do Rzeszowa miesiąc po tym jak zdał kurs uśmiech



    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum