Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródRemonty, wykończenia wnętrzCyklinowanie

Artykuł: Stare podłogi najlepiej odnowić techniką cyklinowania

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Stare podłogi najlepiej odnowić techniką cyklinowania

Stare podłogi najlepiej odnowić techniką cyklinowania
Autor: mareckki   |   1 kwi 2015, 15:32   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Cyklinowanie

Wielu z nas w swoich domach, pod wykładzinami czy też dywanami posiada stare drewniane podłogi. Tak kiedyś, jak i dziś wygląd takiej podłogi był niezwykle prestiżowym i cenionym, ponieważ kosztowność wykonania podłogi drewnianej jest naprawdę znaczna. Jednakże posiadając już takie podłogi doskonale wiemy, że były one kilkanaście razy malowane, dlatego też ich atrakcyjność nie jest już tak duża.

Wtedy to wykorzystujemy innego rodzaju rozwiązania, po to by wykorzystać ich powierzchnię i jednocześnie zakryć nieciekawy wygląd. Jednakże jest jeszcze jeden sposób na remont, za pomocą którego wygląd starej podłogi może zostać dogłębnie odmieniony, którym to nadal będziemy mogli cieszyć się przez długie lata.

Pytanie: jak tego dokonać? Owszem, wymaga to zaangażowania z naszej strony. Jednakże tylko takiego wypływającego z potrzeby znalezienia jednostek zajmujących się działaniem znanym jako cyklinowanie podłóg, czyli odnawianie powierzchni podłóg drewnianych, poprzez zdzieranie wierzchnich warstw. Osoby wykonujące czynności z tego zakresu to zazwyczaj jednostki sprawujące zawód określany mianem stolarz. Ponieważ muszą oni doskonale wiedzieć jak obchodzić się z konkretnym drewnem, jak również i jego ułożeniem. Dlaczego te informację są aż tak ważne? Dlatego, że każde drewno wymaga innego podejścia, a co za tym idzie pielęgnacji. Każdy stolarz wie, jak w konkretnym materiale przebiegają słoje, dzięki którym można pogłębić piękno danej podłogi. Po całej czynności cyklinowania następuje lakierowanie, czyli odpowiednie nakładanie nowych warstw farby nadające koloryt i połysk naszej podłodze.

Na samym końcu zaś musi wystąpić polerka. Ma ona na celu usunięcie zbędnych grudek, jakie powstały podczas polerowania, jak również i wyświecenie danej podłogi. Po tych kilku czynnościach nasza podłoga zazwyczaj wygląda jak nowa. Pytanie tylko czy na każdej z starych podłóg można wykonać powyższe czynności? Odpowiedź nawiązuje przede wszystkim do tego, że jeśli drewno jest zdrowe, renowacja jej powierzchni również jest możliwa. Jeśli zaś została uszkodzona poprzez działanie szkodników, jakakolwiek inwestycja w jej wygląd jest zbędna, ponieważ powierzchnia deski może wygląda zdrowo, jednakże wnętrze jest zupełnie spróchniałe, co wyjdzie na wierzch po cyklinowaniu. Dlatego też przy każdej z takiej czynności fachowa opinia stolarzy jest niezbędna. Ponieważ tylko oni są w stanie ocenić, z czym mają do czynienia i czy jakiekolwiek czynności w jej obszarze są właściwymi, czy może lepiej jest podjąć inne decyzje.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy