Favore.plBaza wiedzyEdukacja, naukaNauka języków

Artykuł: 5 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Dodaj zlecenie

5 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

5 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych
Autor: KarolinaRoksela   |   5 mar 2021, 10:30   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Nauka języków

Znajomość języków obcych jest obecnie w wielu aspektach niesamowicie przydatna. Jest konieczna podczas podróżowania, w pracy z zagranicznymi klientami czy podczas nawiązywania znajomości z obywatelami innych państw. Okres pandemii mocno ograniczył możliwości stacjonarnej nauki. Z pomocą przychodzą więc aplikacje językowe na telefon. Zapoznaj się z najciekawszymi propozycjami.

Platformy językowe na telefon – na co zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru?

Każdy z nas posiada na swoim telefonie wiele różnorodnych aplikacji. Szeroki wachlarz możliwości dotyczy również programów językowych dostępnych dla systemów Android oraz iOS. Dlaczego warto skorzystać z takich programów do nauki języków? Przede wszystkim mamy obecnie łatwy dostęp do darmowych platform, które pozwalają na szybkie zapamiętywanie słówek i gramatyki. Wystarczy w wolnej chwili chwycić za telefon i zamiast skrolowania mediów społecznościowych wykonać kilka prostych ćwiczeń.

Dobór odpowiedniej platformy jest kwestią całkowicie indywidualną. Powinniśmy się kierować przy takim wyborze ceną, stopniem zaawansowania, liczbą języków do nauki czy dostępnością na innych urządzeniach. Która aplikacja do nauki języków obcych jest najlepsza? Poznaj najpopularniejsze i najbardziej polecane kandydatury.

1. Duolingo


To darmowa platforma dostępna dla systemu Android i iOS oferująca polskiemu użytkownikowi naukę języka Brytyjczyków czy Amerykanów. Można zdecydować się na poznanie francuskiego, hiszpańskiego itd., gdy nie ma się problemu z komunikowaniem się po angielsku. Na Duolingo dostępnych jest ponad 30 wersji językowych. Hasłem przewodnim aplikacji jest nauka przez zabawę. Przyjmuje ona formę gry – umożliwia konkurowanie z innymi użytkownikami i odblokowywanie kolejnych poziomów. Lekcje są krótkie i skupione na wybranym na początku temacie. Wykonany test kończy się zdobyciem odznak i nagród. Płatna jest tylko wersja PLUS, inne opcje są całkowicie darmowe.

2. Memrise


Dzięki połączeniu różnych mnemotechnik (metod ułatwiających szybkie zapamiętywanie) aplikacja bardzo szybko stała się popularna. Jest to świetna platforma do nauki słówek, bo to właśnie na nie kładziony jest w Memrise największy nacisk. Ciekawym rozwiązaniem jest zapamiętywanie przez aplikację zwrotów, które sprawiają użytkownikowi największy problem i nakłania go do ich częstszego powtarzania. Darmowa wersja jest znacząco ograniczona, gdyż dopiero po opłaceniu subskrypcji otrzymujemy dostęp do statystyk czy materiałów wideo. Program udostępnia lekcje obejmujące kilkadziesiąt języków.

3. Busuu

Prosta w użyciu aplikacja mobilna, która umożliwia naukę kilkunastu języków. Co ciekawe znajdują się w niej również lekcje polskiego. Wyróżnia ją spośród innych platform nacisk na naukę języka codziennego i praktycznych zwrotów. Wśród dostępnych kursów znajdziemy wersję: dla początkujących, podstawową, średnio-zaawansowaną, zaawansowaną lub dla celów turystycznych. Busuu oferuje funkcję trenera słownictwa, fiszki oraz ćwiczenia dla lepszego przyswajania gramatyki. Pozwala również na kontakt z native speakerami. Odpłatna wersja gwarantuje indywidualny plan nauki, a nawet umożliwia uzyskanie certyfikatu.

4. Fiszkoteka

Jedna z najpopularniejszych w Polsce aplikacji do efektywnej nauki języków obcych za pomocą fiszek. Jest to świetna platforma dla osób rozpoczynających przygodę z taką formą edukacji oraz dla średnio-zaawansowanych. Gwarantuje szybkie i łatwe rozbudowanie słownictwa oraz poprawienie wymowy, zrozumienia i płynności. Niestety dużo bardziej bogata jest wersja płatna. Za darmo nie mamy dostępu na przykład do native speakerów. Program umożliwia naukę kilkunastu języków obcych.

5. Hellotalk

Zaawansowana aplikacja łączy w sobie naukę języków oraz konwencjonalny czat. Jest odzwierciedleniem przekonania, że nie istnieje lepszy sposób na poznanie np. francuskiego niż posługiwanie się nim na co dzień. Program umożliwia rozmowę dwóch osób, uwzględniając przy tym walor edukacyjny. Sugeruje użytkownikowi rozmówców, którzy pozwolą na rozwinięcie kompetencji językowych. Z oczywistych względów nie jest to dobra platforma dla osób rozpoczynających przygodę z językami obcymi.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy