Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Przedszkola językowe

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Przedszkola językowe

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Marta30S 2 lis 2012, 10:22
    Jak podobają wam się modne w ostatnich latach przedszkola językowe? No i czy uważacie, że przedszkola to dobry pomysł na rozpoczęcie edukacji w zakresie języków obcych, czy może jeszcze wcześniej (albo później)?
    W kategorii przedszkole Gdynia znalazłam strone maleszkraby.pl i oni oferują w ramach takiej nauki przedszkolnej 20 godzin angielskiego w tygodniu i podział na grupy wiekowe - to dobra ilość godzin, czy za dużo?
    Sama nie wiem?
    Cytuj
  • mimim999 2 lis 2012, 11:04     (ostatnio zmieniony przez autora 30 lip 2013, 14:15, w całości zmieniany 1 raz)
    Pewnie, że tak. Uważam, że dzieciaki powinny jak najszybciej uczyć się języków obcych. Fakt, żeby to było głównie w formie zabawy, ale żeby już poznali pierwsze kroki.

    Cytuj
  • GaPa 20 lis 2012, 10:11
    tez uwazam, ze to super pomysl, a 20 godzin w tygodniu, no troche duzo jest, ale przynajmniej dziecko sie szybko nauczy.
    a wogole to mnie zastanawia, co jest takiego w polskim spoleczenstwie, ze wszyscy tylko angielski, i angielski uśmiech)
    ciekawe czy istneieje np francuskie przedszkoleuśmiech
    Cytuj
  • lilianna27 21 lis 2012, 13:05
    Dziecko czym wcześniej zacznie uczyć się języka tym szybciej go opanuje, do tego rozwijanie umiejętności, warto rozwijać się już od najmłodszego. Takie szkoły są dobre, tylko też trzeba trafić na odpowiednich nauczycieli, wiedza tutaj nie wystarczy muszą oni mieć jeszcze odpowiednie podejście do dzieci a różnie z tym jest. Nauka która nie bawi, fascynuje nie jest efektywna.

    -----------------------
    Cytuj
  • Kajakarz 1 gru 2012, 13:17
    Też uważam, że to super idea.
    Im wcześniej tym lepiej, zwłąszcza jeśli w takim przedszkolu jest native speaker - wtedy dziecko oblata się i z akcentem i z językiem.
    A jeszcze juz jako starsze to wysłałbym na semestr gdzieś zagranicę - przygoda i nauka w najlepszej bo "życiowej" postaci.
    Cytuj
  • styxia 15 sty 2013, 19:30
    Języków nigdy dość- dziecko przecież uczy się polskiego kilkanaście godzin w ciągu doby, więc przedszkole językowe oferujące nawet 20 godzin to nie będzie za dużo. Polecam przedszkole Mały Podróżnik - z uwagi na native speakers oraz dodatkową naukę włoskiego.
    Cytuj
  • Swojezdanie 16 sty 2013, 11:58     (ostatnio zmieniony przez autora 16 sty 2013, 11:58, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja jestem zwolenniczką beztroskiego dzieciństwa - jak już napisałam przed chwilą w innym wątku - i nie podoba mi się, że nastały takie czasy, iż od małego dziecka wymaga się nauki języków obcych, obsługi komputera i dodatkowych lekcji gry na pianinie język Z drugiej jednak strony: akurat języki obce są bardzo przydatne w dorosłym życiu, a że dziecko więcej zapamiętuje, to może warto rozpocząć lekcje od najmłodszych lat...? Taki człowiek, który niemal od zawsze ma kontakt z językiem obcym nie będzie zmuszony korzystać w przyszłości z pomocy biura tłumaczeń, gdzie można przecież zostawić sporą gotówkę, no i łatwiej będzie mu znaleźć pracę, albo wyjechać za granicę, bo przecież teraz tak wiele osób wyjeżdża... Sama nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć, mam mieszane uczucia odnośnie takiego przedszkola językowego i cieszę się, że jeszcze nie mam dzieci i nie muszę póki co podejmować takich decyzji!
    Cytuj
  • sonique321 23 sty 2013, 15:42
    A mój kuzyn ze swoją żoną zdecydowali się na trochę inne rozwiązanie. Mianowicie zatrudnili nianię językową. Pani przez parę godzin opieki nad dzieckiem przemyca język angielski podczas zabawy i w normalnych codziennych czynnościach. Potem mały chodzi po domu i powtarza to jest 'desk', a to' capboard', do tego ostatnio sam zaczął bawić się w nauczyciela. Śmiesznie to wygląda, ale liczy się to, że mały się wkręcił i idzie mu coraz lepiej!
    Cytuj
  • hasanna 10 lut 2013, 13:40     (ostatnio zmieniony przez autora 10 lut 2013, 13:42, w całości zmieniany 1 raz)
    jeśli jest to angielski poprzez zabawę, a nie prawdziwa nauka, która ma być jakoś sprawdzana i oceniana to ok, ale nie powinniśmy za bardzo przesadzać, dzieci będą miały jeszcze wiele czasu w życiu na naukę języków
    Cytuj
  • pistacja 11 lut 2013, 12:45     (ostatnio zmieniony przez autora 11 lut 2013, 12:46, w całości zmieniany 1 raz)
    To bardzo fajna opcja uczyć dziecko języka obcego już od jak najmłodszych lat. Takie przedszkola to bardzo fajny pomysł.
    Cytuj
1 2 z 2  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum