KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Wybór ocieplenia domu

Wybór ocieplenia domu
Autor: karinam6   |   24 lis 2014, 15:44   |   Dział: Artykuły

Dobre ocieplenie budynku to podstawa oszczędnego i ekonomicznego korzystania z ogrzewania. Ponadto niedocieplenie ścina może skutkować pojawieniem się, grzybów i pleśni, a także niemiłym w dotyku zimnie ścian. Materiałów izolacyjnych na rynku budowlanym jest dużo, warto się więc zastanowić, który będzie najodpowiedniejszy, nie mniej jednak warto także udać się do specjalisty w celu odpowiednich wyliczeń.


Wełna mineralna
Jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Występuje w różnych postaciach. Cechuje się dobrym współczynnikiem izolacji. Jest paroprzepuszczalna, trwała, jest odporna na ogień i chemikalia. Dużym plusem jest izolacja akustyczna. Do wad tego rozwiązania, można zaliczyć fakt, iż wełna potrafi nasiąkać wodą co może obniżyć jej izolacje. Są dwa rodzaje wełny: skalna i szklana lecz obydwie mają podobne cechy termoizolacyjne, aczkolwiek lepsze parametry ma wełna skalna. Wełna mineralna występuje w różnych postaciach: płyty, maty, granulaty. Różnią się one między sobą cechami takimi jak nasiąkliwość, wytrzymałością, gęstością,

Styropian
Popularny styropian to polistyren ekspandowany natomiast lepszą izolacje oraz lepszą trwałość posiada polistyren ekstrudowany. Jest lekki i nie nasiąkliwy. Właściwości termoizolacyjne ma na podobnym poziomie jak wełna mineralna. Jest dużo mniej trwały, nie odporny na niektóre chemikalia oraz pod wpływem ognia topi się ale nie pali, ponadto jest samogasnący. Jest łatwy w obróbce. Dla domu optymalna grubość styropianu to 14-16 cm.

Włókna celulozowe
Ekologiczny izolator powstały z masy makulaturowej. Jest tak samo dobrym izolatorem jak pozostałe materiały. Poprzez specjalną technikę nanoszenia (natrysk na mokro), można ustalić grubość izolacji, ponadto eliminowane są tzw. mostki cieplne. Nadaje się do izolacji każdego rodzaju ścian, również wewnątrz.

Pozostałe materiały izolacyjne
Do izolacji budynków stosuje się także płyty pliśniowe, poliuretanowe, korkowe, a także włókna lniane i konopne. Do izolacji podłóg stosuje się keramzyt,jest to kruszywo, które posiada dużo wyższą odporność na zimno. Natomiast do ocieplania ścian wewnątrz stosuje się specjalne paroprzepuszczalne, porowate płyty. Do dodatkowej izolacji stosuje się folie termoizolacyjne, ociepla a także odbija promienie słoneczne co głównie wykorzystywane jest przy ocieplaniu stropów.
KOMENTARZE
  • brak komentarzy