Favore.plBaza wiedzyMotoryzacja i transportUsługi transportowePrzeprowadzki

Artykuł: 5 etapów szybkiej i sprawnej przeprowadzki

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

5 etapów szybkiej i sprawnej przeprowadzki

5 etapów szybkiej i sprawnej przeprowadzki
Autor: KarolinaRoksela   |   22 mar 2021, 14:26   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Przeprowadzki

Wywołuje w ludziach bardzo skrajne emocje. Towarzyszą jej radość i ekscytacja związane z rozpoczęciem nowego etapu, a także smutek oraz stres wywołane zmianą otoczenia. Przeprowadzka, bo o niej mowa to ważny moment w życiu każdego człowieka. Poznaj kilka ciekawych wskazówek i sprawdź, jak skutecznie zorganizować przekwaterowanie w pięciu krokach.

1. Planowanie sprawnej wyprowadzki

Zmiana miejsca zamieszkania jest symbolem nowego początku. Ponadto nierozłącznie wiąże się z ogromnym chaosem i zamieszaniem. Aby zredukować wynikający z przeprowadzki stres, warto ją odpowiednio zaplanować. Na początek warto zdecydować, czy dokonujemy przewozu swojego dobytku samodzielnie czy chcemy skorzystać z firmy transportowej. Wspomniana usługa przeprowadzkowa jest szczególnie przydatna, gdy konieczne jest zabranie ze sobą mebli i ciężkich sprzętów domowych.

Bez względu na podjętą decyzję należy sporządzić listę rzeczy, które chcemy zabrać do nowego mieszkania. Pozwoli to lepiej zaplanować pakowanie czy przewóz oraz pomoże w określeniu kosztów przenosin. Kiedy się przeprowadzać? Transport warto zorganizować w weekend lub w godzinach porannych, aby nie przeszkadzać sąsiadom oraz uniknąć największych korków. W ten sposób rzeczy zostaną przewiezione szybciej.

2. Przeprowadzka bez stresu – przygotowywanie

Przed rozpoczęciem pakowania warto załatwić kilka kluczowych spraw. Zmieniając na stałe miejsce pobytu należy uregulować opłaty w spółdzielni mieszkaniowej i rozwiązać lub przenieść umowy z dostawcami usług telekomunikacyjnych. Trzeba również, jeśli to konieczne zmienić miejsce zameldowania oraz przekierować korespondencję na inny adres.

Warto pamiętać również o kilku pozaurzędowych sprawach, takich jak:

• wykorzystanie żywnościowych zapasów;
• zakupienie lub zorganizowanie pudełek, worków, walizek i kartonów do przeprowadzki;
• gruntowne porządki;
• systematyczne pozbywanie się niepotrzebnych przedmiotów;

3. Sztuka efektywnego pakowania

Kolejność oraz sposób zabezpieczenia cennego dobytku to podstawa skutecznego pakowania. Aby jak najlepiej zrealizować te zadania, warto zaopatrzyć się w przeprowadzkowy niezbędnik. Znajdują się w nim: nożyczki, ostre nożyki, środki czystości, folia bąbelkowa, folia typu strecz, markery, worki na śmieci, taśma pakowa, sznurki itd.

Samo pakowanie warto rozpocząć na kilka tygodni przed przeprowadzką. Na samym początku należy skupić się na rzeczach najrzadziej używanych i stopniowo przechodzić do przedmiotów codziennego wykorzystania. Inną techniką jest tzw. pakowanie pomieszczeniami lub kategoriami. Opiera się na zasadzie, że nie warto mieszać wyposażenia z różnych miejsc i należących do innych właścicieli. Pomocne może okazać się również równomierne wypełnianie walizek i pudełek oraz staranne zabezpieczenie pakunków. Dokładne opisywanie zawartości, szczególnie kartonów pozwoli znacznie usprawnić rozpakowywanie. Osobno warto zapakować najpotrzebniejsze przedmioty, które przydadzą się w pierwszych dniach po przeprowadzce.

4. Przewóz przedmiotów podczas przeprowadzki

Jeżeli zdecydujemy się na firmę przeprowadzkową czy transport bagażowy, to w tym etapie nasza praca własna jest zdecydowanie ograniczona, a sprzęt zostaje dodatkowo ubezpieczony. Cena tej kompleksowej usługi oscyluje w granicach 200-300 złotych za godzinę. W innych przypadkach należy zorganizować przewóz we własnym zakresie.

Warto pamiętać przy tym o zabezpieczeniu mebli przed uszkodzeniami. Należy sprawdzić również czy można je swobodnie wynieść. Część z nich trzeba będzie bowiem rozkręcić lub złożyć. Przy załadowywaniu samochodu nie wolno zapomnieć o optymalnej odległości auta od budynku i odpowiedniej kolejności pakowania sprzętu oraz pozostałych pakunków.

5. Pierwsze kroki w nowym mieszkaniu – rozpakowywanie

Przeprowadzka zakończona? To idealny czas na urządzenie przytulnego gniazdka. Warto rozpocząć od gruntownego sprzątania oraz zaplanowania przestrzeni. Samo rozpakowywanie warto podzielić na kilka dni. Teraz pozostaje tylko skręcanie i ustawianie mebli, dekorowanie pomieszczeń oraz podłączanie urządzeń.

Tak zorganizowana przeprowadzka powinna przebiec sprawnie i skutecznie. Jeśli chcesz modnie urządzić nowe mieszkanie, to sprawdź najpopularniejsze trendy wnętrzarskie 2021 roku.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy