favore.pl
Favore.plZleceniaZlecenia finansowe i prawne

Zlecenia prawne

Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 z 2  

Zlecenia prawne – co warto wiedzieć na temat prawników?

Prawnik jest pierwszą osobą, o której powinniśmy pomyśleć, kiedy mamy jakikolwiek problem lub wątpliwość dotyczącą kwestii prawnych. Jakie usługi możemy mu zlecić i z jakimi dylematami warto się do niego zwrócić? Jaki powinien być dobry adwokat i jak go szukać?

Adwokat kiedyś i dziś

Zawód adwokata jest jedną z profesji sięgających tradycją do czasów antycznych. W starożytnym Rzymie funkcja ta była rodzajem służby publicznej i rozumiana była jako ktoś wspierający oskarżonego – ktoś w rodzaju przyjaciela. Już wówczas, by ją sprawować należało otrzymać stosowne wykształcenie. W tradycji rzymskiej zawody związane z prawoznawstwem mogły wykonywać jedynie osoby o wysokim statusie społecznym. Tak utrwalony pogląd na temat tej profesji przetrwał częściowo w zachodniej cywilizacji do czasów nam współczesnych.

W dzisiejszych czasach jest to zawód uchodzący za prestiżowy i dobrze płatny, cieszący się poważaniem społecznym. Do jego wykonywania nie jest jednak wymagane żadne konkretne pochodzenie, ani status społeczny. By zostać adwokatem należy pomyślnie przejść określony proces edukacji.Istotne będą również indywidualne predyspozycje, charakter kandydata i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Ścieżka adwokacka cieszy się powszechnie się największą popularnością wśród osób zastanawiających się nad karierą w branży prawnej. Do zawodów pokrewnych należą między innymi: radca prawny, doradca podatkowy, notariusz, komornik sądowy, czy sędzia.

Prawnik – czym się zajmuje?

Praca adwokata polega na rozwiązywaniu sporów i doradztwie przede wszystkim osobom oskarżonym. Do jego obowiązków należy: przygotowywanie dokumentacji sprawy, wysyłanie specjalnych pism, udzielaniem wskazówek i porad prawnych, a także reprezentacja klienta w sprawach sądowych, a niekiedy również pełnomocnictwo. Zawód adwokata niezbyt często jednak przypomina ten kreowany przez popularne ostatnio seriale. W rzeczywistości bardzo często wiąże się on ze żmudną pracą przy biurku, analizą przepisów prawnych oraz sporządzaniem opinii i komentarzy.

Prawnicy oprócz prac w kancelariach adwokackich mogą niekiedy podejmować się również innych zleceń. Najważniejsze w tej branży jest opanowanie i umiejętność pracy z ludźmi, a także łatwość nauki i przekazywania wiedzy. Człowiek pracujący jako adwokat codziennie musi odpowiadać na pytania, dogadywać się z ludźmi i przyswajać nowe informacje.

Kancelaria adwokacka – jakie zlecenia przyjmuje?

Lista usług oferowanych przez kancelarie adwokackie jest bardzo długa. Ich zakres zależy od możliwości i liczebności zatrudnionych zespołów. Wyróżnia się dwa główne obszary: prawo karne oraz prawo rodzinne. Do najczęściej poruszanych kwestii należą: upadłość konsumencka, prawo rozwodowe, podział majątku, kwestie kontaktów z dziećmi, alimenty, odszkodowania, pisma procesowe, pozwy cywilne, reprezentacja przed sądem oraz inne porady prawne.

Doradztwo prawne – na czym polega?

Radcy prawni najczęściej pracują w ramach kancelarii prawnych. Ich usługi są skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Każdy, kto ma wątpliwości w zakresie rozumienia prawa, sporządzania dokumentów prawnych, czy działań prawnych może zwrócić się o poradę do radcy, który powinien pomóc uporać się z tymi skomplikowanymi kwestiami.

W ramach oferty doradztwa prawnego znjadziemy najczęściej: porady prawne w zakresie uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia, sporządzanie opinii prawnych, sporządzanie projektów umów, przygotowanie pozwu, pisma sądowego, doradztwo w sprawach majątkowych np. nabycia nieruchomości, alimentów, spadków), doradztwo prawne dla uchodźców, porady i pomoc przy założeniu spółki lub oddziału zagranicznego, wsparcie przy restrukturyzacji przedsiębiorstw, doradztwo w zakresie prawa pracy, przygotowywanie regulaminów, doradztwo z zakresu prawa internetowego, pomoc prawna z zakresu prawa rodzinnego.

Stała obsługa prawna – jakie usługi zawiera?

Kompleksowe usługi w zakresie stałej obsługi prawnej mogą obejmować praktycznie wszystkie usługi doradcze i inne oferowane przez kancelarie adwokackie i prawne. Polegają na tym, że klient współpracuje na stałe z jednym lub kilkoma prawnikami. Najczęściej takimi stałymi klientami są większe firmy, jednak często zdarza się również, że z takich usług korzystają małe i początkujące przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne.

Tym, co odróżnia usługi stałej obsługi prawnej od jednorazowych usług sa między innymi: możliwość spotkań u klienta, inaczej liczona opłata - liczony tylko czas wykonywania działań, większa dyspozycyjność niż w przypadku pojedynczych spraw. Z kolei najczęściej zlecane w ten sposób usługi dotyczą zwykle: udzielanie konsultacji związanych z bieżącym funkcjonowaniem działalności, prowadzenie spraw pracowniczych, udział w negocjacjach, reprezentacja podczas sporów rożnego rodzaju, sporządzanie projektów umów, sporządzanie opinii, kwestie związane z windykacją należności itd.

Jaki powinien być dobry prawnik?

By zostać adwokatem należy spełnić szereg różnych wymagań. Nie jest to ani prosta, ani krótka droga – jednak w imię prestiżu oraz wysokich zarobków, wielu jest gotowych sprostać tym trudnościom. W kontekście tej profesji najważniejsza jest wiedza prawnicza, którą osiąga się w wyniku kilkuletniego procesu edukacji. By wykonywać zawód adwokata należy ukończyć studia wyższe, a następnie podejść do egzaminu na aplikację. Po jego zdaniu odbywa się kolejny proces kształcenia w ramach aplikacji, a po jego zakończeniu – egzamin zawodowy. Dopiero po pozytywnym przejściu tych wszystkich etapów można zostać wpisanym na listę adwokatów.

Dobry adwokat powinien posiadać wszelkie kompetencje potrzebne w tym zawodzie, a także łatwość nawiązywania kontaktów i rozmów z ludźmi. Klient ma prawo oczekiwać, że prawnik wytłumaczy mu wszelkie niezrozumiałe kwestie w sposób jasyny i przystępny. Jako, że jest to zawód zaufania społecznego, każdy kto przychodzi do kancelarii w celu porady lub zlecenia usługi, nie powinien mieć wątpliwości, że pracują tam osoby rzetelne i uczciwe, które przedstawią sprawę zgodnie z rzeczywistością i zaproponują nam najkorzystniejsze możliwe rozwiązania.

Wybierz kategorię zleceń

Wybierz lokalizację