Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródRemonty, wykończenia wnętrzIzolacjeTermiczne

Artykuł: EKOFIBER = EKOLOGIA, EKONOMIA, ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

EKOFIBER = EKOLOGIA, EKONOMIA, ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

EKOFIBER = EKOLOGIA, EKONOMIA, ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ
Autor: Gamma   |   19 lut 2014, 9:59   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Termiczne

EKOFIBER materiał na bazie celulozy stosowany do izolacji budynków mieszkalnych tj połaci dachowych,ścian warstwowych, stropodachów, stropów, konstrukcji szkieletowych itp. w technologii wdmuchiwania blow-in. W pełni ekologiczny, oddychający i doskonale izolujący termicznie i akustycznie. Dzięki technologi wdmuchiwania uzyskujemy ciągłą warstwę izolacyjną bez łączeń (mostków termicznych).

EKOFIBER = EKOLOGIA, EKONOMIA I ENERGOÓSZCZĘDNOŚĆ

Tarmoizolacja z włókien celulozowych jest bezpieczna dla człowieka i przyjazna dla środowiska. Tego typu materiał jest produkowany i stosowany również w Polsce - od około 20 lat.

Do produkcji włókien celulozowych wykorzystywana jest makulatura gazetowa. Jest ona rozwłókniana i impregnowana związkami boru. Włókna są krystalizowane. Wszystko po to, by materiał izolacyjny był trudno zapalny, nie rozprzestrzeniał ognia i nie wydzielał toksycznych gazów podczas pożaru. Dzięki tym zabiegom włókna są też odporne biologicznie. Nie rozwijają się na nich grzyby domowe, glony i pleśnie. Nie zalęgną się w nich gryzonie i insekty.

Izolacja nie boi się wilgoci
Włókna celulozowe mają również inna zaletę. Mają możliwość wiązania wilgoci i przemieszczania jej w miejsca bardziej suche. W związku z tym wykonywana w nich izolacja termiczna nie potrzebuje paro- i wiatroizolacji. Przy czym wiążąc wilgoć włóka celulozowe nie tracą na właściwościach termoizolacyjnych. Wystarczy jedynie zapewnić odpowiednią wentylację warstwy włókien, które bardzo szybko oddadzą nadmiar wilgoci. Minusem higroskopijności tego materiału jest ograniczenie w jego stosowaniu. Nie można używać go poniżej poziomu gruntu i w podłogach na gruncie, by nie nastąpiło kapilarne podciąganie wody.

Izolacja z włókiem celulozowych sprawdzi się nie tylko zimą... latem również
W upalne dni izolacja kumuluje ciepło i opóźnia jego oddawanie do otoczenia. Dzięki temu działa wtedy jak bariera przeciwdziałająca przegrzewaniu się pomieszczeń. To również dobry izolator akustyczny, ponieważ pochłania dźwięk.

Włókien celulozowych nie dostaniemy w markecie budowlanym
Włókna celulozowe montowane są metodą nadmuchu – na sucho lub na mokro. Potrzebny jest do tego agregat, dlatego pracę zleca się wyszkolonej ekipie. Dzięki temu, że izolacja jest nadmuchiwana, w jej strukturze znajduje się dużo zamkniętego powietrza. Stąd bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, czyli dobra izolacyjność termiczna materiału.

Włókna celulozowe spod Kielc
W Polsce włókna celulozowe produkuje firma z Bilczy koło Kielc – Nordiska Ekofiber Polska.
Sypka termoizolacja budowlana nazywa się EKOFIBER. Na nasz rynek została wprowadzona w 1994 roku. Firma stawia na ekologię. Produkuje włókna celulozowe z surowca wtórnego – makulatury pozyskanej z gazet. Produkcja włókien charakteryzuje się niską energochłonnością oraz brakiem emisji szkodliwych odpadów.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy