Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródWyposażenie, wnętrze

Artykuł: Kuchnia w stylu angielskim

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim
Autor: karinam6   |   24 lis 2014, 15:50   |   Dział: Artykuły

Marzy Ci się stylowa kuchnia w starym stylu? A może lubisz styl angielski? W kuchni angielskiej króluje drewno przestrzeń, ciepło i światło. Nie ma znaczenia czy masz małą kuchnię czy dużą. Styl angielski najczęściej zakładał jasne, pastelowe kolory a najczęściej biel. W zależności od upodobań może być dużo zdobień lub w ogóle. Dozwolone jest także łączenie różnych deseniów. W każdym przypadku kuchnia nabierze klasycznego klimatu. Sprawdź jak urządzić swoją kuchnię aby była niepowtarzalna.


Meble
Mogą być to stare meble odnowione, ze zdobieniami. Mogą to być także nowe meble, ponieważ styl już się zakorzenił u producentów mebli i mamy dość duży wybór mebli w stylu angielskim. Natomiast aby meble były niepowtarzalne warto je zrobić na zmówienie. W zależności czy jesteśmy minimalistami czy nie, meble mogą być bogato zdobione, ze złoceniami lub w różnych kolorach, lub proste białe. Blaty najlepiej wyglądają gdy są zrobione z kamienia lub drewna. Charakterystycznym elementem jest „wyspa” na środku kuchni, która będzie się nadawać tylko do dużych kuchni. Jeśli kuchnia jest łączona z jadalnią warto ją także umeblować w podobnym stylu. Stawiamy wtedy na duży drewniany stół a także tapicerowane krzesła.

Sprzęt AGD
Chcemy aby nasza kuchnia wyglądała jak z XVIII wieku, ale żeby była funkcjonalna na miarę XXI wieku, i to da się pogodzić. Producenci sprzętu AGD także poszli w kierunku trendów i jest coraz więcej nowoczesnych sprzętów specjalnie postarzanych. Jeśli nie chcemy takich, zawsze możemy zabudować część sprzętów takich jak lodówka czy piekarnik, które nie będą odróżniały się od reszty mebli. Okapy często są duże, zabudowane i zdobione. Ponadto w ofercie producenci drobnego sprzętu AGD można zaleźć takie stylizowane pomoce jak mikser, ekspres i młynek do kawy, czajnik elektryczny, toster i inne.

Dodatki
W kwestii dodatków jest bardzo duże pole do popisu, ponieważ to one często nadają ostateczny wygląd i klimat naszej kuchni. Poczynając od łączenia różnych kolorów, wzorów takich jak kratki, paski i motywy kwiatowe. Pastelowe i kwieciste zastawy, błyszczące zdobione sztućce.
Obowiązkowo firanki z falbankami lub zasłony. Ciekawym elementem dekoracyjnym będzie armatura, która często stylizowana na mosiężną idealnie wpasowuje się w klimat kuchni angielskiej. Ciepła i życia mogą dodać kwiaty lub zioła w glinianych doniczkach.

KOMENTARZE
  • lakier bazowy   20 wrz 2016, 20:36
    lakier bazowy