
Tynki maszynowe są dostępne w kilku wersjach różniących się składem i właściwościami. Część można stosować tylko we wnętrzach budynków. Inne nadają się także do wykańczania elewacji. Te zaprawy mają również pewne, wspólne cechy. Do nakładania potrzebne są specjalne urządzenia. Do tego ich stosowanie ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Warto poznać 8 mających największe znaczenie.
Zaprawy do tynkowania maszynowego
Prace wykończeniowe to ważny etap budowy domu. Dla inwestorów ważne jest by przebiegały szybko, ale z zachowaniem jakości wykonania. Oba cele można osiągnąć stosując tynki maszynowe dostępne w formie suchych mieszanek do rozrobienia z wodą. Firmy świadczące usługi remontowe i budowlane sięgają głównie po:
- tynki gipsowe,
- zaprawy wapienne,
- tynki cementowo-wapienne,
- mieszanki akrylowe.
Zaprawy gipsowe i wapienne trafiają na ściany wewnętrzne oraz sufity. Odmianami cementowo-wapiennymi i akrylowymi można pokrywać elewacje. Do mieszania i rozprowadzania wszystkich wymienionych potrzebne są specjalne agregaty. Charakterystyka już za nami, czas więc na argumenty skłaniające do używania tych tynków.
8 zalet tynkowania maszynowego
Maszynowe tynki wewnętrzne i zewnętrzne cieszą się powodzeniem wśród inwestorów prywatnych i komercyjnych. Wpływ na to mają ich niezaprzeczalne zalety. Pierwsza to czas pracy, fachowcy nakładają je 3-4 razy szybciej niż zaprawy tradycyjne. Drugim walorem jest wydajność. Mieszanki przygotowywane w agregatach świetnie sprawdzają się podczas tynkowania dużych powierzchni. Trzeci argument zachęcający do sięgnięcia po zaprawny maszynowe to stosunkowo niskie koszty zakupu i transportu. Natomiast czwartym jest łatwość obsługi urządzenia natryskowego, co jest szczególnie ważne dla firm, które z nich korzystają. Wymieniliśmy dopiero połowę zalet tynków a już widać, dlaczego cieszą się popularnością.
Piątym powodem skłaniającym do sięgnięcia po tynki maszynowe jest oszczędność miejsca na placu budowy. Nie trzeba na nim składować piasku i cementu ani ustawiać betoniarki mieszającej masę. Należy tylko kupić 20-sto kilogramowe worki z suchą mieszanką. Ponadto ekipy takie jak Firma Budowlana Vasyla Voloshyna sięgają po tynki maszynowe, bo:
- po wymieszaniu tworzą jednorodne masy,
- agregaty ułatwiają równomierną aplikację,
- zaprawy są łatwe do wygładzenia.
Na koniec pozostało krótkie podsumowanie powyższego artykułu. Tynki maszynowe mają 8 niepodważalnych zalet. Dodatkowo, dzięki temu, że są dostępne w czterech rodzajach można dopasować je do potrzeb inwestora. Nie dziwi zatem ich duża popularność.