Favore.plBaza wiedzyDla firmy i biuraDoradztwo, audytDoradztwo gospodarcze

Artykuł: Zakładanie spółek w Warszawie

Dodaj zlecenie

Zakładanie spółek w Warszawie

Zakładanie spółek w Warszawie
Autor: konsultant_finansowy   |   28 sty 2019, 11:56   |   Dział: Artykuły

Wiele osób decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ze względu na dużą popularność danego podmiotu zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku. Jej utworzenie niestety pozostawia wiele do życzenia. Jest to bowiem proces długi i wiążący się z koniecznością dopełnienia licznych formalności.

Założenie własnej działalności gospodarczej to bardzo ważna decyzja dla każdej osoby. Nie każdy wie w jakiej formie prawnej chciałby prowadzić działalność, jednak wiele osób decyduje się na otworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Forma ta cieszy się popularnością, jest jedną z najchętniej wybieranych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców.

Warszawa jest jednym z największych miast w Polsce i to tam działa bardzo dużo firm w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek w Warszawie jest korzystne, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma odniesie sukces.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może odbyć się tradycyjnie w urzędach. Obowiązkowa w tym przypadku jest obecność notariusza, który sporządzi umowę spółki w formie aktu notarialnego. Założenie spółki w ten sposób zazwyczaj trwa kilka tygodni. Okres ten dla osób, które chcą jak najszybciej prowadzić firmę jest zbyt długi. Innym rozwiązaniem jest rejestracja spółki przez Internet. Trwa ona znacznie krócej, gdyż spółka zostaje założona w maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do sądu rejonowego. Zakładając spółkę w ten sposób, udział notariusza nie jest konieczny, ponieważ wszystkie dokumenty, w tym też umowa spółki tworzone są na podstawie wzorów dostępnych na platformie.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością online odbywa się na platformie internetowej, która została udostępniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Założenie spółki w ten sposób jest całkowicie bezpieczne. Przedsiębiorca chcąc założyć spółkę, musi w pierwszej kolejności zarejestrować się w serwisie. Co ważne, każda osoba (wspólnik), która będzie podpisywała wniosek o rejestrację spółki, musi posiadać własne konto. Na platformie dostępne są wzorce dokumentów, z których należy skorzystać oraz wprowadzić w nich dane zakładanej działalności. Konieczny jest także wybór właściwego sądu rejonowego, gdzie przesyłany będzie wniosek rejestracyjny oraz wybór numerów PKD, które będą pasować do profilu działalności firmy. Dokumenty generowane są automatycznie, jednak jeszcze przed przesłaniem ich do sądu, istnieje możliwość sprawdzenia, czy nie występują w nich żadne błędy. Jeszcze do niedawna dokumenty mogły zostać podpisane zwykłym podpisem elektronicznym, ale zostały wprowadzone zmiany i dokonać podpisu można jedynie za pomocą profilu zaufanego lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Osoby, które nie mają pewności czy poradzą sobie z samodzielną rejestracją spółki oraz zagraniczni inwestorzy mogą skorzystać z pomocy podczas rejestracji spółki oferowanej przez wiele firm. Zazwyczaj firmy te oferują pomoc na każdym etapie założenia działalności oraz doradztwo podczas wyboru numerów PKD.

Zakładanie spółek w Warszawie to świetny sposób na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zaletą prowadzenia własnej działalności jest niezależność, dlatego na ten krok decyduje się coraz więcej osób.

http://s24.org.pl/zakladanie-spolek

KOMENTARZE
  • brak komentarzy