Favore.plBaza wiedzyPozostałeDla dzieci

Artykuł: Szlachetna paczka

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Szlachetna paczka

Szlachetna paczka
Autor: karinam6   |   25 lis 2014, 15:10   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Dla dzieci

Czas świąteczny to czas obdarowywania, dlatego właśnie rusza kolejna już XIV edycja Szlachetnej Paczki!

Cel projektu

Projekt powstał po spontanicznej akcji ks. Jacka Stryczka, który to wraz ze studentami z duszpasterstwa akademickiego obdarował paczkami z najpotrzebniejszymi rzeczami 30 ubogich rodzin. Obecnie akcja prowadzona jest przez założone przez ks. Stryczka stowarzyszenie WIOSNA. Projekt zrzesza Bohaterów, czyli wszystkich darczyńców i wolontariuszy. Ideą projektu jest mądra pomoc, czyli obdarowywanie najbardziej potrzebujących najpotrzebniejszymi produktami. Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc finansowa, to także wsparcie psychiczne oraz motywacja do radzenia sobie w trudnej sytuacji. Pomoc dostają m.in.: ludzie najuboższy, niepełnosprawni, starsi i samotni, chorzy oraz wszyscy, których spotkało inne nieszczęście.

Sukcesy Szlachetnej Paczki

Akcja powadzona jest już od 10 lat, i przez ten czas zdążyła pomóc 320 tys potrzebującym osobom, w tym 70 tys. ubogim polskim rodzinom! Od początku istnienia projektu w pomoc dla potrzebujących zaangażowało się już 617 tys. osób w tym ponad 530 tys. darczyńców. Zakłada się, że Szlachetna Paczka zrzesza 1,5% wszystkich polaków. Łączna wartość Paczek to ponad 33 mln zł, a średnia kwota przeznaczona na jedną paczkę to 1,8 tys. zł.

W akcji uczestniczą i pomagają także znani i lubiani, to m.in.: sportowcy: Kamil Stoch, Ula i Agnieszka Radwańskie, Kuba Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Jerzy Dudek, Anna i Robert Lewandowscy, a także: Barbara Kurdej-Szatan, Szymon Majewski, Anna Mucha a nawet para prezydencka! Z roku na rok Szlachetna Paczka zdobywa coraz większy rozgłos, czyli wzrasta ilość darczyńców, a co za tym idzie więcej osób otrzymuje niezbędną pomoc. Na podstawie danych z XII i XIII edycji zauważono, ponad dwukrotny wzrost osób zaangażowanych w akcję

Jak Ty możesz zostać Bohaterem?

W ramach akcji Szlachetna paczka można pomóc na wiele sposobów, więcej szczegółów na stronie:
http://www.szlachetnapaczka.pl/
Najszybszy to jednorazowa wpłata dowolnej kwoty na konto stowarzyszenia Wiosna. Ponadto można dołączyć do klubu WIP, i przekazywać regularnie co miesiąc dowolną kwotę. Warto także przekazać swój 1% podatku na stowarzyszenie.

Szlachetna Paczka zachęca do pomocy również firmy. Instytucja może wybrać rodzaj pomocy, do wyboru są:
- firma jako mecenat – wspieranie finansowe
- Co-branding – firma poprzez działania marketingowe wspiera akcje, a także buduje pozycję zaangażowanej społecznie,
- pracownicy oddają końcówki swoich pensji,
- organizowanie przez firmy wydarzeń charytatywnych,
- angażowanie pracowników w działania wolontaryjne.

Można zrobić zakupy w sklepie stowarzyszenia, głównie do zakupienia są ubrania z logiem akcji, oraz innych projektów. Pokaż wszystkim, że nie jesteś obojętny na los rodaków!
http://www.sklep.wiosna.org.pl/
Możesz także samodzielnie przygotować paczkę dla rodziny z Twojej okolicy i dostarczyć ją do 13-14 grudnia 2014 do wybranego punktu w Twoim mieście. Rodzinę można wybrać na podstawie jej historii oraz rzeczy im potrzebnych.

Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki jako wolontariusz SuperW. Wolontariusze udzielają się przy kontaktach z potrzebującymi rodzinami, pomagają w organizacji akcji, kontaktują się z darczyńcami oraz obsługują magazyny w konkretnych miastach.

Projekty siostrzane

Stowarzyszenie WIOSNA prowadzi także projekt Akademia Przyszłości, który zajmuje się pomocą dla dzieci z rodzin patologicznych,ubogich, a także dzieci,które straciły motywacje do nauki i rozwoju. Dziecko dostaje przede wszystkim wsparcie profesjonalistów z zakresu psychologi, edukacji, a także niezbędne pomoce szkolne i wiele innych atrakcji. Zmieniaj przyszłość młodych polaków!
Drugi projekt to „Kochani, będziemy mieli dziecko!”, łączy się on bezpośrednio z akcją Akademia Przyszłości. Polega on na zbiórce charytatywnej na dziecko z Akademii podczas Waszego ślubu!

KOMENTARZE
 • beata andrzejewska   30 lis 2014, 17:07
  zwram się gorącą prośbą o pomoc do szlachetna paszka.
  jestem samotonę matkę wychowie syn chodzi szkoły spcejałnych 1o2 w poznańu.
  ja nie prace jestem renta rodzie i utrzymujem się renta rodzie wysokosci 1231.97zł. ja robi opłaty za mieszanie 600zł,prąd 150zł,gaz 200zł.odstanie renta 280zł na jedzie.prosze pomoc.
  dadaj beata andrzejewska poznań ul garbary 33/20.
  dade muj nr telefonu 534199598.