Favore.plBaza wiedzyBudowa, dom, ogródNaprawy i instalacjeElektryczne

Artykuł: Zastosowanie i budowa stycznika

KATEGORIE
PROMOWANE USŁUGI
NAJNOWSZE ZLECENIA



Dodaj zlecenie

Zastosowanie i budowa stycznika

Zastosowanie i budowa stycznika
Autor: KarolinaDziedzic   |   9 gru 2014, 11:47   |   Dział: Artykuły
Kategoria: Elektryczne

Temat styczników to z pewnością czarna magia dla wszystkich, którzy nie mają większego pojęcia o elektrycznych mechanizmach. Nie mniej jednak zastosowanie tego typu sprzętu jest potrzebne niemal przy każdej instalacji elektrycznej.

Styczniki są pomocne i potrzebne, zatem warto nieco szerzej zapoznać się z ich specyfiką i dowiedzieć się na ich temat kilku cennych rzeczy. Nie oznacza to oczywiście, że po kilku przeczytanych zdaniach staniemy się specjalistami w branży elektrycznej. Nie mniej jednak z pewnością temat stanie nam się nieco bliższy.

Styczniki są to elektryczne łączniki mechanizmowe, przestawiane w sposób odmienny niż ręczny, o zaledwie jednym położeniu spoczynkowym. Stycznik jest zdolny do załączania, a także do wyłączania i przewodzenia prądu w standardowych warunkach funkcjonowania obwodu, również przy przeciążeniach. Elementy, które składają się na budowę omawianego łącznika to: rdzeń ruchomy, cewka stycznika, izolacyjna podstawa stycznika, styk nieruchomy, zwora ruchoma elektromagnesu, styk ruchomy, sprężyny stykowe gwarantujące docisk styków, komory gaszeniowe należące do łuku elektrycznego.

Jak widać budowa stycznika do prostych nie należy. Nie mniej jednak osoby, które nie mają do czynienia z elektryka na co dzień nie muszą takiej specjalistycznej wiedzy posiadać. W przypadku zakupu styczników koniecznie należy zasięgnąć porad osób, które w tej branży są obecne i posiadają niekwestionowane doświadczenie, a także wiedzę. Wówczas będziemy mieć pewność, iż zakupimy stycznik odpowiedni do posiadanej instalacji.

http://tech-elektro.pl/pl/przemysl_zabezpieczenie-zasilacze-transformatory_zabezpieczenie_styczniki-tsm-1Źródło

KOMENTARZE
  • brak komentarzy