Favore.plZleceniaZlecenia remontowo - budowlaneZlecenia budowlane

Zlecenia - prace ziemne, uzbrojenia

Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 4 5 6 7 z 7  

Zlecenia- prace ziemne

Prace ziemne są robione głównie po to, aby odpowiednio przygotować podłoże do położenia budynku czy obiektu. Najczęściej spotykanymi robotami ziemnymi są wykopy oraz nasypy. Mają one na celu m.in. stworzenie miejsca na fundamenty, czy też odspojenie, a następnie wydobycie urobku powstałego po odspojeniu oraz późniejszy jego transport. Aby umożliwić posadowienie budynku, należy również ułożyć oraz zagęścić masę ziemną.

Roboty ziemne to także wyrównywanie ziemi. Dzięki nim możemy również ukształtować teren, którego powierzchnia jest nierówna. Jest to niezwykle ważne podczas stawiania nowego budynku. W przypadku nierównego terenu, budowla będzie nie tylko krzywa, ale również może być mniej stabilna.

Mniejszymi pracami ziemnymi są m.in. wykopanie studni, czy też pogłębienie piwnicy.

Cięższe roboty ziemne wymagają posiadania sprzętu, jakim są koparki czy spycharki. Walec oraz ubijak będzie potrzebny w przypadku zagęszczenia gruntu.

Uzbrojenia- do czego służą?

Zbrojenia są niezwykle potrzebne przy tworzeniu nowych budynków, ponieważ stanowią one solidny i bardzo konkretny fundament. Najczęściej są one w postaci prętów czy siatek stworzonych ze stali. Wkładane są one w beton po to, aby zmaksymalizować jego odporność na rozciąganie. Dzięki nim budowla będzie o wiele bardziej stabilna i bezpieczna.

W zależności od wielkości obiektów używa się różnych typów zbrojeń. W związku z tym, domy potrzebują innych zbrojeń niż wielkie budynki. Niektórymi z materiałów zbrojeniowych są siatki zbrojeniowe, które wzmacniają wytrzymałość betonu na pękanie i kruszenie, czy też pręty zbrojeniowe, które wzmacniają konstrukcję całego budynku, a także części takich jak np. schody.

Ważne jest, aby używane zbrojenia były naprawdę dobrej jakości. Powinny być one odporne na warunki atmosferyczne, jak i ogromne przeciążenia. Dzięki temu będą bardzo wytrzymałe i będą w stanie przez długi czas należycie utrzymać budynek.