Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródBudowlaneDeweloperzy, budowa domu

Artykuł: Chcę wybudować energooszczędny dom - jak się za to zabrać?

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Chcę wybudować energooszczędny dom - jak się za to zabrać?

Chcę wybudować energooszczędny dom - jak się za to zabrać?
Autor: sakuranna   |   10 wrz 2015, 10:51   |   Dział: Artykuły

Oszczędza nie tylko energię, ale przede wszystkim pieniądze! Jednak zanim zaczniemy czerpać z niego korzyści, musimy zainwestować. Jak stworzyć energooszczędny dom i nie stracić przy tym fortuny? Spróbuję odpowiedzieć Ci na to pytanie.

http://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/dom_energooszczedny___czy_ma_to_sens,3251.htmlDom energooszczędny, to perpetuum mobile wśród nieruchomości. Nie przepuszcza ciepła oraz pobiera energię z naturalnych źródeł. Patrząc na rozwój technologii możemy śmiało stwierdzić, że dążymy nie tylko do ograniczenia kosztów, ale do zniwelowania ich! Domy stają się samowystarczalne. Energooszczędne budynki zamykają swoje zapotrzebowanie na energię w przedziale od 30 do 60kWh/(m2) rocznie! Są i takie, które zużywają jedynie 15kWh/(m2)!

Przez długi czas decyzja o tym, czy budujemy w sposób tradycyjny, czy http://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/badz_eko_we_wlasnym_domu,3208.htmlenergooszczędny zależała od inwestora. Od 2021 roku deweloperzy nie będą mieli wyboru! Wszystkie budowle będą musiały charakteryzować się niemal zerowym zużyciem energii! Wszystko dzięki Dyrektywie Parlamentu Europejskiego.

Brzmi wspaniale, jaka jest jednak różnica pomiędzy domem tradycyjnym, a energooszczędnym? Co ma na to wpływ? Wiele rzeczy, spośród których można wymienić materiały budowlane, zwartą bryłę budynku, czy usytuowanie okien po południowej stronie. Zapobiega to zbędnej utracie ciepła, zwiększa oświetlenie wnętrza, a zatem zmniejsza zapotrzebowanie na światło elektryczne. W domach energooszczędnych unika się dużych szklanych powierzchni. Oczywistym atrybutem są również panele słoneczne, które wytwarzają nawet to 40% potrzebnej energii.

Brzmi cudownie? Też tak myślę. Jedyną przeszkodą, która stoi między Tobą, a Twoim wymarzonym, energooszczędnym domem są... pieniądze. Tutaj z pomocą nadchodzi program rządowy, dzięki któremu możesz pozyskać spore dotacje! Niedawno ruszył projekt dopłat do inwestycji o określonych standardach energetycznych. Kto może się starać o pieniądze? Osoby fizyczne, które posiadają dom na własność lub współwłasność. Budżet przeznaczony na dofinansowania to 300 000 000 PLN! Pieniądze te przeznaczone są na lata 2013-2022. Program przewiduje dofinansowanie nawet 12 000 domów jednorodzinnych!

Dom energooszczędny to inwestycja na długie lata. Budujemy go raz, a jego wartość ciągle rośnie! Nie dosyć, że nasz dom jest cenniejszy z roku na rok, to nasza inwestycja zwraca się dodatkowo mniejszymi kosztami eksploatacji.

Źródło: nieruchomosci.com.pl

KOMENTARZE
  • brak komentarzy