Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 4 z 4  

Drzwi są jedną z podstawowych elementów każdego pomieszczenia. Stanowią one funkcję zabezpieczającą przed nieproszonymi gośćmi oraz wytłumiającą wszystkie hałasy z zewnątrz. Niestety ich wybór nie jest łatwy jak można było się spodziewać. Wszystko zależy od strony, w którą drzwi powinny się otwierać, wielkości bądź designu.

Rodzaje drzwi wewnętrznych:

Drzwi rozwieralne są to najpopularniejsze drzwi, jednak nie nadają się one jeśli nie mamy miejsca na otwieranie drzwi poprzez obrót względem osi. Dodatkowo przy ich zakupie musimy znać wymiary oraz zdecydować, w którą stronę powinny się otwierać: prawą czy lewą.

Drzwi składane nazywane również łamanymi są to drzwi, których skrzydło podzielone jest na dwie lub więcej części. Nie wymagają one dużo wolnej powierzchni.

Drzwi przesuwane są dość specyficznym rodzajem, gdyż jako jedyne "wjeżdżają" w ścianę. Nie potrzebują dużo miejsca, jednak trzeba o nich pomyśleć już na etapie budowania ścian działowych, jeśli wybieramy taką możliwość.

Drzwi harmonijkowe są to drzwi, których skrzydła składają się z wąskich elementów połączonych ze sobą. Najlepiej zamontować je w szerszym otworze, dzięki czemu podczas otwierania będzie można je schować w środku.

Drzwi wahadłowe to rodzaj drzwi, który zajmuje najwięcej miejsca, gdyż obrót skrzydła względem osi pionowej jest możliwy w obie strony.

Do wyboru mamy również drzwi przeszklone bądź pełne. Jeśli chcemy wpuścić pewną ilość słońca do pomieszczenia, gdzie nie znajduje się okno to najlepiej zdecydować się na drzwi przeszklone. Obecnie są dostępne różne rodzaje szkła: przezroczyste, matowe, barwione, ornamentowe lub witrażowe.

Do pomieszczeń, które powinny być dobrze chronione najczęściej wybieramy drzwi pełne bądź pełne z małymi elementami szklanymi.