Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródWyposażenie, wnętrzeMeble, szafy, garderobyMeble kuchenne

Artykuł: Z jakich materiałów i podzespołów wykonać meble kuchenne?

Dodaj zlecenie

Z jakich materiałów i podzespołów wykonać meble kuchenne?

Z jakich materiałów i podzespołów wykonać meble kuchenne?
Autor: modnesto   |   1 sie 2019, 16:24   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Meble kuchenne

Kiedy zastanawiamy się podczas projektowania naszej kuchni z jakich materiałów ją wykonać? Ograniczeni jesteśmy budżetem. Ale też musimy zdawać sobie sprawę w w naszej kuchni meble są też często narażone na skrajne warunki które często się zmieniają. Ciepło, para, wysoka temperatura, zachlapanie, tłuszcz który pryska na meble. To środowisko pracy naszych mebli. Jednym słowem czym lepsze a co za tym idzie najczęściej droższe materiały tym dłużej nasza kuchnia będzie ładna i nizniszczona przez użytkowanie.

Poszczególne elementy [urlhttps://modnestol.pl/szafki-kuchenne-na-wymiar-szafy/]kuchni mają inne zadania i przy każdym trzeba zwrócić uwagę na coś innego:
* dobra płyta od renomowanej firmy to gwarancja że meble przed długie lata będą wyglądały jak nowe. Ich kolor nie przyblaknie a struktura nie ulegnie rozwarstwieniu. Dobrze wykonane oklejenie płyt PCV zabezpiecza je przed wilgocią i odpryskiwaniem na obrzeżach. Okleja krawędzi folią lub papierem to słabsza alternatywą.
* najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią kuchni są blaty. Ich powierzchnia musi być wytrzymała na uderzenia, ścieranie, lamy ale również wysoką temperaturę i zarysowania. Najlepszym materiałem na blat jest granit oraz konglomeraty i spieki kwarcowe jednak ich cena to często 1/2 ceny całej kuchni. Blaty drewniane są delikatne i pomimo ich efektownego wyglądu na początku użytkowania to już po roku takie blaty są poplamione i poobijane i wymagają regeneracji. Najlepszą korelacje jakości do ceny mają blaty laminowane. Wytrzymałe i tanie.
* fronty szafek muszą być odporne na lekkie uderzenia. Nie powinny się też wyginać i wykrzywiać pod wpływem swojego ciężaru i wilgoci. Najsłabsze są fronty wykonane z płyty meblowej. W kolejności mamy fronty lakierowane które odporne są na wilgoć jednak mniej na uszkodzenia mechaniczne. Najtwardsze są fronty akrylowe jednak nie każdemu musi się podobać ich wykończenie brzegów.
* planując szuflady i szafki wybierajmy okucia dobre jakościowo dostosowane do ciężaru szuflad i wielkości frontów. Czym lepsze okucia tym dłużej nie opadną nam szuflady a fronty będą miały pomiędzy sobą takie same odległości

KOMENTARZE
  • brak komentarzy
USŁUGI AUTORA ARTYKUŁU
  • Kuchnie na wymiar, szafy na wymiar, schody drewniane Tanio Jestem producentem mebli na wymiar i schodów drewnianych Szczególnie spacjalizuję się w produkcji kuchni na wymiar https://modnestol.pl/kuchni...Kuchnie na wymiar, szafy na wymiar, schody drewniane Tanio, Katowice, śląskie Katowiceśląskie
  • Meble na wymiar i schody Jestem stolarzem z Katowic wykonuje meble na wymiar takie jak kuchnie na wymiar, szafy przesuwne, garderoby itp. w swojej ofercie posiadam również schody...Meble na wymiar i schody, Katowice, śląskie Katowiceśląskie