Favore.plBaza wiedzyEdukacja, naukaNauka języków

Artykuł: Kursy intensywne - czy się czegoś nauczę?

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Kursy intensywne - czy się czegoś nauczę?

Kursy intensywne - czy się czegoś nauczę?
Autor: mlaskov7   |   9 lip 2015, 13:41   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Nauka języków

Intensywniej, szybciej, lepiej. Gwarancja szkół językowych co do tempa nauki języka obcego często odbiega od rzeczywistości. Czy oferowane szczególnie w okresie wakacyjnym przez różne instytucje kursy intensywne są skuteczne? Jakie są zalety i wady nauki materiału z całego roku w kilka tygodni? Co można zrobić, aby osiągnąć cel kursu intensywnego i lepiej władać obcym językiem? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Tak, bo masz więcej zajęć
Kursy intensywne mają to do siebie, że zajęcia są dłuższe i jest ich więcej. Uczysz się zatem częściej i masz systematyczny kontakt z językiem. Poza tym wątpliwości możesz rozwiewać na bieżąco, a nie przychodzić na zajęcia z długaśną listą pytań co tydzień. Nauczyciel będzie miał też więcej czasu na wyjaśnienie poszczególnych struktur gramatycznych.

Tak, bo rozmawiasz

Podczas kilkugodzinnych zajęć nie masz możliwości uniknięcia dłuższego wypowiedzenia się. Ponieważ potrzeba jest matką biegłości językowej, wyjdziesz ze swojej językowej strefy komfortu, która blokuje przed rozmową w obcym języku, i zaczniesz się naprawdę komunikować. Kiedy nie będziesz znał jakiegoś słowa, będziesz próbował znaleźć inną drogę do tego, co chcesz przekazać. W ten sposób utrwalisz te struktury językowe, których już kiedyś się uczyłeś, i będziesz lepiej przygotowany do rozmowy z innymi użytkownikami języka.

Tak i nie – wszystko zależy od ciebie
Wybierz dobrą szkołę językową. Przy jej selekcji możesz poprosić przyszłego nauczyciela o wytłumaczenie pewnych pospolitych błędów przy stosowaniu różnych struktur gramatycznych. Oceń, jak sobie poradził. Jeśli nie jesteś zadowolony, wybierz inną szkołę.
Częstym błędem jest postrzeganie nauczyciela jako zbawcy. Jeśli chcesz osiągnąć rezultaty, musisz postawić na własną aktywność. Rozpoznaj swój styl nauki i zapamiętywania. Powtarzaj przerabiany materiał. Rób fiszki z nowo poznanymi słówkami. Zadanie domowe podziel na części. Zadbaj o zrozumiałe notatki. Otaczaj się kulturą studiowanego języka, gdzie tylko możesz. Rozwiewaj wątpliwości z nauczycielem, pytaj go o wszystko, co niejasne.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy