Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródBudowlaneDeweloperzy, budowa domuDomy pod klucz

Artykuł: Na czym polega wykańczanie budynków w wersji pod klucz?

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Na czym polega wykańczanie budynków w wersji pod klucz?

Na czym polega wykańczanie budynków w wersji pod klucz?
Autor: scamperwanislawczyk   |   1 mar 2022, 9:50   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Domy pod klucz

W Polsce coraz bardziej cenione są usługi budowlane firm, które proponują wykańczanie budynków w wersji pod klucz. Mowa o prowadzeniu budowy czy remontu do stanu, w którym właściciel może rozpocząć wyposażenie pomieszczeń. W przypadku domów jednorodzinnych taki modeli inwestycyjny pozwala inwestorowi na szybkie wprowadzenie się odbiera on obiekt gotowy do zamieszkania lub umeblowanie. Na czym polega zatem wykańczanie budynków w wersji pod klucz?

Budowa lub remont pod klucz – co to oznacza?

W przypadku budowy budynku pod klucz oznacza to, że jedna firma wykonawcza oraz ewentualni jej podwykonawcy wykonują wszystkie prace, od robót ziemnych począwszy, po aranżację wnętrz do stanu deweloperskiego lub stanu gotowego do pełnego użytku. Remont pod klucz polega zaś na przeprowadzeniu wszystkich prac wykańczających, które również kończąc się możliwością szybkiego wprowadzenia się czy wykorzystania wyremontowanych przestrzeni pod cele gospodarcze. Z takiego modelu inwestycyjnego korzystają zatem zarówno osoby prywatne budujące domy, jak i inwestorzy biznesowi, którzy zlecają budowę/remont biurowca, hali magazynowej czy na przykład obiektu handlowego.

Przykładowo, w przypadku budowy domu jednorodzinnego pod klucz inwestorzy liczyć mogą na błyskawiczne przejście przez etap robót zaliczanych do stanu surowego otwartego i zamkniętego, stanu deweloperskiego, a także do stanu wykończenia. Wykonawca przejmuje pełną kontrolę nad inwestycją, pomagając w wypełnieniu wszystkich spraw administracyjnych, a także podejmując się wszelkich zadań logistyki transportowej materiałów budowlanych. Na to liczyć można przy współpracy z firmą SCAMPER z Gorzowa Wielkopolskiego, która zajmuje się usługami budowlano-remontowymi na terenie całego kraju, słynąc również z działalności w branży międzynarodowego transportowania towarów. Dowóz wszystkich materiałów na budowę jest błyskawiczny, a usprawniona logistyka inwestycji to sposób na szybkie i tanie budowanie.

Jakie jest zakres prac związanych z budową/remontem budynków pod klucz?

Zakres prac związanych z budową/remontem budynków pod klucz jest bardzo zróżnicowany i zależy od postanowień umowy. Jedni inwestorzy proszą wykonawcę o postawienie obiektu oraz wykonanie podstawowych prac aranżacji wnętrz, a inni zatrudniają ekipę do wykończenia pomieszczeń w istniejącym już obiektu, który musi zostać doprowadzony do stanu zamieszkania. Często budowa i remont np. domu pod klucz odbywa się zatem z wykorzystaniem pełnych usług budowlanych oraz remontowych, wśród których nie może zabraknąć tworzenia dociepleń, stawiania ścianek działowych, przygotowywania sufitów podwieszanych, układania paneli i płytek czy nawet składania mebli kuchennych.

Jak zdradzają eksperci rynku budowlanego, wybierając opcję w modelu pod klucz, liczy się zawsze wspomniana już dobrze sporządzona umowa. Każda najmniejsza zlecona praca powinna być w niej uwzględniona i opisana. Polecane jest również zatrudniać w takim przypadku inspektorów nadzoru inwestorskiego oraz projektantów wnętrz. Wtedy każdy etap wykończenia będzie realizowany w zgodzie z szeroko opisaną dokumentacją techniczną i wizualną.

Kiedy warto stawiać na budowę pod klucz i dla kogo jest opłacalna?

Budowa budynków pod klucz wybierana jest między innymi przed biznesmenów liczących na szybkie postawienie biurowca i jego wykończenie. Opcja ta coraz chętniej stosowana jest też przez podmioty publiczne w ramach przetargów, a także przed osoby prywatne budujące domy: rodziny z małymi dziećmi, singli, emerytów czy Polaków mieszkających poza Polską. Jakie zalety ma zaś inwestycja budowy/remontu budynków pod klucz? Do najważniejszych z nich zaliczyć można:

1. Wykonywanie prac z uwzględnieniem restrykcyjnych standardów branżowych, w tym norm WT 2021, czy nawet NF 40 i NF 15 (budynki energooszczędne i pasywne).
2. Szybkie prowadzenie prac, dzięki usprawnionej logistyce robót i transportu materiałów na budowę. W przypadku domów jednorodzinnych liczyć można na wprowadzenie się nawet po 3-6 miesiącach od wszczęcia prac.
3. Wykorzystywanie nowoczesnych technologii budowlanych, w tym zabudowy suchej, wewnętrznych termoizolacji, malowania natryskowego oraz wylewek mixokretem.
4. Optymalizację kosztów zakupu materiałów budowlanych oraz obniżona do minimum marża za usług budowlano-remontowe.
5. Przygotowywanie budynków nowoczesnych i wnętrz jak z modnych katalogów wnętrzarskich. Firmy specjalizujące się w budowach pod klucz proponują stosowanie innowacyjnych instalacji, od wentylacji z rekuperacją począwszy, na pompach ciepłach kończąc.
6. Klarowne zasady współpracy z wykonawcą i bardzo precyzyjnie ustalony kosztorys.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU
  • Elewacje i docieplenia Firma budowlano-remontowa Scamper, której właścicielem jest Piotr Wanisławczyk, klientom z terenu całego kraju proponuje usługi dotyczące elewacji i doci...Elewacje i docieplenia, Gorzów Wielkopolski, lubuskie Gorzów Wielkopo…lubuskie
  • Transport towarów międzynarodowy Dodatkowym profilem działalności firmy Scamper z Gorzowa Wielkopolskiego, którą prowadzi Piotr Wanisławczyk, jest drogowy transport międzynarodowy i kraj...Transport towarów międzynarodowy, Gorzów Wielkopolski, lubuskie Gorzów Wielkopo…lubuskie
  • Budowa i wykończenie domu Budowa i wykończenia domu to procesy wymagają nie tylko dużych nakładów finansowych, ale także czasu i dobrej organizacji zadań po stronie inwestora. Dla...Budowa i wykończenie domu, Gorzów Wielkopolski, lubuskie Gorzów Wielkopo…lubuskie
  • Remonty i wykańczanie wnętrz Remonty i wykończenia wnętrz to dziedziny prac, którymi zajmuje się firma budowlano-remontowa Scapmer Piotra Wanisławczyka. Swoją ofertę kieruje ona do o...Remonty i wykańczanie wnętrz, Gorzów Wielkopolski, lubuskie Gorzów Wielkopo…lubuskie
  • Układanie płytek i paneli Układanie płytek i paneli to dwa typy prac związanych z wykończeniami podłóg. Dla swoich klientów wykonuje firma budowlano-remontowa Scamper. U sw...Układanie płytek i paneli, Gorzów Wielkopolski, lubuskie Gorzów Wielkopo…lubuskie