Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródBudowlaneDeweloperzy, budowa domuDomy pod klucz

Artykuł: Zakup mieszkania od dewelopera- o czym pamiętać?

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIADodaj zlecenie

Zakup mieszkania od dewelopera - o czym pamiętać?

Zakup mieszkania od dewelopera- o czym pamiętać?
Autor: p_stradi   |   19 sty 2017, 15:07   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Domy pod klucz

Coraz częściej decydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera. Jest mnóstwo zalet, które za sobą ten wybór niesie. Mieszkania otrzymujemy w surowym stanie i sami możemy zdecydować jak je urządzimy. Deweloper zapewnia też mnóstwo udogodnień. Jednak aby nie zostać oszukanym, na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Idealna lokalizacja

Rozpoczynamy nasze poszukiwania mieszkania, wiemy na co się porywamy i jak wiele wyborów będziemy musieli podjąć. Jednym z nich jest lokalizacja, w której nasze miejsce do życia będzie się znajdowało. Prawdopodobnie na rynku istnieje wiele inwestycji i mieszkań do dewelopera. Zwróć uwagę na najważniejsze aspekty, którymi się kierujesz.

• Czy chcesz mieszkać w centrum, a może na obrzeżach miasta?
• Czy miejsce jest dobre skomunikowane?
• Czy w pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola, sklepy?

Czy deweloper jest doświadczony?

To niezwykle istotne, aby zainwestować nasze pieniądze w firmę lub osobę, która ma już doświadczenie i działa na rynku od dłuższego czasu. Zdarzają się przypadki, że jest prowadzone postępowanie egzekucyjne przeciwko deweloperowi, a to zdecydowanie powinno zwrócić naszą uwagę. Kolejnym aspektem jest status prawdy działki lub jak wygląda plan zagospodarowania sąsiadujących działek.

Podpisanie umowy i ewentualne negocjacje

Kiedy Twój wybór padł na „idealnego” dewelopera, możesz rozpocząć rozmowy oraz negocjacje ewentualnej umowy. Czasem deweloper jest elastyczny i godzi się na pewne modyfikacje. Przed samą transakcją podpisania umowy deweloperskiej, powinniśmy zapoznać się z prospektem informacyjnym. W umowie powinny znaleźć się takie informacje jak: cena, lokalizacja obiektu, terminy płatności zadatków oraz przekazania nieruchomości, warunki ewentualnego prawnego niewywiązania się z projektu, konsekwencjach odstąpienia od umowy.

Odbiór

Ten moment następuje po zakończeniu budowy. Istotne jest sprawdzenie wszelkich standardów. Radzimy skonsultować się z fachowcem, który zna się na budownictwie lub zajmuje się wykończeniem mieszkań na co dzień. Sprawdzimy dzięki temu: czy wszelkie standardy zgadzają się z umową, czy nieruchomość nie posiada wad po wykonaniu drzwi, okien, podłóg oraz czy wszystkie wymiary lokalu nie odbiegają od norm zawartych w umowie

Bądź uważny

Deweloperzy, oczywiście starają się działać na Twoją korzyść, jednak często z powodu natłoku obowiązków i formalności nie są w stanie im sprostać. Może to się wiązać z opóźnieniem się oddania obiektu do użytkowania. Pilnuj wszystkich aspektów, łącznie z elementami wizualnymi np. korytarza, wyjścia z obiektu, garażu, czy parkingu. Zdarza się, że te elementy odbiegają od tego na co wyraziliśmy zgodę.

Nie bój się pytać i dowiadywać. Unikniesz dzięki temu nieprzyjemnych niespodzianek.

KOMENTARZE
  • brak komentarzy