BIZNESPLAN wynajem pokoi (przykład) 2018

BIZNESPLAN wynajem pokoi (przykład) 2018 nr 17609

Produkt dostępny na obszarze: cała Polska

INFORMACJE
Cena
34,90
Stan
Nowy
Dostawa
Wysyłka do kupującego
Sprzedawca
fachowaporada ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij wiadomość Wyświetl wizytówkę
Kontakt
FACHOWA PORADA
Wyślij e-mail
Brwinów
OPIS PRODUKTU

53. BIZNESPLAN wynajem pokoi (przykład) 2018

- sporządzony wg wytycznych dla dotacji udzielanych w ramach przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej z Funduszy Unijnych w 2018 r.;

- wnioskowana kwota dotacji: 24 000,00 zł;

- objętość opracowania: 51 strony formatu A4;

- identyfikator ISBN: 978-83-950128-2-2;

 

Charakterystyka działalności 

 

Wynajem miejsc noclegowych stanowi formę usług turystycznych. Obok typowych obiektów hotelarskich (hotel, pensjonat itp.) uzupełnia obsługę ruchu turystycznego. Działalność w tym zakresie powinna być prowadzona w miejscach spełniających określone warunki. Miejsca te zaś winny posiadać stosowne walory wczasowe. Chodzi o warunki o charakterze naturalnym (położenie geograficzne, klimat, walory krajobrazowe, uzdrowiskowe itd.), oraz o charakterze organizacyjnym (baza i oferta turystyczna). 


W okresie natężenia ruchu turystycznego działa wiele małych firm zajmujących się jego obsługą, w szczególności w branży usług hotelarskich, gastronomicznych i handlowych, transportowych i rozrywkowych. Dla wielu z nich cechą charakterystyczną jest ich sezonowość. Co więcej, z uwagi na ograniczoną bazę noclegową, miejsca te nie są zaliczane do obiektów hotelowych wymagających zaszeregowania i ustalania kategorii. Otwarcie działalności w zakresie wynajmu miejsc noclegowych jest znacznie tańsze i prostsze, niż otwarcie hotelu/pensjonatu, gdyż nie wymaga spełnienia restrykcyjnych wymogów odnośnie wyposażenia oraz poniesienia wysokiej opłaty za zaszeregowanie obiektu. Obiekty noclegowe wystarczy zgłosić do wójta/burmistrza/prezydenta miasta, a do ich oznaczenia stosuje się często nazwy: „willa” lub „pokoje gościnne”. Natomiast nazwy: "hotel", "motel", "pensjonat", "dom wycieczkowy", "kemping", "schronisko", "schronisko młodzieżowe" są zastrzeżone wyłącznie dla obiektów hotelarskich, które uzyskały decyzję o zaszeregowaniu wydaną przez marszałka województwa. Również "hostele", mimo że nie podlegają zaszeregowaniu, są innymi obiektami hotelarskimi. Nie można więc traktować ich jedynie jako miejsc noclegowych. 


Niezależnie od powyższego wynajem miejsc noclegowych może być prowadzony także w lokalach mieszkalnych należących do ich właścicieli. Taki wynajem dotyczy przede wszystkim czasowego pobytu związanego z pracą czy nauką. 

Podobnym celom dedykowane są hotele robotnicze, bursy, internaty i domy studenckie. 

Wymagania wstępne 


Wykonywanie usług w zakresie wynajmu pokoi gościnnych turystom, również w powiązaniu z wyżywieniem, jest działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej a podmioty prowadzące tą działalność mają status przedsiębiorców. 

Jednocześnie, zgodnie z art.35 ust.2 ustawy z dnia z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych wszystkie podmioty wynajmujące pokoje w obiektach innych niż obiekty hotelarskie są zobowiązane do zapewnienia, aby wykorzystywane w powyższym celu pomieszczenia spełniały wymagania sanitarne, przeciwpożarowe określone odrębnymi przepisami a także minimalne wymagania co do wyposażenia. 


Z kolei jeśli chodzi o osoby wynajmujące pokoje w lokalach mieszkalnych to mają one dowolność w traktowaniu tych usług. Mogą bowiem uznać je jako wynajem prywatny podlegający jedynie opodatkowaniu lub zgłosić te usługi jako rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej. W tym ostatnim przypadku lokale powinny stanowić składniki majątkowe, a umowy ich najmu winny być podpisywane w ramach tej działalności. Ta grupa osób jest wyłączona z wymogów jakie nakładają na przedsiębiorców przepisy o usługach turystycznych. 


Podstawowy nr PKD dla tej działalności 

 

  • 55.20.Z Obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania 
    Podklasa ta obejmuje zapewnienie krótkotrwałego zakwaterowania w: 
  • ośrodkach kolonijnych i pozostałych obiektach wypoczynku wakacyjnego (np. w ośrodkach wczasowych, domach wycieczkowych, ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych),
  • kwaterach dla gości i bungalowach,
  • domkach lub chatach, bez obsługi,
  • gospodarstwach wiejskich (agroturystyka),
  • schroniskach młodzieżowych i górskich.

 

  • 55.90.Z Pozostałe zakwaterowanie 

Podklasa ta obejmuje zapewnienie zakwaterowania w: 

  • domach studenckich,
  • internatach i bursach szkolnych,
  • hotelach robotniczych,
  • blokach mieszkalnych.


Formy prowadzonej działalności gospodarczej 


Usługi wynajmu miejsc noclegowych, jeżeli wymagają one zarejestrowania działalności, można prowadzić w dowolnej formie, poza spółką partnerską. 

W tym względzie należy zgłosić działalność gospodarczą w CEIDG (jako jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną) lub w KRS (jako spółkę jawną, spółkę komandytową, spółkę komandytowo-akcyjną, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, spółkę akcyjną). 

Spis treści opracowania:

 

1. DANE WNIOSKODAWCY

1.1. Podstawowe dane

1.2. Podstawowe informacje

 

2. SKRÓCONY OPIS PRZEDSIĘWZIĘCIA

2.1. Rodzaj proponowanej działalności

2.2. Skrócone dane dotyczące proponowanej inicjatywy

 

3. PROJEKT PRZEDSIĘWZIĘCIA

3.1. Przedstawienie projektu

3.2. Oferta

3.3. Rynek

3.4. Konkurencja

3.5. Cena

3.6. Sprzedaż i przychód

3.7. Proces produkcji / dostarczania

3.8. Zagrożenia i możliwości

 

4. PLANY WYDATKÓW

4.1. Uzasadnienie wydatków w prowadzonej działalności gospodarczej

4.2. Charakterystyka prowadzonej działalności gospodarczej

4.3. Zestawienie wydatków w prowadzonej działalności gospodarczej

4.4. Zasoby ludzkie

4.5. Lokalizacja i zaplecze techniczne

 

5. PLAN EKONOMICZNO-FINANSOWY

5.1. Kalkulacja kosztów podjęcia działalności

5.2. Źródła pokrycia wydatków

5.3. Prognoza ekonomiczna działalności przedsiębiorstwa

 

Komplet materiałów wysyłamy e-mailem w formacie PDF / JPG.

 

INNE PRODUKTY TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
biznesplan, założenie firmydotacjafirma, wniosek, dofinansowanie, przykładowy biznesplan, wynajem pokoi, kwatery, turystyka, pokoje, pensjonat, pokoje
Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.
BIZNESPLAN wynajem pokoi (przykład) 2018 (galeria) - wyświetleń 4040Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 9)