Favore.plBaza wiedzyPozostałeDla zwierzątTresura, szkolenie psów

Artykuł: Jak nauczyć czystości psa ?

Dodaj zlecenie

Jak nauczyć czystości psa ?

Jak nauczyć czystości psa ?
Autor: Ranczo   |   14 gru 2019, 7:03   |   Dział: Artykuły

Jak nauczyć czystości psa ?. Jeden z najczęstszych błędów, jaki popełniają właściciele szczeniaków, podczas nauki czystości, to karcenie malucha za załatwianie się w domu. To największy błąd jaki możecie w tym wypadku popełnić!! Kiedy i jak rozpocząć naukę czystości?

Jak nauczyć czystości psa ?

Jeden z najczęstszych błędów, jaki popełniają właściciele szczeniaków, podczas nauki czystości, to karcenie malucha za załatwianie się w domu.

To największy błąd jaki możecie w tym wypadku popełnić!!

Większość właścicieli jest przekonanych, że ich psiak doskonale wie, że nie powinien brudzić w domu – “no bo przecież jak wracam do domu, pies wita mnie z opuszczoną głową i podwiniętym ogonem, co jest oznaką poczucia winy”.

Taka postawa, to nie poczucie winy – psy nie posiadają zdolności oceny czynów w kategoriach dobra i zła.

Psy są zupełnie amoralnymi zwierzętami, a antropomorfizacja (przypisywanie im cech i zdolności ludzkich) nie zmienia ich sposobu podejmowania decyzji.Tak więc, wcześniej opisana postawa, po powrocie właściciela do domu, nie oznacza poczucia winy, a niepewność – pies już wcześniej przecież nauczył się, że obecność kałuży i właściciela oznacza, że będzie on krzyczał i złościł się. Uległa postawa jest więc chęcią ułagodzenia człowieka. Pies nie kojarzy, że kałuża ta została zrobiona przez niego kilka minut, czy nawet godzin, wcześniej – on wie, że na podłodze jest kałuża a człowiek krzyczy, gdy ją widzi.

Jak nauczyć czystości psa ?
Krzyk i karcenie psa w takiej sytuacji nie nauczy go zachowania czystości – a mimo to ludzie nie przestają złościć się na swoich podopiecznych. Często karcą i biją psy, wsadzając noski w nieczystości, w mocnym przekonaniu, że skoro psy przybierają wygląd skruszonych i winnych, to muszą wiedzieć, że zrobiły coś złego. Nic bardziej mylnego – takie zachowanie nie nauczy psa czystości, a spowoduje tylko zakłócenia w komunikacji z Waszym pupilem.

Jak więc nauczyć szczeniaka czystości?
Podstawowa zasada – ignorujemy kałużę po powrocie, ścieramy i wychodzimy z psiakiem na spacer, gdzie każde załatwienie się na trawie nagradzane jest pochwałą i smakołykiem.

Jak nauczyć czystości psa ?
Kiedy i jak rozpocząć naukę czystości?
Naukę czystości psa musisz zacząć, jak tylko szczeniak pojawi się w Twoim domu.

Zacznij od wybrania miejsca na toaletę w domu – nie łudźmy się, że na początku uda nam się wychwycić każdą potrzebę i wyjść odpowiednio szybko na zewnątrz. Najlepiej, aby takie miejsce znajdowało się jak najbliżej drzwi wyjściowych.
Więcej na stronie: :https://ranczodlazwierzat.pl/jak-nauczyc-czystosci-psa/

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU