Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródBudowlaneDeweloperzy, budowa domuDomy pod klucz

Artykuł: 4 korzyści z wykańczania domu pod klucz

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

4 korzyści z wykańczania domu pod klucz

4 korzyści z wykańczania domu pod klucz
Autor: ProfPartner   |   20 gru 2021, 14:47   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Domy pod klucz

Budujesz dom jednorodzinny i stoisz przed trudnym wyzwaniem zaaranżowania wnętrz? Nie wiesz, jaki model inwestycyjny remontu wybrać? A może słyszałeś o coraz popularniejszej w Polsce opcji wykańczania wnętrz pod klucz? Jeśli któraś z odpowiedzi brzmi tak, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i poznaj cztery najważniejsze zalety kompleksowych usług remontowych, zwanych inaczej remontem od A do Z.

Szybkie remontowanie od A do Z

Pierwszą zaletą modelu inwestycyjnego pod klucz jest to, że remont domu w takiej opcji prowadzony jest przez jedną szeroko wyspecjalizowaną ekipę remontową o szerokim zakresie usług. W ramach wykańczania wnętrz od A do Z zaproponuje ona wszystkie prace od stanu surowego zamkniętego lub stanu deweloperskiego, do stanu pozwalającego inwestorowi zamieszkać w budynku czy rozpocząć meblowanie pomieszczeń. Standardowo wykańczanie pod klucz uwzględnia zatem montaż drzwi, układanie paneli i parkietów, tworzenie sufitów podwieszanych, tynkowanie, malowanie, a także biały montaż, instalację grzejników oraz klimatyzatorów.

W zależności do potrzeb inwestor może zażyczyć również złożenie mebli kuchennych, pełne meblowanie wszystkich pomieszczeń, umocowanie parapetów czy nawet wykonanie schodów. Zakres prac dokładnie powinna zaś określać umowa, w której ważne jest wyznaczenie harmonogramu remontu. Jak długo powinien on trwać w modelu wykańczania pod klucz?

Remonty domów od A do Z należą do szybkich i trwają przeważnie od 3 do 6 tygodni. W porównaniu z metodą gospodarczą czy z wykańczaniem wnętrz przez wielu podwykonawców czas zoptymalizowany jest nawet o połowę. Dużą zaletą jest też to, że inwestor nie musi brać udziału w całej inwestycji, co chętnie wykorzystują seniorzy, zapracowane osoby czy te mieszkające poza Polską.

Koszty ograniczone do minimum

Wbrew mylnym opiniom remonty pod klucz to nie tylko opcja dla najbogatszych. Jak podkreślają specjaliści z firm remontowych oferujących aranżacje od A do Z, warto zwrócić uwagę na to, że taki model inwestycyjny wiąże się z niższą marżą za usługi oraz ze zoptymalizowanym VAT-em za materiały budowlane. Na to liczyć nie można przy współpracy z wieloma podwykonawcami czy przy wykonywaniu remontu na własną rękę. Każdemu fachowcowi z osobna trzeba płacić zaliczki, a koszty najczęściej obliczane są nie ze względu na zakres prac, ale dodatkowo z uwzględnieniem stawki godzinowej. Materiały są zaś fakturowane z 23-procentowym podatkiem, zamiast tym na poziomie 8%.

Wspomnieć warto też o tym, że przy wykańczaniu domu pod klucz firma remontowa jasno określi pełen kosztorys. Nie trzeba zatem obawiać się ukrytych kosztów i nagłych podwyżek cen.

Wysoki standard wykończenia wnętrz

Kolejną korzyścią z wykańczania domów pod klucz jest wysoki standard zaaranżowanych wnętrz. Remonty od A do Z proponują tylko najlepsze na rynku firmy remontowe, które zatrudniają doświadczonych fachowców oraz posiadają innowacyjne narzędzia. Dzięki temu każdy etap prac odbywa się precyzyjnie, a wyremontowane przestrzenie nie muszą być odświeżane nawet po kilku latach użytkowania. Na to można liczyć we współpracy z przedsiębiorstwem budowlanych PROF PARTNER, które zapewnia również przy remontach pod klucz wykorzystywanie tylko najwyższych jakościowo materiałów. Są to produkty od sprawdzonych krajowych i światowych producentów.

Stylowe wykończenie z projektantem

Ostatnią ważną zaletą wykańczania domów, a także mieszkań pod klucz jest to, że w większości przypadków inwestycja odbywa się z udziałem projektanta wnętrz, który doradza inwestorowi i tworzy dla niego koncepcje pomieszczeń wraz z wizualizacjami cyfrowymi. Pomagają one dobrać właściwy styl kuchni, salonu, sypialni i łazienki, które mogą być stworzone w stylu skandynawskim, rustykalnym, industrialnym, awangardowym, nowoczesnym czy też klasycznym. Firmy proponujące wykończenia pod klucz są zatem w stanie przygotować wnętrza, jak z modnych magazynów wnętrzarskich!

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU
  • Remonty mieszkań Prowadzimy firmę budowlaną Prof Partner, której właścicielem jest Mateusz Kępa. Siedziba firmy znajduje się w Dynowie, w województwie podkarpackim...Remonty mieszkań, Dynów, podkarpackie Dynówpodkarpackie
  • Sufity armstrong Nasza firma budowlana Prof Partner znajduje się w Dynowie, w województwie podkarpackim. Jej właścicielem jest Mateusz Kępa. Oferujemy Państwu nasze usług...Sufity armstrong, Dynów, podkarpackie Dynówpodkarpackie
  • Malowanie Prowadzimy firmę budowlaną Prof Partner, której właścicielem jest Mateusz Kępa. Siedziba firmy znajduje się w Dynowie, w województwie podkarpackim...Malowanie , Dynów, podkarpackie Dynówpodkarpackie
  • Remonty domów Właścicielem naszej firmy budowlanej Prof Partner jest Mateusz Kępa, siedziba naszej firmy znajduje się w Dynowie, w województwie podkarpackim. Oferujemy...Remonty domów, Dynów, podkarpackie Dynówpodkarpackie
  • Wykończenia wnętrz Siedziba naszej firmy budowlanej Prof Partner znajduje się w Dynowie, w województwie podkarpackim. Właścicielem firmy jest Mateusz Kępa. Oferujemy Państw...Wykończenia wnętrz, Dynów, podkarpackie Dynówpodkarpackie