favore.pl
Favore.plZleceniaZlecenia elektronika, foto, wideoZlecenia elektronikaZlecenia optoelektronika

Szukam projektanta układu optoelektronicznego, Kraków, małopolskie

Zlecenie straciło ważność.
Zobacz poniżej aktualnie dostępne podobne zlecenia.
Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

Szukam projektanta układu optoelektronicznego, Kraków nr 367087 (archiwum)

Zlecenie skierowane do usługodawców z województwa: małopolskie
Data dodania: 4 maj 2016, 9:49
TREŚĆ ZLECENIA
Szukam Projektanta i wykonawcy prostego układu optoelektronicznego.
Układ ma mierzyć odległość ale nie tyle w sensie jej wartości lecz bardzo małych jej zmian.
Wyobrażam go sobie jak niżej.
Mamy Generator Pojedynczych, bardzo krótkich Impulsow (GPI) zasilający diodke laserowa, która będzie sie na te kilka nanosekund zapalać. I wysyłać impulsy świetlne.
Moc laserka powinna być jak najmniejsza rzędu 1 5 mW aby ullad był termicznie stabilny. Korzystnym ze względów dydaktycznych byłbyy kolor laserka z zakresu widzialnego.
Generator wyzwalany jest krotkim impulsem podawanym na trigger generatora GPI.
Promien swietlny (skolimowany soczewka) leci do oddalonego o 1.5 m lusterka, od ktorego sie odbija i wraca do zrodla a scislej trafia obok tego zrodla.
Tam czeka na niego szybka fotodioda, najlepiej z rodziny PIN, ktora ten odbity impuls swietlny odbiera.
Pik elektryczny z fotodiody musi byc jakos wzmocniony, tak aby mial amplitude, dlugosc i odpowiednia polaryzacje umozliwiajaca ponowne wyzwolenie nim GPI.
Laczymy wyjscie odbiornika z triggerem GPI. Innymi slowy zapetlam uklad optoelektroniczny nadawczy i odbiorczy.
Uklad ten bedzie pracowal jako generator swietlny, ktorego czestotliwosc bedzie zalezec od odleglosci lusterka czyli drogi lotu promienia świetlnego tam i z powrotem.
Dla zalozonych wartosci czas lotu impulsu swietlnego bedzie rowny okolo 10 nsec. Do tego trzeba dodac dlugosc impulsu czyli te 5 nsec I chyba jakis czas na jego obrobki.
Zakladam, ze wszystko bedzie trwalo T = 20 ns. Wtedy czestotliwosc powtarzania bedzie rowma okolo f = 1/T = 50 MHz.
Czetotliowosc te chce mierzyc jakims fabrycznym czestosciomierzem i co istotne, o ile to mozliwe bezprzewodowo, z malej, rzedu kilku metrow odleglosci.

Mam uklad MC 10198, mam tez jakas diode odbiorcza PIN, ktora uzywalem, a ktora sprawia trudnosci bo wymaga kilkunastowoltowego biasu. Oprocz tego nie wiem czy ona nadaje sie do odbioru krótkich, nanosekundowych impulsow. Mysle, ze Pan cos odpowiedniego znajdzie.
Opisany uklad niby nie wymaga nanosekundowych impulsow swietlnych ale intuicyjnie czuje, ze im krotszy tym lepiej gdyz korzystnym dla pomiarow bedzie jak najwiekszy stosunek czasu lotu promienia do czasu jalowego czyli dlugosci samego impulsu oraz czasow jego przetwarzania.
Wg moich szacunkow ustrojstwo powinno rejestrowac zmiany dlugosci rzedu nanometrow czyli tysiecznych mikrona.
To tak w skrocie.

Wybierz kategorię zleceń

Wybierz lokalizację